TOP 10. Ranking polskich plaż 2017

Najlepsze polskie plaże
Wszystkie są czyste, bezpieczne i ekologicznie zarządzane, a na każdej powiewa Błękitna Flaga. Jedne kuszą białym piaskiem, inne złotem Bałtyku. Niektóre są szerokie jak amerykańskie autostrady, w wybranych poczuć można smak światowej riwiery. Niektóre są nieco dzikie, inne obmywają spienione fale atrakcji. Polskie plaże to prawdziwy powód do dumy. Przed Wami subiektywny ranking 10 najlepszych nadmorskich kurortów w naszym kraju na Wakacje 2017

Najlepsze hotele nad Bałtykiem nawet 70% taniej – sprawdź! »

10.  Mielno

Najpiękniejsze plaże - Mielno

Sceneria morza i jeziora Jamno, rozległe obszary leśne i atrakcyjne szlaki turystyczne, a także dobre połączenia komunikacyjne z resztą kraju – lista argumentów za wyborem Mielna za cel wakacyjnych podróży zawsze była „mocna”. Jednak na początku ubiegłego sezonu miasto zyskało prawdziwego asa w rękawie – dodajmy, że błękitnego i dumnie powiewającego na maszcie przy głównej plaży. Kategorycznie czysto, absolutnie bezpiecznie i w zgodzie z przyrodą – taki wypoczynek na plaży w Mielnie gwarantuje od zeszłego lata międzynarodowy certyfikat Błękitna Flaga.

Dodajmy do tego liczne punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz szkółki sportów wodnych, a mamy wypoczynek skrojony na miarę oczekiwań amatorów nadbałtyckich aktywności… w miarę luźnej atmosferze. Pomimo niewielkiej szerokości – tylko ok. 25 metrów – dwuipółkilometrowa plaża wciąż nie należy do najbardziej zatłoczonych. Sprzyja to spokojnym spacerom po ciągnącej się wzdłuż promenadzie czy obserwacji mew i rybitw, które chętnie przysiadają na wystających z Bałtyku drewnianych falochronach.

Najlepsze hotele nad Bałtykiem nawet 70% taniej – sprawdź! »

9. Władysławowo

Najpiękniejsze plaże - Władysławowo

Gdyby szukać porównania w skali całej Europy, Władysławo musiałoby być polską Ibizą. Restauracje, bary, dyskoteki i night cluby – w sezonie wakacyjnym „Władek” nie kładzie się spać, regenerując za dnia siły na. plaży. Nadmorski pasek piasku o długości 3 km i szerokości 55 m oddziela od tętniącego życiem centrum miasta zaledwie kilka minut. Prowadzi do niego kilka wejść o charakterystycznym dla polskiego wybrzeża designie – przebiegają wśród iglastych lasów i przez piaszczyste wydmy.

Rozwinięta infrastruktura turystyczna pozwala nie tylko na komfortowy dostęp do stacjonarnych toalet i przebieralni, ale i na łyk schłodzonego napoju w którymś z kilku nadmorskich barów. Zejście do wody jest łagodne, a nad bezpieczeństwem szalejących z żywiołem bałtyckich fal pływaków czuwa sztab ratowników. Dodać do tego należy ważne udogodnienie – latem plaża oferuje liczne atrakcje dla najmłodszych, na tyle absorbujące, by pozwolić rodzicom na chillout na wypożyczonym leżaku. Relaks gwarantowany!

Najlepsze hotele nad Bałtykiem nawet 70% taniej – sprawdź! »

8. Darłówko

Najpiękniejsze plaże - Darłówko

Choć samo miasto leży parę kilometrów od brzegu, jego nadmorska część – zwana Darłówkiem – w niczym nie ustępuje innym plażowym rajom na polskim wybrzeżu. Na pierwszy rzut oka może się kojarzyć z Ustką. Dwie plaże w jednym? Tu również plaża przedzielona jest na 2 części korytem rzeki, co przekłada się na całkiem odmienne propozycje relaksu. Po zachodniej stronie królują otwarte przestrzenie i aktywny tryb życia. To właśnie tutaj najlepiej poczują się amatorzy wypływania na głęboką wodę, rajdów na skuterach czy najróżniejszych odmian narciarstwa wodnego.

Z kolei plaża wschodnia ucieszy przede wszystkim rodziny z dziećmi oraz wszystkich fanów nadmorskiego chilloutu w promieniach słońca. Teren jest odgrodzony od wiatru, a dzięki obecności falochronów tworzą się tu charakterystyczne „laguny”, w których woda jest nawet o kilka stopni cieplejsza niż parę kilometrów dalej. A jeśli aura zacznie kaprysić, można uciec na jedyny w Europie kryty aquapark z prawdziwą morską wodą. Okazji do kąpieli zatem nie zabraknie.

Najlepsze hotele nad Bałtykiem nawet 70% taniej – sprawdź! »

7. Gdańsk

Najpiękniejsze plaże - Gdańsk

Jedna z najpiękniejszych Starówek w naszej części Europy, fascynująca historia obecna niemal na każdym kroku, a do tego aż 6 miejskich kąpielisk uhonorowanych Błękitną Flagą – nie ma u nas drugiego takiego miejsca. Wśród gdańskich kąpielisk znajdziemy zarówno popularne i oblegane (Stogi, Brzeźno), jak i zaciszne, które usatysfakcjonują wszystkich amatorów bliskiego kontaktu z naturą. Aż trudno uwierzyć, że takie nastrojowe miejsca jak Sobieszewo czy Orle znajdują się zaledwie parę minut jazdy miejskim autobusem od nowoczesnej europejskiej metropolii, w której o każdej porze dnia i nocy będzie co robić. A nie są to jedyne plaże! A jest przecież jeszcze stylowe, cenione przez artystów Jelitkowo z pięknym parkiem tuż przy plaży. No i nie możemy zapominać, że Gdańsk to jak dotąd jedyna z nadmorskich miejscowości, do której z innych części kraju szybko i łatwo dojedziemy autostradą.

Najlepsze hotele nad Bałtykiem nawet 70% taniej – sprawdź! »

6. Kołobrzeg

Najpiękniejsze plaże - Kołobrzeg

Największy nadbałtycki kurort słynie zarówno z piaszczystych plaż, jak i wielu innych atrakcji, które nawet w przypadku złośliwej pogody nie pozwolą się nudzić. Wiele nowych inwestycji sprawiło, że po kilku latach ciągłych remontów i utrudnień miasto przeżywa obecnie okres prawdziwego rozkwitu, a wyróżniona Błękitną Flagą plaża jest nie tylko czysta, ale też doskonale zorganizowana. Najbardziej malowniczy odcinek znajdziemy po zachodniej stronie ujścia Parsęty, w kierunku Grzybowa. A jeśli będziemy już mieli dość wody, słońca i piasku, możemy zwiedzić urokliwą Starówkę, pójść do kina albo zaopatrzyć się w dwa kółka i wyruszyć na przejażdżkę jedną z licznych ścieżek rowerowych. Czy musimy przekonywać, że polskie plaże to powód do dumy?

Najlepsze hotele nad Bałtykiem nawet 70% taniej – sprawdź! »

5. Międzyzdroje

Najpiękniejsze plaże - Międzyzdroje

Polskie Malibu? Polskie Monte Carlo? Bez względu na to, jak nazwiemy popularny kurort na wyspie Wolin, możemy się tu spodziewać prawdziwie gwiazdorskiej atmosfery. A o randze tego miejsca najlepiej świadczy fakt, że w sezonie przebywa tu 7 razy więcej gości niż stałych mieszkańców, zaś podczas lipcowego Festiwalu Gwiazd o wolnych miejscach można tylko pomarzyć. Jednak twarze doskonale znane ze sceny czy ekranu to tylko jedna z atrakcji tutejszej plaży. Równie duże wrażenie robi piękny widok na pobliskie klify, z najwyższą na polskim wybrzeżu górą Gosań na czele. Coś dla siebie znajdą w Międzyzdrojach także miłośnicy dzikiej przyrody, na których czekają leśne ścieżki i tajemnicze uroczyska Wolińskiego Parku Narodowego.

Najlepsze hotele nad Bałtykiem nawet 70% taniej – sprawdź! »

4. Ustka

Najpiękniejsze plaże - Ustka

Podzielona na dwie części kanałem portowym plaża w Ustce usatysfakcjonuje każdego. Miłośnicy turystycznego gwaru, tętniących życiem knajpek i niezliczonych atrakcji dla dzieci mają do dyspozycji część wschodnią. Na zachód zaś spokojnie mogą udać się poszukiwacze spokoju i dzikich, wydmowych krajobrazów. Piasek jest tu przyjemny i delikatny, a dodatkowo… z roku na rok jest go coraz więcej. Z niego słyną zresztą polskie plaże… Władze miasta realizują bowiem ambitny program poszerzania plaży przy pomocy materiału wydobytego z dna kanału portowego. Poza sezonem natomiast Ustka staje się prawdziwą mekką poszukiwaczy bursztynu. Ponoć można tu znaleźć najbardziej dorodne okazy w okolicy, dlatego to właśnie tu odbywają się mistrzostwa Polski w wypłukiwaniu „złota Bałtyku”.

Najlepsze hotele nad Bałtykiem nawet 70% taniej – sprawdź! »

3. Sopot

Najpiękniejsze plaże - Sopot

Pod koniec zeszłorocznych wakacji uroki Trójmiasta zachwalał brytyjski „The Sun”, z czasem do zachwyconych nadmorską aglomeracją autorów z Wysp dołączył dziennikarz z The Guardian. „Słońce, morze i piasek – smak polskiej Riwiery” to jednak nie tylko ponętny tytuł z dziennika, ale i zapowiedź doznań czekających na tych, którzy zdecydują się na pobyt. Polskie plaże, w tym sopocka, mają wielu oddanych fanów – i z roku na rok ich przybywa. Ale trudno się dziwić…

Najmniejsza i najbardziej efektowna z części Trójmiasta to przecież kurort o prawdziwie europejskim charakterze. I nadmorski pas piasku jest zaledwie jednym z elementów układanki, która robi ogromne wrażenie na przybyłych z całego świata. Tutaj bawią się gwiazdy gdyńskiego Openera, imprezy na plaży albo na „monciaku” trwają do białego rana, a najdłuższe w Europie drewniane molo kusi niezwykłymi widokami. Jeśli dodamy do tego stylową architekturę, liczne doskonałe restauracje oraz bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, mamy przed oczami miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić.

Najlepsze hotele nad Bałtykiem nawet 70% taniej – sprawdź! »

2. Trzęsacz

Najpiękniejsze plaże - Trzęsacz

Gmina Rewal słynie nie tylko z licznych atrakcji turystycznych, tj. Parku Wieloryba, gdzie można podziwiać płetwala błękitnego o długości 35 m, czy też Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, ale przede wszystkim z pięknych plaż, z których część odznaczona została certyfikatem Błękitnej Flagi. Pośród nich na szczególną uwagę zasługuje plaża w Trzęsaczu, będąca prawdziwym powodem do dumy niewielkiego kurortu.

Piaszczysta, długa na 2 kilometry i szeroka na 40 metrów, swój niepowtarzalny urok zawdzięcza sięgającemu na wysokość 5-kondygnacyjnego budynku klifowi, pod którym jest usytuowana. Romantycznego charakteru skarpie – którą upodobali sobie zwłaszcza amatorzy widokowych skoków w tandemie – nadają ruiny XIV-wiecznego kościoła. Sceneria rodem z płócien Caspara Dawida Friedricha – ruiny i spienione fale Bałtyku – sprawia, że z roku na rok przybywa tu coraz więcej ciekawych nadmorskiej aury turystów.

 Najlepsze hotele nad Bałtykiem nawet 70% taniej – sprawdź! »

1. Świnoujście

Najpiękniejsze plaże - Świnoujście

Ponad 200 m – tyle liczy sobie obecnie w najszerszym miejscu plaża w Świnoujściu. To szerokość porównywalna z wysokością wieżowca Warsaw Spire, wrocławskiego Sky Tower czy nawet najwyższego budynku w Polsce – Pałacu Kultury i Nauki, chociaż bez iglicy. W dodatku jest długa na blisko 10 km i zahacza o dwie wyspy (Wolin i Uznam). Ale pas złocistego piasku w cieniu słynnej Stawy Młyny imponuje nie tylko rozmiarami. To również jedyna plaża na polskim wybrzeżu, która przez 11 lat z rzędu uzyskała certyfikat Błękitnej Flagi. Jest też bardzo bezpieczna, z łagodnym i płytkim zejściem do wody, która – co potwierdzają statystyki meteorologiczne – ma tu najwyższą temperaturę w kraju. Przy dobrych wiatrach nawet 23-25 stopni. Polskie plaże to nie tylko okazja do opalania się, ale i kąpieli!

To też ulubiony obszar nadmorskich inwestycji „grubych ryb” biznesu – to tu powstaje największy kompleks hotelowo-apartamentowy na wybrzeżu – Baltic Park Molo. Okazałe, 13-kondygnacyjne budynki z basenem na dachu, aquaparkiem, centrum handlowym i molo wychodzące ze świnoujskiej plaży w głąb Bałtyku to nie tylko jedna z największych inwestycji turystycznych w Polsce, ale i gwarancja odpoczynku na 5-gwiazdkowym poziomie. I jak tu się dziwić, że to właśnie przygraniczny kurort po raz kolejny triumfuje w naszym rankingu?

Najlepsze hotele nad Bałtykiem nawet 70% taniej – sprawdź! »

 

Tags: × × ×

Comments are closed.