6 dni, 4 pierwsze miejsca i zestaw 5-ramiennych statuetek z wygrawerowanym logo Travelist i nazwami zwycięzców: Kołobrzeg, Zakopane, Termy Chochołowskie i Szczyrk Mountain Resort! Na przełomie sezonów redakcja Magazynu Travelist wybrała się na spotkanie z  najjaśniejszymi Zimowymi Gwiazdami Travelist 2024. Oto szczegóły delegacji, a przy tym garść inspiracji hotelowych i nie tylko – nie tylko na zimowy urlop.

Najlepsze miejsca na zimową przygodę 


Minionego sezonu wpadliśmy na taki pomysł, aby wyróżnić miejsca i atrakcje, które budziły przy niskich temperaturach najgorętsze emocje – i uhonorować je Zimowymi Gwiazdami Travelist 2024. Dlatego wytypowaliśmy ekspercko po 10 nominacji w 4 kategoriach (Miejscowość w górach/ Miejscowość nad morzem/ Zimowa atrakcja/ Ośrodek narciarski) i stworzyliśmy ogólnopolską ankietę, by gwiazdorski TOP zimowego sezonu wybrali Ci, którzy bywają i korzystają…. i wybrali! A my na podstawie tysięcy oddanych głosów stworzyliśmy historyczne, bo pierwsze, zestawienie Zimowych Gwiazd sezonu 2023/2024. 

Uroczyste wydarzenia wymagają uroczystej oprawy. Każda z Gwiazd na podium otrzymała od nas specjalny dyplom. Natomiast 4 najjaśniejsze Gwiazdy w całej konstelacji – Kołobrzeg, Zakopane, Termy Chochołowskie i Szczyrk Mountain Resort  – odwiedziliśmy osobiście, by przekazać na ręce lokalnych władz oraz gospodarzy  specjalne nagrody.

I tak we wtorek 14 marca  5-ramienną statuetkę z podpisem „Zimowa Gwiazda Travelist w kategorii Miejscowość nad morzem” odebrała w imieniu całego zwycięskiego Kołobrzegu  Prezydent Miasta Anna Mieczkowska. 

Tydzień później i niemal 1000 km dalej w Urzędzie Miasta Zakopane statuetkę z wygrawerowanym tytułem  „Zimowej Gwiazdy Travelist w kategorii Miejscowość w górach” odebrał w imieniu zimowej stolicy Polski  Sekretarz Miasta Grzegorz Cisło. 

26 marca przypływ gorących emocji zafundowała nam nie tylko wodna zabawa największym kompleksie termalnym w polskich Tatrach, ale i – nade wszystko – spotkanie z wiceprezesem zarządu Term Chochołowskich Rafałem Kacińskim, któremu wręczyliśmy statuetkę potwierdzającą status zlokalizowanych między Witowem a Chochołowem, ok. 15 km od centrum Zakopanego, term jako najgorętszej zimowej atrakcji sezonu 2023/2024.

Na zdjęciu grupowym: Dyrekcja Szczyrk Mountain Resort z zespołem managerów (od lewej): Katarzyna Przybyła (Dyrektor Ośrodka), Ryszard Szarek (gastronomia), Monika Noskowiak (hotel), Jacek Kufel (marketing), Grzegorz Przybyła (Dyrektor Business Unit Poland) & Anna Kędzierska z redakcji Magazynu Travelist

By być bliżej „najjaśniejszej” Gwiazdy wśród ośrodków narciarskich, udaliśmy się do Szczyrku wjechaliśmy wyżej, bo aż na wysokość 1000 m n.p.m, gdzie w przestronnych wnętrzach restauracji Kulfonka na Hali Skrzyczeńskiej przekazaliśmy na dłonie kadry zarządzającej Szczyrk Mountain Resort gwiaździstą statuetkę i gratulacje za pieczę nad miejscem na miarę alpejskich kurortów. 

Hotel z delegacji 


Każdy jest inny, wyjątkowy, niepowtarzalny. Ale jedno je łączy – każdy ugościł redakcje Magazynu Travelist podczas zimowej delegacji. 

Jednym z nich jest rodzinny ośrodek po gruntownym remoncie, zlokalizowany 150 m od kolejki gondolowej największego kompleksu narciarsko-rowerowego w Polsce. Gronie Ski & Bike to szczyrkowska propozycja dla tych, którzy chcą cieszyć się bliskością natury, a przy tym mieć na wyciągnięcie ręki (oraz narty i koła rowerowego) największy ośrodek sportów zimowych (i nie tylko) w polskich Beskidach, a przy tym największą inwestycję w infrastrukturę narciarską i rowerową w naszym kraju w tym stuleciu. A do tego korzystać z całego pakietu hotelowych atrakcji i udogodnień: od wygodnych pokoi z łazienką i prysznicem przez saunę po jadalnie, gdzie serwowane są urozmaicone śniadania w formie bufetu oraz pyszne obiadokolacje. Brzmi interesująco, prawda? 

Przed wiekami – potężna twierdza. W czasach PRL-u – gospodarz festiwali piosenki żołnierskiej. Dziś – największe polskie uzdrowisko i eldorado dla tych, dla których plaża to za mało lub gdy na plażowanie jest trochę za zimno. Nadmorska Zimowa Gwiazda 2024 ma powody, by się chwalić. A Hotel Arka Medical Spa **** jest jednym z nich. Plaża znajduje się zaledwie 50 metrów od wejścia od hotelu, a zaraz obok rozciąga się Ekopark Wschodni z licznymi ścieżkami do spacerowania. Brak możliwości kąpieli w Bałtyku zimą (co nie dotyczy entuzjastów morsowania) rekompensuje dostęp do hotelowego kompleksu basenowego z wodą morską.

Strefa saun, spa z masażami z całego świata, pokój do floatingu, centrum rehabilitacji i fitness przypadną do gustu dorosłym gościom, ale i młodsi nie będą mieć powodów do narzekania, gdyż to z myślą o nich „Hotel przyjazny rodzinie” przygotował ogromny pokój zabaw, salon gier z piłkarzykami i PlayStation, plac zabaw na zewnątrz na słoneczne dni oraz specjalne menu w… 2 restauracjach. Dodatkowo, w wybranych terminach dzieci mogą cieszyć się z animacji i seansów filmowych w ramach rodzinnego kina w sali kinowo-teatralnej, a młodzi duchem rodzice i inni dorośli – wieczornymi koncertami i dancingami oraz poranną kawą w obrotowej kawiarni (sicI). Wszystko, by jak najpełniej czerpać z uzdrowiskowej mocy Bałtyku poza sezonem… i cieszyć się rodzinnym pobytem w wakacje! 

Zimowa stolica Polski to także największa Zimowa Gwiazda w Polskich górach – i trudno się temu dziwić. Zachwycające przyroda na wyciągnięcie ręki, żywy góralski folklor, atrakcje dla małych i dużych, a do tego i „legendarny” hotel w pulsującym życiem kurorcie. Położony blisko centrum, na Polanie Szymoszkowej, Hotel Mercure Kasprowy Zakopane **** był niegdyś prawdziwą namiastką Zachodu – jednym z trzech najbardziej luksusowych hoteli w całym kraju i jedynym na Podhalu, gdzie zjeżdżała się cała polska śmietanka towarzyska. Dziś, po gruntownym remoncie, hotel nadal zachwyca i wciąż zajmuje wysoką pozycję w zestawieniu czołowych górskich hoteli w Polsce. Z hotelu roztaczają się piękne widoki na Tatry, a lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do atrakcji narciarskich i nie tylko. Goście mogą korzystać z różnorodnych udogodnień:  od przeszklonego basenu z widokiem na góry przez strefę relaksu z sauną, tężnią solną, tepidarium, caldarium, zewnętrznym jacuzzi oraz majestatycznym widokiem na Giewont oraz strefę spa z autorską oferta masaży i rytuałów oraz specjalistycznych zabiegów po  nowoczesną siłownia ze specjalistycznym sprzętem Technogym do treningu siłowego i cardio.

Niezdecydowanych na wizytę w SPA rodziców wypoczywających z pociechami przekonać może tytuł m.in. najlepszego hotelu SPA w górach… a także animacje w Kids Clubie czy Junior Clubie, które zagwarantują dzieciom wiele godzin zabawy (zaś rodzicom cenne chwile wytchnienia). Ale i nie wychodząc z hotelowego pokoju, można świetnie wypocząć. Apetyt na nowe i regionalne smaki zaspokoić można w 1 z 2 stylowych hotelowych restauracji, czynnej sezonowo drewnianej karczmie Kasprowy Przycup czy w klimatycznym barze. Wiemy, sprawdziliśmy.