Najbardziej wyczekiwana atrakcja turystyczna w Polsce w 2022 r. jest już gotowa na przyjęcie gości. W piątek 29 kwietnia – tuż przed majówką – na terenie łódzkiego ZOO zostanie otwarte Orientarium. Znamy szczegóły ekspozycji oraz ceny biletów

Czym jest Orientarium?

Orientarium to łódzka odpowiedź na słynne wrocławskie Afrykarium, a zarazem najnowocześniejszy w Europie kompleks poświęcony faunie i florze – w tym przypadku azjatyckiej. W nowoczesnym pawilonie mieści się 7 zbiorników oceanicznych i 3 słodkowodne. Zobaczymy tam 35 gatunków zwierząt lądowych i aż 180 gatunków okazałych ryb – przedstawicieli południowo-wschodniej Azji. 

Największą atrakcją nowego kompleksu ma być najdłuższy w Polsce, 26-metrowy podwodny tunel. Spacerując w jego wnętrzu, będzie można podziwiać rafę koralową, płaszczki oraz prawdziwe rekiny. Ma on wysokość 2,4 m, najgłębsze miejsce wynosi 8 m, a cały zbiornik wypełnia ponad 2,5 mln l wody.

Istotnym elementem przestrzeni jest także egzotyczna roślinność – drzewa, krzewy, bluszcze czy trawy, przywiezione z Laosu, Australii, Indii, Japonii i Filipin. Poza basenami i ogrodami w Orientarium znajduje się również wybieg dla słoni indyjskich, panter mglistych, niedźwiedzi malajskich, gibonów oraz woliery dla dzioborożców i szpaków balijskich. Nie zabraknie również… popularnego myszojelenia!

Godziny otwarcia i ceny biletów

Łódzkie Orientarium można zwiedzać przez cały rok w godzinach od 9:00 do 18:00. A ile kosztują bilety? Za możliwość stanięcia oko w oko z rekinami i innymi egzotycznymi zwierzętami zapłacimy 70 zł. Koszt wejściówki obejmuje zwiedzanie całego ZOO. Nie przewidziano biletów ulgowych, jedynie bezpłatne wejściówki dla dzieci do lat 3. Dostępne jednak będą bilety rodzinne 2+2 i 2+3 w cenie 220 zł. Taniej zapłacą tylko mieszkańcy Łodzi – wstęp z Kartą Łodzianina kosztuje 40 zł.

Zobacz najlepsze hotele w Łodzi i innych polskich miastach

od 239 zł / pokój

Copernicus Toruń Hotel

Toruń, Kujawsko-Pomorskie

od 297 zł / pokój

od 207 zł / pokój

Comments are closed.