Mikołajki już tuż tuż, a z okazji tego sympatycznego święta Polskie Koleje Linowe przygotowały w niedzielę 10 grudnia w swoich ośrodkach całe mnóstwo atrakcji.

I tak PKL Solina zamieni się tego dnia w mikołajkową krainę, a na gości czekać będą świąteczny Czad z animatorami, rusałki, warsztaty tworzenia ekologicznych choinkowych ozdób, mikołajkowe quizy i inne atrakcje. Dodatkowo na 50 pierwszych osób, które dotrą na Górę Jawor i okażą mikołajkowemu Czadowi bilet na przejazd koleją gondolową, czekać będzie niespodzianka.

Nie mniej ciekawie przedstawia się mikołajkowy rozkład jazdy w ośrodku PKL na Gubałówce. Tam również odwiedzający mogą liczyć na wiele rozrywek – tj. wizyta Mikołaja, który zamelduje się na wzniesieniu z workiem pełnym słodyczy dla najmłodszych, tworzenie własnej świątecznej bombki czy niezwykła Kraina Światła.

Mikołajki będą celebrowane również na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju – a w ramach świętowania zaplanowano niespodzianki retro i otwarcie Parku Światła z unikatowymi retro iluminacjami. Mikołajki w ośrodku PKL to również znakomita okazja do odbycia sentymentalnej podróży w czasie, w czasie której będzie można usłyszeć ciekawostki o zimowych tradycjach lat 30. czy o najciekawszych formach spędzania czasu zimową porą, a także obejrzeć pokaz strojów z dawnych lat.

Mikołaj nie zapomni także o Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Pojawi się tam w pełnej krasie, by przywitać małych i dużych gości. Na wzniesieniu zrobi się kolorowo za sprawą miriadów ekologicznych lampek LED, w powietrzu unosić się będzie aromat pierniczków, a na buziach dzieci pojawią się fantazyjne malunki. Moc radości czeka na wszystkich również w fotobudce, gdzie będzie można zapozować do zdjęć z wyjątkowymi gadżetami. Dodatkowo najmłodsi za przejazd wagonem kolei PKL do mikołajkowej Kariny Żaru dostaną się po godzinie 12.00 za symboliczną złotówkę.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.
Źródło zdjęcia: media.pkl.pl

Zaplanuj pełen magii zimowy pobyt w polskich górach – sprawdź hotele:

Hyrny Zakopane

Zakopane, Tatry

od 349 zł / pokój

Aparthotel Askana

Białka Tatrzańska, Podhale

od 319 zł / pokój

od 612 zł / pokój

Comments are closed.