Gdzie podróżują kobiety? 10 pomysłów na podróż dla 10 typów kobiet

Gdzie podróżują kobiety?

Pałac dla królewny, tajemnicze tunele dla odkrywczyni i puszcza dla miłośniczki natury – celebrowany w marcu Dzień Kobiet to idealna okazja, aby pomyśleć o kobietach i o miejscach, w których czują się najlepiej. Gdzie podróżują kobiety? Sprawdźcie naszą subiektywną listę idealnych miejsc dla…

Odkrywaj nowe miejsca nawet 70% taniej! »

…artystki

Gdzie podróżują kobiety - Małopolska

Swój dom mają tu malarki, ale w weekendy gwarno tu za sprawą amatorów folkloru i sztuki ludowej, a pewnie i też miłośników florystyki, botaniki i wszystkich tych, którym miłe są kolorowe wachlarze kwiatów. Niewielka, położona na Powiślu Dąbrowskim, wieś Zalipie określana jest często mianem „malowanej”, a wszystko za sprawą kolorowych wzorów, które bogato zdobią fasady tutejszych chałup, domów i zabudowań gospodarczych.

Zwyczaj zdobienia kwiecistymi malunkami wnętrz i zewnętrznych elewacji izb narodził się pod koniec XIX wieku. To właśnie wtedy znudzone wybielonymi wapnem wnętrzami gospodynie zaczęły ozdabiać je kwiecistym ornamentem. Początkowo tylko kolorowa wieś  stała się z czasem stolicą ludowego malarstwa w Polsce i prawdziwą mekką dla artystycznych dusz.

Odkrywaj nowe miejsca w Małopolsce nawet 70% taniej! »

…odkrywczyni

Gdzie podróżują kobiety? - Bieszczady

Przedzieranie się przez dzikie chaszcze, przecieranie nowych szlaków, przebywanie sam na sam z naturą – to ulubione zajęcia odkrywczyni! Z pewnością rajem dla tego typu kobiet są… Bieszczady. To najbardziej pożądane miejsce na oderwanie się od rzeczywistości jest idealne na samotne wyprawy po lesie, obserwowane rozgwieżdżonego, najmniej zanieczyszczonego światłem nieba w tej części Europy oraz poznawanie dawnych legend o bieszczadzkich Zakapiorach. Wszystkie odkrywczynie będą zachwycone bieszczadzką przyrodą. Niezapomnianym przeżyciem mogą być nocne wyprawy po połoninach.

Innym miejscem na mapie Polski, gdzie odnalazłaby się odkrywczyni są Góry Sowie. To pasmo górskie w Sudetach Środkowych jest jednym z najbardziej tajemniczych w naszym kraju. Być może ma na to wpływ zlokalizowany tu Kompleks Reise, gdzie niegdyś urzędowali naziści. Dzisiaj pozostały tu tylko kilometry wydrążonych podziemnych tuneli, sztolni i hal, tworzących spójną całość. Czy może być coś bardziej ekscytującego dla odkrywczyni od eksplorowania jednego z najbardziej enigmatycznych miejsc w Polsce?

Odkrywaj nowe miejsca w Bieszczadach nawet 70% taniej! »

…królewny

Gdzie podróżują kobiety? - Karkonosze

Marmurowe posadzki, gdzie w podniecający dla ucha sposób słychać stukot szpilek, przestronne komnaty z wielkimi szafami, gdzie można schować sukienkę na każdą okazję oraz otoczenie, w którym każdy rycerz na białym koniu powinien składać śluby swojej ukochanej – to podstawowe wymagania Pań o charakterze królewny. Jak wiadomo, odrobina luksusu nikomu jeszcze nie zaszkodziła, dlatego zalecamy wybranie się do Doliny Pałaców i Ogrodów.

Ta polska Dolina Loary ma do zaoferowania największe w Europie zagęszczenie zabytkowych arystokratycznych rezydencji na kilometr kwadratowy. Znajdziecie tu blisko 30 pałaców, zamków, folwarków i innych historycznych majątków. A wszystko to na obszarze mniejszym niż łączna powierzchnia 3 warszawskich dzielnic (Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa). Zaręczamy, że każda królewna, która uwielbia pałacowe klimaty będzie zachwycona!

Odkrywaj nowe miejsca w Karkonoszach nawet 70% taniej! »

…romantyczki

Gdzie podróżują kobiety? - Trzęsacz

Choć zlokalizowane są od siebie w odległości przeszło 700 km, oba miejsca wyglądają jak z płócien czołowych malarzy romantyzmu. Jedno to propozycja raczej dla amatorek formacji skalnych, drugie dla miłośniczek refleksji przy akompaniamencie morskich fal – ale zarówno Jura Krakowsko-Częstochowska, jak i nadbałtycki Trzęsacz przypadną do gustu prawdziwym romantyczkom.

Rozległe, puste przestrzenie, gęste lasy, tajemnicze skalne formy, a przede wszystkim największe w kraju skupisko średniowiecznych zamków i warowni. Wszystko to tworzy iście kinematograficzną scenerię Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Nie da się pomylić tego miejsca z żadnym innym. I wie o tym każdy, kto choć raz wybrał się na wędrówkę jedną z najsłynniejszych tras turystycznych w Polsce, czyli Szlakiem Orlich Gniazd. Na dystansie ponad 160 km można zwiedzić kilkanaście zamków, w tym takie spektakularne budowle, jak m.in. Ogrodzieniec, Bobolice czy Olsztyn k. Częstochowy.

Można też – w poszukiwaniu romantycznych uniesień – wybrać się na spacer linią brzegową Bałtyku i dotrzeć do Trzęsacza, by zadumać się w cieniu ruin gotyckiego kościoła. Zniszczona przez potężne działanie sił natury świątynia w scenerii nastrojowego kurortu na Pomorzu Zachodnim to najromantyczniejsza z lokalizacji nad Bałtykiem. Wprost idealne miejsce dla tych Pań, które szukają na Wybrzeżu czegoś więcej niż wakacyjnego romansu w rytmie tanecznych hitów.

Odkrywaj nowe miejsca w Polsce nawet 70% taniej! »

…entuzjastki wielkich miast

Gdzie podróżują kobiety? - City break

Wielkomiejski gwar, zdawające się nie mieć końca kolorowe deptaki pełne restauracji, pubów, sklepów i punktów z pamiątkami, idące w setki zabytki i atrakcje dla turystów – w takiej scenerii kobieta-mieszczuch czuje się jak ryba w wodzie. W poszukiwaniu najlepszych miast na inspirujący city break nie można pominąć zwłaszcza trzech polskich metropolii – Wrocławia, Gdańska i Łodzi. W nich zawsze dużo się dzieje!

W stolicy Dolnego Śląska, we Wrocławiu, na spragnione wielkomiejskich wrażeń turystki czekają m.in. wspaniały średniowieczny Rynek z największym ratuszem w Polsce, Ostrów Tumski z majestatyczną katedrą, Panorama Racławicka, wpisana na listę UNESCO Hala Stulecia, słynny ogród zoologiczny z przyciągającym prawdziwe tłumy Afrykarium oraz – oczywiście – rozsiane po całym mieście krasnale.

Stolica Pomorza kusi z kolei niemal 300 (wg rankingu TripAdvisor) turystycznymi atrakcjami. Warte zobaczenia są szczególnie gdańska starówka, Muzeum II Wojny Światowej i Bazylika Mariacka. Nie wolno pominąć koronkowego Dworu Artusa, zachowanego w niemal niezmienionej postaci od XVIII w. Dom Uphagena, olśniewającej barokowym przepychem Złotej Kamienicy czy pocztówkowego symbolu Gdańska – Fontanny Neptuna. A po zwiedzaniu można odpocząć na jednej z uhonorowanych Błękitną Flagą trójmiejskich plaż.

W naszym TOP 3 najlepszych polskich miast na city break nie mogło zabraknąć również Łodzi. Wystarczy spacer najdłuższym deptakiem handlowym w Europie – ul. Piotrkowską, rzut oka na odnowiony dworzec Łódź Fabryczna, wizyta w Manufakturze czy Muzeum Sztuki MS2, by zrozumieć, że jest to wybór całkowicie uzasadniony. Pobyt w stolicy polskiej kinematografii to także świetna okazja do zażycia wodnych rozrywek w Aquaparku Fala z palmami, piaszczystą plażą, barem w karaibskim stylu i kilkoma basenami.

Odkrywaj nowe miejsca na idelany city break nawet 70% taniej! »

…cudotwórczyni

Gdzie podróżują kobiety? - dziwne miejsca

Dla Cudotwórczyń tylko cudowne lokalizacje. Cudowne, a więc z nutką magii czy aurą tajemnicy. Wśród miejsc w naszym kraju, w których występujące anomalia czy zjawiska natury mogłyby być tematem  odcinków serii „Z Archiwum X”, bez wątpienia prym wiedzie Krzywy las. Na pierwszy rzut oka miejsce to wygląda jak scenografia do filmu o przygodach Harry’ego Pottera. W okolicach Nowego Czarnowa, ok. 4 km od Gryfina, w pewnym momencie kończy się „zwyczajny” las i trafiamy na skupisko kilkuset sosen, których pnie wygięte są dokładnie w ten sam sposób i dokładnie w tym samym kierunku – na północ. Po zatoczeniu efektownego łuku nad ziemią, drzewa znów rosną w górę.

Spektakularne i niemal tak zachwycające jak …. kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich. Jeśli ktoś uważa, że woda jest substancją z gruntu bezbarwną, u podnóża Wielkiej Kopy szybko zmieni zdanie. To właśnie tam, przycupnęły sobie bowiem cztery niewielkie jeziorka, z których każde przyciąga wzrok całkiem inną tonacją kolorystyczną. Jedno jest zielone, drugie błękitne, trzecie purpurowo-czerwone, czwarte zaś – czarne.

Na te z Pań, którym cudów natury i anomalii wciąż mało czeka skrzyżowanie rzek w Wągrowcu na Pojezierzu Wielkopolskim. Jedna z rzek nazywa się Wełna, a druga Nielba. Przecinają się niemal idealnie pod kątem prostym, a następnie każda płynie sobie spokojnie dalej swoim własnym korytem. Zobaczyć je z bliska, gdy się krzyżują  – cudowne doświadczenie!

Odkrywaj nowe miejsca w Polsce nawet 70% taniej! »

…miłośniczki natury 

Gdzie podróżują kobiety? - Podlasie

Wielbicielek bliskich kontaktów z przedstawicielami świata flory i fauny nie może z pewnością zabraknąć w jedynym pierwotnym lesie na terenie Europy – niezwykłej, pod wieloma względami, Puszczy Białowieskiej. To ostatni naturalny ekosystem leśny na Starym Kontynencie i ostoja najliczniejszej na świecie populacji żubra. Aby stanąć oko w oko z tym potężnym ssakiem, wystarczy zajrzeć do Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Można do niego dotrzeć z Białowieży, stąpając po „żebrach żubra” – nie takich prawdziwych, rzecz jasna. Właśnie tak nazywa się 4-kilometrowa, drewniana kładka wiodąca z miasteczka do zagrody. A po spotkaniu z królem puszczy warto odwiedzić rezerwat „Orłówka”. To wydzielona część parku narodowego, którą można zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem. Leśne, pradawne ścieżki pamiętające jeszcze czasy Mieszka I, tajemnicze zakątki, wspaniałe okazy starych drzew i tysiące gatunków zwierząt w całej Puszczy Białowieskiej pozwolą każdej miłośniczce dzikiej przyrody poczuć prawdziwy zew natury.

Odkrywaj nowe miejsca na Podlasiu nawet 70% taniej! »

…poszukiwaczki przygód

Gdzie podróżują kobiety? - Góry Stołowe

Każdy dzień bez wyzwania to dzień stracony – to powinno być motto poszukiwaczki przygód. Jak nie pędzi na quadach, to wspina się po skałkach, uprawia rafting lub zdobywa kolejne szczyty. Taka właśnie jest – kobieta, która kocha przygodę. Świetnie odnajdzie się na łonie dzikiej natury, ale też w miejskiej dżungli.

Jeżeli któraś z Was utożsamia się z tym opisem, proponujemy wybrać się na Półwysep Helski, gdzie można spróbować swoich sił w windsurfingu lub kitesurfingu. Słusznym kierunkiem będzie też teren Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie można (oczywiście w wyznaczonych miejscach i z odpowiednim zezwoleniem) powspinać się po skałkach.  Kolejną, dość ekstremalną propozycją, może być skok na bungee, który można wykonać m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Rzeszowie czy w Zakopanem.

Odkrywaj nowe miejsca w Polsce nawet 70% taniej! »

…amatorki luksusu

Gdzie podróżują kobiety? - Spa & wellness, Manor House

Oaza butikowego luksusu, holistyczna regeneracja, wSPAniały wypoczynek – to określenia, którymi  miłośniczka luksusu posługuje się na co dzień. Obiektów wellness w Polsce jest tyle, że gdyby zapragnąć odwiedzić wszystkie w ciągu roku, trzeba by było zaplanować 2 wizyty w ciąg jednego dnia. Jako, że Dzień Kobiet jest tylko raz w roku, podpowiadamy, które z nich będą najlepszym wyborem.

Piwniczna SPA & Conference**** to pierwszy w naszym kraju butikowy hotel w stylu etno design i zapewniamy – nie ma w Polsce drugiego takiego miejsca. Zachwyca nie tylko nietuzinkowym wystrojem, nawiązującym do regionalnych tradycji beskidzkich i łemkowskich, ale także szerokim wachlarzem zabiegów. Wszystko to czeka w luksusowym HedoniSPA – idealnym miejscu na oddanie się hedonistycznym rozrywkom.

Tym z Pań, które Dzień Kobiet chciałyby celebrować wyłącznie w towarzystwie dam, polecamy Talaria Resort & SPA – hotel dedykowany kobietom. W jego wnętrzach znajdziecie specjalne udogodnienia dla pań, tj. duże lustra, luksusowe kosmetyki, pokoje w stylu inspirowanym sylwetkami znanych kobiet a także…bogato wyposażoną strefę Spa & Wellness. Każda amatorka luksusu z przyjemnością zanurzy się w basenie lub jacuzzi, wypoci się w saunie lub w łaźni hammam i odnajdzie równowagę i spokój ducha podczas koncertu gongów w Sali Body & Mind. Na terenie hotelu kilka razy w tygodniu odbywają się inspirujące wykłady, dotyczące stylu życia, odżywiania, zdrowia. Opisywać Talarię można długo, jednak najlepiej samemu tam pojechać i przekonać się na własne oczy, jak wygląda kobieca ostoja z prawdziwego zdarzenia.

Odkrywaj nowe miejsca na relaks SPA nawet  70% taniej! »

…kobiety-matki

 

Gdzie podróżują kobiety? Bałtyk

Plac i pokój zabaw są dla niej nie mniej ważne niż strefa wellness (a ta koniecznie z wydzieloną strefą dla malucha). Urlop planuje w czasie Wakacji i Ferii, a wybierając miejsce na podróż, bierze pod uwagę obecność i dostęp do rodzinnych atrakcji. Tak właśnie podróżuje i wypoczywa kobieta-matka. A gdzie podróżuje i wypoczywa? Odpowiedź napływa naturalnie jak bałtyckie fale – na Wybrzeżu!

To tu znajduje się największa piaskownica w całym kraju, a obecność  rodzinnych atrakcji nadmorskich kurortów  –  od aqua- i lunaparków po automaty na żetony – w sezonie jest tak jasna jak promienie lipcowego słońca. Co więcej, słońce, morskie kąpiele i bezpieczne, certyfikowane Błękitną Flagą kąpieliska to nie wszystko. Po zejściu z plaży również znajdziemy fascynujące miejsca – parki narodowe i rozrywki, przyrodnicze osobliwości, światowej klasy zabytki czy miasteczka, w których czas się zatrzymał. SeaPark w Serbsku i Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego na Helu dla małych miłośników fauny, Labirynt Park w Łebie z Magicznym Ogrodem Gier, w którym milusińscy zagrają w bierki czy bilard w formacie XXL, Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie dla małych odkrywców – to tylko niektóre z rodzinnych atrakcji zlokalizowanych w odległości nie więcej niż pół godziny jazdy od bałtyckiego brzegu.

A co jeśli pogoda zawiedzie? Nic to, hotele nad Bałtykiem to bowiem często prawdziwe centra rozrywki, w których nie sposób się nudzi. Dowód? Licząca ponad 100 m2 sala zabaw, salon gier multimedialnych czy wydzielona strefa na basenie to tylko niektóre atrakcje, które czekają na najmłodszych w hotelu Lidia Spa & Wellness. Hotel otrzymał aż 5 słoneczek w ramach akcji „Hotel przyjazny rodzinie”. Nic tylko pakować walizki i jechać nad morze!

Odkrywaj nowe miejsca nad Bałtykiem nawet 70% taniej! »

Comments are closed.