Zabawa w gigantycznym lodowym labiryncie, jazda na skuterach śnieżnych, a może spacer po krainie lub ogrodzie światła? W ferie oraz w całym pierwszym kwartale roku czeka na dzieci całe mnóstwo zimowych atrakcji. Specjalnie dla Was stworzyliśmy mapę sezonowych propozycji w Polsce dla najmłodszych i nieco starszych amatorów białego szaleństwa. Sprawdź najgorętsze miejsca tej zimy!

Zimowe atrakcje dla dzieci

Snowlandia – Śnieżny Labirynt w Zakopanem

Materiały promocyjne http://www.snowlandia.pl/

Zimowy Park Rozrywki Snowlandia w Zakopanem to wyjątkowa atrakcja nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wszystko za sprawą imponującego labiryntu budowanego corocznie już od 7 lat z kilkudziesięciu tysięcy śnieżnych bloków na ogromnej powierzchni przeszło 2 tys. metrów kwadratowych. W tym sezonie zimowym oficjalne otwarcie tunelu pod skocznia narciarską „Wielka Krokiew” planowane jest w styczniu 2022… jeśli tylko obostrzenia i warunki atmosferyczne pozwolą.

Materiały promocyjne http://www.snowlandia.pl/

Jest na co czekać, bowiem co roku Snowlandia prezentuje się imponująco! Ale trudno się temu nie dziwić, biorąc pod uwagę skalę całego przedsięwzięcia. Produkcja sztucznego śniegu oraz budowa całego labiryntu zajmują około miesiąca, a jest to możliwe, tylko gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Jednak widniejący w oficjalnym spisie Księgi Rekordów Guinnessa labirynt to niejedyna zimowa atrakcja, jaka w sezonie pojawia się u podnóża Wielkiej Krokwi. Na fanów bajkowych szaleństw w białej scenerii czekać będą także minizoo, tor saneczkowy, a może i nawet piramida ze śniegu! W zeszłym roku już się taka jedna pojawiła  – wysoka na niemal 15 metrów budowla stanowiła replikę w skali 1:10 słynnej piramidy w Gizie. Egipt na Podhalu? W zimowej stolicy Polski wszystko jest możliwe.

Sprawdź hotele w okolicy

Brak ofert w tych kategoriach!

 Kraina Światła na Gubałówce oraz Bajkowe Ogrody Świateł w Warszawie, Krakowie i Chorzowie

Materiały promocyjne https://media.pkl.pl/

Kraina Światła na Gubałówce

Choć Tatry od zawsze górowały na szczycie najlepszych widoków na zimę, dzięki inicjatywie Polskich Kolei Linowych stały się najjaśniejszym punktem na turystycznej mapie całego kraju. Wszystko za sprawą lampek mieniących się tysiącem barw, świetlistych, trójwymiarowych rzeźb inspirowanych tradycją Podhala i niezwykłego spektaklu świateł w najwyżej położonym świetlnym parku w Polsce – Krainie Światła na Gubałówce. 

Materiały promocyjne https://media.pkl.pl/

Rozświetlone ekologicznymi ledowymi lampkami gazdy, gaździny czy kozica górska to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających na wierzchołku jednego z najpopularniejszych wzniesień po polskich Tatr. By się do nich dostać, wystarczy zakupić bilet przez Internet, w biletomacie lub w kasie i wsiąść do wagonika kolejki przy dolnej dolnej stacji kolei PKL Gubałówka. To dla nas jasne jak słońce i najjaśniejszy punkt  widokowy w całym kraju – wieczór na Gubałówce, to coś, czego podczas wizyty w zimowej stolicy Polski trzeba doświadczyć.

Bajkowe Ogrody Świateł w Warszawie, Krakowie i Chorzowie

Nawet jeśli Wasze dzieci nie zasypiają przy gwiezdnym żółwiu czy lampce z imitacją rozgwieżdżonego nieba, ani nie bawią mieczem świetlnym Jedi, znamy trzy miejsca w Polsce, w których uśmiech rozpromieni ich twarze – wszystkie pełne światła i każde z innej bajki. Twórcą Bajkowych Ogrodów Świateł jest firma CD Lighting, a odbiorcą może stać się każdy, kto w terminie do 27.02.2022 wybierze się na niezwykłą wystawę złożoną z kilkudziesięciu tematycznych instalacji świetlnych oraz atrakcji multimedialnych (w tym także pokazów laserowych z oprawą dźwiękową)  w 1 z 3 miast – w Krakowie, Chorzowie lub Warszawie. 

Materiały promocyjne https://ogrodswiatel.pl/

Na Krakowian czeka magiczna kraina Królewny Śnieżki, którego elementy – opisane skrzętnie na stronach baśni braci Grimm – znalazły odzwierciedlenie w niemal 30 instalacjach świetlnych rozmieszczonych na 6 ha terenu w Ogrodzie Doświadczeń im St. Lema. W Chorzowie rozbłysk atrakcji rodem z „Księgi tysiąca i jednej nocy” rozplanowano w otoczeniu 26 hektarów parku i jeziora w największym tematycznym parku rozrywki w Polsce – Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Spragnionych bajkowych iluminacji mieszkańców stolicy ucieszy wizyta w… Nibylandii Piotrusia Pana, a konkretnie w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. A gdyby Wioska Pikaninów, Przystań Elfów czy Wyspa Czaszki okazały się świet(l)nym strzałem w dziesiątkę, warto wybrać się jeszcze do Wilanowa, do Królewskiego Ogrodu Światła, który jak co roku, każdego dnia od 16.00, rozbłyska tysiącami kolorowych światełek ułożonych w fantazyjne kształty. Słowem: tej zimy idźcie w stronę światła!

Odkryj najlepsze rodzinne oferty na zimę

Brak ofert w tych kategoriach!

Snow Zabawa na Gubałówce

Jak na zimową stolicę Polski przystało w Zakopanem śnieżne atrakcje czekają niemal na każdym kroku, przy każdej górze i o każdej porze doby. Także i za dnia na Gubałówce czeka szereg atrakcji, które rozbawią nie tylko najmłodszych. Tutejszy zimowy park rozrywki oferuje w przepięknych okolicznościach natury białe szaleństwo dla dzieci w każdym wieku – oraz dla dorosłych. Będzie można pojeździć na torze saneczkowym, na miniskuterach śnieżnych i bananie, spróbować swoich sił w chodzeniu w rakietach śnieżnych, a także wziąć udział w zaimprowizowanej akcji lawinowej.

Materiały promocyjne https://www.snowzabawa.pl/

Ci, którzy wolą bardziej ekstremalne formy rozrywki, również nie będą zawiedzeni – zakopiański park przygotował m.in. snow rafting, snow tubing, extreme ślizg i zimową snow rurę. Jesteście ciekawi, co się kryje pod tymi pojęciami? Wystarczy odwiedzić Zakopane. Ale uwaga: niektóre atrakcje mogą być niedostępne ze względu na niewystarczającą ilość śniegu.

Odkryj najlepsze zimowe oferty w górach

Brak ofert w tych kategoriach!

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Wyprawa przez górskie bezdroża na pokładzie Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej na pewno urozmaici zimowy pobyt wśród pokrytych śniegiem połonin zarówno młodszym, jak i starszym kolekcjonerom niebanalnych wrażeń. Wąskotorowa trasa została wytyczona jeszcze przed I wojną światową, a sama kolejka wiele przeszła, zanim stała się atrakcją turystyczną. Główna stacja znajduje się w Majdanie, który stanowi część wsi Cisna, a przejazdy pociągów w czasie ferii – w terminie od 19 stycznia do 26 lutego 2022 – odbywają się w każdą środę i sobotę na trasie Majdan-Balnica-Majdan.

Materiały promocyjne https://kolejka.bieszczady.pl/

W trakcie zimowej przejażdżki parowóz lub lokomotywa spalinowa ciągnie skład liczący cztery półotwarte wagony, z których każdy ogrzewany jest przez opalane drewnem piecyki. Podróż wąskotorówką w górskiej scenerii i zimowej aurze to oryginalna alternatywa dla popularnych kuligów. W trakcie około 2-godzinnej przejażdżki podróżni pilnują ognia w piecu, delektują się smakiem cieplej herbaty z termosów lub podziwiają zimowe krajobrazy. W przypadku opadów i zasp trasę bieszczadzkiej wąskotorówki odśnieżają specjalne pługi. Wrażenia gwarantowane!

Górskie hotele na zimę

Brak ofert w tych kategoriach!

Szwajcaria Bałtowska chata Św. Mikołaja, wioska elfów i dinozaury

Materiały promocyjne https://szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/

Jeżeli szukacie miejsca, w którym można nie tylko wyjątkowo spędzić niezapomniane chwile podczas ferii z pociechami, ale także zabawić trochę dłużej, zachęcamy do udania się do Szwajcarii Bałtowskiej. Zimą czeka tu na Was magiczna wioska św. Mikołaja, na zwiedzenie której będziecie potrzebowali co najmniej jednego dnia. Znajdziecie tam oczywiście chatę świętego, gdzie grzeczne dzieci dostaną prezenty. Na niegrzecznych czeka za to… specjalny młynek do mielenia grzechów.

Materiały promocyjne https://szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/

Ci, którzy pragną poznać tajniki życia elfów, będą mieli okazję odwiedzić ich osadę i zobaczyć, jak mieszkają i pracują. Chętnym ostrouche elfy pomogą przygotować świąteczne ozdoby – malowane aniołki, ręcznie zdobione pierniczki czy piaskowe obrazki. Będąc na miejscu, koniecznie trzeba poślizgać się na lodowisku, zajrzeć do wnętrza ogromnego igloo skrywającego Bajkową Krainę Lodu oraz odwiedzić zwierzęta w szopce i dinozaury w Juraparku i muzeum z epoki lodowcowej.

Aby skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje Bałtów, warto zostać tam kilka dni. Szwajcaria Bałtowska jest bowiem najlepszym ośrodkiem narciarskim w woj. świętokrzyskim. Na spragnionych zimowej zabawy czeka 6 tras narciarskich i snowpark.

Odkryj rodzinne hotele na zimę

Brak ofert w tych kategoriach!

Afrykarium we Wrocławiu afrykańskie klimaty w środku zimy

Afrykański klimat w środku zimy? Możliwe, i to bez konieczności transkontynentalnych podróży. Wystarczy wizyta we Wrocławiu, a ściślej w tamtejszym Afrykarium.  Prawie 15 mln litrów wody, ponad 7 tys. zwierząt, 19 akwariów i basenów oraz milion odwiedzających w ciągu niewiele ponad pół roku – liczby mówią same za siebie. A otwarte pod koniec 2014 r. Afrykarium to nie tylko najpopularniejsza atrakcja słynnego wrocławskiego ZOO (a ten nie ma sobie równych w całej Polsce – kto oglądał „Z kamerą wśród zwierząt”, ten wie), ale też najchętniej odwiedzane biletowane miejsce w kraju. Co zadecydowało o takim sukcesie? Przede wszystkim nowoczesne podejście do koncepcji oceanarium oraz nietypowy pomysł zgromadzenia w takim miejscu zwierząt wyłącznie z jednego kontynentu – Afryki.

To jedyne miejsce w Polsce (i jedno z niewielu w Europie), gdzie można przejść szklanym tunelem pod pływającymi nad głową rekinami, płaszczkami i ośmiornicami, stanąć oko w oko z pociesznym manatem albo podejrzeć pod wodą zwinne pingwiny tońce. Spotkamy tu również wiele innych ciekawych stworzeń z Czarnego Lądu, jak choćby krokodyle, hipopotamy, mangusty czy najmniejsze antylopy świata – zbliżone rozmiarem do kotów dikdiki. Nie tylko najmłodsi będą oczarowani, a gorące emocje gwarantowane – nawet, gdy zamieć śnieżna na dworze!

Odkryj rodzinne hotele na Dolnym Śląsku

Cristal Resort by Zdrojowa

Szklarska Poręba, Sudety

od 299 zł / pokój

Platinum Mountain Hotel & SPA

Szklarska Poręba, Sudety

od 515 zł / pokój

od 429 zł / pokój

Majaland i Mandoria – rodzinne parki rozrywki pod dachem

Materiały promocyjne https://mandoria.com/

Majaland, Kownaty pod Torzymiem

Park rozrywki to atrakcja tylko na Wakacje? Nic bardziej mylnego. Choć większość z polskich wesołych miasteczek i lunaparków zamiera na okres zimy, są i takie, które wtedy nie zwijają skrzydeł. Jak choćby otwarty jesienią 2018 roku w miejscowości Kownaty pod Torzymiem – familijny, całoroczny park rozrywki Majaland, którego główną gwiazdą jest najsłynniejsza pszczółka świata. Majaland zajmuje 10 ha i składa się z części zewnętrznej oraz zadaszonej hali. Park ma wydzielone trzy strefy, powiązane tematycznie z trzema różnymi postaciami z bajek: Pszczółką Mają, małym wikingiem o imieniu Vicky i Heidi – dziewczynką z Alp z kart szwajcarskiej powieści.

Materiały promocyjne https://www.majalandkownaty.pl/pl

Na spragnione bajkowych wrażeń maluchy (a także ich rodziców) czeka tu 25 atrakcji głównych (w tym wielkie drzewo, wokół którego skupiona będzie cała niezwykła kraina) i mnóstwo atrakcji mniejszych. Wśród tych, które dostarczają wrażeń przez okrągły rok, można wymienić m.in. łańcuchową Karuzelę Motyli, Plac Zabaw Mai, zjeżdżalnię Super Ślizg czy niesamowity rower Szkoła Latania. W strefie indoor nie brakuje także lubianych przez dzieci basenów wypełnionych piłeczkami czy torów przeszkód. Tym jednak dla czego naprawdę warto się tu wybrać są ekscytujący rollercoaster wikingów czy wodne atrakcje, w tym Wielki Drakkar i tratwa.

Mandoria, Rzgów pod Łodzią

Gotowi na podróż do przeszłości? Mandoria Miasto Przygód w miejscowości Rzgów to największy rodzinny park rozrywki „pod dachem”. Bajkowe miasto ma ponad 50 hektarów powierzchni i jest utrzymane w klimacie epoki renesansu. Możemy tu przenieść się w czasy wielkich odkryć geograficznych i, w towarzystwie mieszkańców, przeżyć na terenie fikcyjnej portowej metropolii liczne przygody (a te czekają dosłownie na każdym kroku). Nie brak tu też jak najbardziej współczesnych atrakcji, takich jak rollercoastery, karuzele, gigantyczna zjeżdżalnia czy wielki figloraj z basenem z piłeczkami i zjeżdżalniami.

Materiały promocyjne https://mandoria.com/

Po wejściu do Mandorii brukowane alejki poprowadzą gości labiryntem XVI-wiecznych dzielnic, przez plac i rynek, zatokę z portem, a także bank, suk, bazar i serwujące mandoriańskie specjały lokale gastronomiczne. W miasteczku znajdzie się coś dla wilków morskich (choćby wirujący nad portem Galeon, karuzela Rybak Bartek i Zatoka Piskorza, Latarnia Leonarda), miłośników motoryzacji (Bal Butów, czyli zderzające się auta przypominające buty) czy łowców wielkich uniesień (m.in. Merkant – najdłuższy w Polsce „zadaszony” rollercoaster, Mroczny Dwór – rollercoaster śmigający w ciemności). Co najważniejsze, atrakcje parku są w pełni zadaszona i dostępne przez cały rok.

Sprawdź hotele z atrakcjami dla dzieci

Resort Król Plaza

Jarosławiec, Polska

od 299 zł / pokój

Primavera Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra, Wybrzeże

od 283 zł / pokój

Elements Hotel & SPA

Świeradów-Zdrój, woj. dolnośląskie

od 449 zł / pokój

Warszawa, Toruń i Gdynia dla małych naukowców

Kosmos, gwiazdy i futurystyczne pojazdy przyszłości, słowem: prawdziwa konstelacja atrakcji dla małych i dużych odkrywców. Aby ją odkryć, nie trzeba wybiegać w przyszłość, a udać się już teraz z wizytą do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium Toruń” lub do Centrum nauki Experyment w Gdyni. W warszawskim CNK oprócz wspaniałej, interaktywnej wystawy naukowej, podczas której można uczyć się bawiąc, czekają na Was animatorzy, którzy pokażą ciekawe sztuczki, np. jak rozpalić ogień bez użycia zapałek. Będąc w CNK, warto od razu zaplanować wizytę w Planetarium Niebo Kopernika, w którym można podziwiać monumentalny nieboskłon – dzięki specjalnemu projektorowi gwiazdowemu można tu zobaczyć nawet 20 mln gwiazd!

A jeśli gwiazd wciąż byłoby Wam mało, warto udać się do miasta Mikołaja Kopernika. Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium Toruń” to jedyne miejsce w Toruniu, w którym – nie opuszczając okazałego gmachu przy ulicy Franciszkańskiej 15 – można oderwać się na wiele godzin od Ziemi i poszybować ku gwiazdom. Dzięki specjalnej aparaturze poczuć się tutaj można dokładnie tak, jak podczas dryfowania w przestrzeni kosmicznej. Na przestrzenne obrazy składają się animacje oraz slajdy wyświetlane w dwóch systemach: panoram 360 stopni oraz all-sky. Jednak spoglądanie w górę to zaledwie część wrażeń. Pokazy w sali projekcyjnej rozszerzono bowiem o interaktywne wystawy – Geodium i Orbitarium. Kosmiczne doznania gwarantowane! Podobnie jak podczas wizyty w Centrum nauki Experyment w Gdyni. To właśnie tu przekonać się można, jak działa Samolot Solarny czy jak jeździ się samochodem przyszłości. W trakcie wystawy zatytułowanej „To takie proste” można ponadto poskakać po elektronicznej podłodze Memo, skorzystać ze stanowiska VR czy wcielić się w rolę inżynierów specjalnej machiny unieszkodliwiającej groźne substancje wydzielające się z meteorytu.

Sprawdź najlepsze rodzinne oferty na zimę

Brak ofert w tych kategoriach!

Makieta Borówiec dla małych entuzjastów kolei i nie tylko

Materiały promocyjne http://borowiecmakieta.pl/

Nieopodal Poznania, w dolinie rzeki Głuszynki, istnieje miejsce, w którym milusińscy poczują się jak dorośli, a ich rodzice – jak małe dzieci. Mowa o miniaturowym świecie europejskich kolei wybudowanym w skali 1:87 na powierzchni przeszło 250 metrów kwadratowych – makiecie Borówiec. Niezwykła makieta kolejki elektrycznej to w istocie 12 (w przyszłości 40!) ruchomych miniskładów kolejowych, wyposażone w generatory dymu i dźwięku parowozy, świecące samochody, pełen ruchomych elementów park rozrywki, a także domy, mosty, ulice, wyjątkowe krajobrazy i rozgwieżdżone niebo – istne eldorado dla entuzjastów kolei… i nie tylko!

Materiały promocyjne http://borowiecmakieta.pl/

Na uczestników organizowanych w weekendy całodniowych pokazów największej makiety kolejowej w Polsce czeka ponadto makieta współczesnego lotniska z długim na 12 metrów pasem startowym i płytą z diodami emitującymi prawdziwe lotniskowe oświetlenie.

Zaplanuj ferie pełne rodzinnych atrakcji

Brak ofert w tych kategoriach!

Słodka wizyta w Toruniu i Poznaniu

A na deser listy zimowych atrakcji… coś na słodko. Nowo otwarte Muzeum Toruńskiego Piernika to bez wątpliwości najsłodsza atrakcja Torunia. I trudno się temu dziwić. To właśnie tu, w zabytkowym budynku dawnej fabryki Gustava Weesego na Starym Mieście wszyscy – bez względu na wiek – ochoczo zakasują rękawy i własnoręcznie biorą się do wyrabiania ciasta na tradycyjne smakołyki. To jednak nie tylko słodki kąsek dla amatorów kulinarnych rarytasów. Wizyta w muzeum to także fascynująca, multimedialna wyprawa w czasie do średniowiecza, do XIX-wiecznej manufaktury cukierniczej czy do epoki PRL-u. Gwarancja słodkich wrażeń bez względu na warunki pogodowe.

Nie mniej żywe, a na pewno nie mniej słodkie doznania czekają na odwiedzających Poznań. W samym sercu miasta – na Starym Rynku, w zabytkowej kamienicy naprzeciwko wieży ratuszowej z koziołkami – zlokalizowane jest Rogalowe Muzeum Poznania. Miejsce wprost idealne dla wszystkich, którzy poznańską kulturę chcą nie tylko poznawać, ale i smakować. Udział w kameralnych, prowadzonych z humorem (i elementami gwary poznańskiej) pokazach rogalowych to niepowtarzalna okazja, by nie tylko zapoznać się z historią Poznania, ale i recepturą szlachetnych rogali z nadzieniem z białego maku, które od przeszło 150 lat stanowią najważniejszy poznański przysmak.

Zaplanuj słodki czas z rodziną jeszcze tej zimy

Brak ofert w tych kategoriach!

Comments are closed.