Zimowe atrakcje dla dzieci

Zimowe atrakcje dla dzieci

Spacer po gigantycznym lodowym labiryncie, jazda na skuterach śnieżnych i wirujących bumper carsach, a może wizyta w bajkowym Pałacu Królowej Śniegu? Na ferie oraz w całym pierwszym kwartale roku czeka na dzieci całe mnóstwo zimowych atrakcji. Specjalnie dla Was stworzyliśmy mapę sezonowych propozycji w Polsce dla najmłodszych i nieco starszych amatorów białego szaleństwa. Sprawdź najgorętsze miejsca tej zimy!

Zimowy wypoczynek pełen atrakcji nawet 70% taniej – sprawdź! »

Snowlandia – Śnieżny Labirynt

Zimowe atrakcje dla dzieci - Śnieżny Labirynt
www.facebook.com/ŚnieżnyLabirynt – materiały promocyjne
Zimowy Park Rozrywki Snowlandia w Zakopanem to wyjątkowa atrakcja nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wszystko za sprawą imponującego labiryntu stworzonego z kilkudziesięciu tysięcy śnieżnych bloków na powierzchni ok. 2,5 tys. metrów kwadratowych. W tym sezonie zimowym oficjalne otwarcie tunelu pod skocznia narciarską „Wielka Krokiew” odbyło się 30 grudnia. Do wnętrza labiryntu prowadzi tunel o długości ok. 15 metrów, a ściany finezyjnego korytarza intrygują nie tylko zimną fakturą, ale i zamrożonymi wewnątrz… niespodziankami!

Efekt jest imponujący, ale trudno się temu nie dziwić, biorąc pod uwagę skalę całego przedsięwzięcia. Produkcja sztucznego śniegu oraz budowa całego labiryntu zajmują około miesiąca, a jest to możliwe, tylko gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Jednak widniejący w oficjalnym spisie Księgi Rekordów Guinnessa labirynt to niejedyna zimowa atrakcja u podnóża Wielkiej Krokwi. Na fanów bajkowych szaleństw w białej scenerii czeka również śnieżny zamek oraz pałac Królowej Śniegu, a także minizoo i tor saneczkowy.

Zimowy wypoczynek pełen atrakcji nawet 70% taniej – sprawdź! »

Snow Zabawa

Zimowe atrakcje dla dzieci - snow zabawa

Jak na zimową stolicę Polski przystało w Zakopanem śnieżne atrakcje czekają niemal na każdym kroku i przy każdej górze. Także i na Gubałówce przygotowano szereg propozycji, które rozbawią nie tylko najmłodszych. Tutejszy zimowy park rozrywki oferuje w przepięknych okolicznościach natury białe szaleństwo dla dzieci w każdym wieku – oraz dla dorosłych. Będzie można pojeździć na torze saneczkowym, na miniskuterach śnieżnych i bananie, spróbować swoich sił w chodzeniu w rakietach śnieżnych, a także wziąć udział w zaimprowizowanej akcji lawinowej. Ci, którzy wolą bardziej ekstremalne formy rozrywki, również nie będą zawiedzeni – zakopiański park przygotował m.in. snow rafting, snow tubing, extreme ślizg i zimową snow rurę. Jesteście ciekawi, co się kryje pod tymi pojęciami? Wystarczy odwiedzić Zakopane. Ale uwaga: niektóre atrakcje mogą być niedostępne ze względu na niewystarczającą ilość śniegu.

Zimowy wypoczynek pełen atrakcji nawet 70% taniej – sprawdź! »

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Zimowe atrakcje dla dzieci - Bieszczadzka Kolejka Leśna
www.facebook.com/BieszczadzkaKolejkaLeśna – materiały promocyjne
Wyprawa przez górskie bezdroża na pokładzie Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej na pewno urozmaici zimowy pobyt wśród pokrytych śniegiem połonin zarówno młodszym, jak i starszym kolekcjonerom niebanalnych wrażeń. Wąskotorowa trasa została wytyczona jeszcze przed I wojną światową, a sama kolejka wiele przeszła, zanim stała się atrakcją turystyczną. Główna stacja znajduje się w Majdanie, który stanowi część wsi Cisna, a przejazdy pociągów w czasie ferii – w terminie od 16 stycznia do 23 lutego 2019 – odbywają się w każdą środę i sobotę na trasie Majdan-Balnica-Majdan.

W trakcie zimowej przejażdżki parowóz lub lokomotywa spalinowa ciągnie skład liczący cztery półotwarte wagony, z których każdy ogrzewany jest przez opalane drewnem piecyki. Podróż wąskotorówką w górskiej scenerii i zimowej aurze to oryginalna alternatywa dla popularnych kuligów. W trakcie około 2-godzinnej przejażdżki podróżni pilnują ognia w piecu, delektują się smakiem cieplej herbaty z termosów lub podziwiają zimowe krajobrazy. W przypadku opadów i zasp trasę bieszczadzkiej wąskotorówki odśnieżają specjalne pługi. Wrażenia gwarantowane!

Zimowy wypoczynek pełen atrakcji nawet 70% taniej – sprawdź! »

Szwajcaria Bałtowska

Zimowe atrakcje dla dzieci - Bałtów

Jeżeli szukacie miejsca, w którym można nie tylko wyjątkowo spędzić niezapomniane chwile podczas ferii z pociechami, ale także zabawić trochę dłużej, zachęcamy do udania się do Szwajcarii Bałtowskiej. Zimą czeka tu na Was magiczna wioska św. Mikołaja, na zwiedzenie której będziecie potrzebowali co najmniej jednego dnia. Znajdziecie tam oczywiście chatę świętego, gdzie grzeczne dzieci dostaną prezenty. Na niegrzecznych czeka za to… specjalny młynek do mielenia grzechów.

Ci, którzy pragną poznać tajniki życia elfów, będą mieli okazję odwiedzić ich osadę i zobaczyć, jak mieszkają i pracują. Jeśli Wasze dzieci będą chciały pobawić się na śniegu, zajmie się nimi Pan Bałwanek, z którym można m.in. pograć w lodową piłkę. Po wyczerpujących atrakcjach Pani Choinka zaprasza na swój pełen pyszności jarmark, gdzie będzie można skosztować lokalnych wypieków i rozgrzać się gorącą czekoladą lub zimową herbatą. Aby skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje Bałtów, warto zostać tam kilka dni. Szwajcaria Bałtowska jest bowiem najlepszym ośrodkiem narciarskim w woj. świętokrzyskim. Na spragnionych zimowej zabawy czeka 6 tras narciarskich i snowpark.

Zimowy wypoczynek pełen atrakcji nawet 70% taniej – sprawdź! »

Zimowa Chatka

Zimowe atrakcje dla dzieci - Szkoła Mieszko

Kiedy chciałbyś pojeździć na nartach, nie oglądając się co chwila za swoją pociechą, są dwa wyjścia – możesz zostawić ją pod opieką w domu albo wynająć dziecku instruktora narciarstwa. Problem pojawia się, jeśli dziecko nie będzie chciało jeździć. W takiej sytuacji radzimy udać się do ośrodka narciarskiego Zieleniec, gdzie niektóre szkółki narciarskie organizują dla dzieci dodatkowe zabawy. Przykładem jest Szkoła Mieszko, która zorganizowała tuż obok stoku Zimową Chatkę Zabaw (dla przedziału wiekowego 3-10) oraz zimowy plac zabaw. W Chatce dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach z muzyki, plastyki czy też pograć w gry planszowe – a wszystko to pod okiem wykwalifikowanej kadry. Natomiast na świeżym powietrzu można pozjeżdżać z górki na specjalnych tubingowych oponach lub sankach. Sam Zieleniec jest jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce i największym w Kotlinie Kłodzkiej, więc zarówno dzieci, jak i dorośli powinni być usatysfakcjonowani.

Zimowy wypoczynek pełen atrakcji nawet 70% taniej – sprawdź! »

Zimowy Narodowy

Zimowe atrakcje dla dzieci - Warszawa zimą

Jeśli mieszkacie w stolicy i w okolicach ferii nie zamierzacie nigdzie się wybierać, proponujemy miejską rozrywkę na Stadionie Narodowym. Kolejna, już 6. edycja Zimowego Narodowego, trwa od listopada 2018 do 19 lutego 2019. I w tym roku organizatorzy pamiętali o potrzebach najmłodszych – w każdy weekend odbywają się tam poranki dla dzieci, podczas których maluchy mogą pod czujnym okiem instruktora poznać tajniki łyżwiarstwa. W tym czasie dorośli maja okazję zabawić się na dużym lodowisku znajdującym się płycie stadionu. Oprócz łyżew na dzieci oraz rodziców czeka 11-metrowa górka lodowa, z której można zjeżdżać na pontonach, tor do curlingu, a także specjalna płyta, po której porusza się na pokładzie wirujących samochodzików – bumper cars. Dla młodzieży zorganizowano natomiast skatepark, w którym można zaszaleć na deskach, rolkach, wrotkach i longboardach. Regeneracji przed kolejnymi dawkami atrakcji Zimowego Miasteczka poszukać można w strefie food zone z szerokim wyborem słodkich i wytrawnych smakołyków.

Zimowy wypoczynek pełen atrakcji nawet 70% taniej – sprawdź! »

Wioska Dziadka Mroza

Zimowe atrakcje dla dzieci - Wioska Dziadka Mroza
www.wikimediacommons.pl/Yogi555
Jeżeli planujecie rodzinny wypoczynek w okolicach Puszczy Białowieskiej, warto wybrać się na stronę białoruską – czeka tam zadziwiająca atrakcja w postaci Wioski Dziadka Mroza. Ta świecka wersja wschodniosłowiańskiego Świętego Mikołaja, którą można spotkać nieopodal wioski Kamieniuki, zaledwie kilka kilometrów od polskiej granicy, zachwyci nie tylko dzieci!

Gości witają postacie z bajek, strzegące drewnianych wrót, które prowadzą do głównej atrakcji – domu Dziadka Mroza. Ten wita się z gośćmi dopiero po wywołaniu – trzeba znać magiczne hasło, które wywabia Dziadka z jego pieleszy. Jegomość z brodą po pas, odziany w czerwony kaftan i walonki pozdrawia przybyszów. W zimie towarzyszy mu Śnieżynka. Goście mogą porozmawiać z gospodarzem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a potem skierować swoje kroki do karczmy, by spałaszować pyszne białoruskie bliny z masłem, konfiturą lub kawiorem bądź szaszłyk z jelenia. Popić można herbatą z puszczańskich ziół lub puszczańskim samogonem.

Najedzeni i ogrzani, możecie udać się na dalsze zwiedzanie wioski – czeka tu atrakcji co nie miara! Na polanie znajduje się m.in. Skarbiec, gdzie gromadzi się listy od dzieci z całego świata, minimuzeum etnograficzne oraz dziesiątki drewnianych rzeźb zwierząt i bajkowych postaci. Jest tu także drewniany młyn, który mieli wszelkie troski i zmartwienia. Do wioski można dostać się na kilka sposobów. Jako że Dziadek Mróz przyjmuje gości codziennie przez cały rok, można tu przyjechać latem na własną rękę na rowerze. Innym sposobem jest wykupienie zorganizowanej wycieczki, gdzie zagwarantowany mamy transport w obie strony.

Zimowy wypoczynek pełen atrakcji nawet 70% taniej – sprawdź! »

Afrykarium – Wrocław

Zimowe atrakcje dla dzieci - Afrykarium

Afrykański klimat w środku zimy? Możliwe, i to bez konieczności transkontynentalnych podróży. Wystarczy wizyta we wrocławskim Afrykarium.  Prawie 15 mln litrów wody, ponad 7 tys. zwierząt, 19 akwariów i basenów oraz milion odwiedzających w ciągu niewiele ponad pół roku – liczby mówią same za siebie. A otwarte pod koniec 2014 r. Afrykarium to nie tylko najpopularniejsza atrakcja słynnego wrocławskiego ZOO (a ten nie ma sobie równych w całej Polsce – kto oglądał „Z kamerą wśród zwierząt”, ten wie), ale też najchętniej odwiedzane biletowane miejsce w kraju. Co zadecydowało o takim sukcesie? Przede wszystkim nowoczesne podejście do koncepcji oceanarium oraz nietypowy pomysł zgromadzenia w takim miejscu zwierząt wyłącznie z jednego kontynentu – Afryki.

To jedyne miejsce w Polsce (i jedno z niewielu w Europie), gdzie można przejść szklanym tunelem pod pływającymi nad głową rekinami, płaszczkami i ośmiornicami, stanąć oko w oko z pociesznym manatem albo podejrzeć pod wodą zwinne pingwiny tońce. Spotkamy tu również wiele innych ciekawych stworzeń z Czarnego Lądu, jak choćby krokodyle, hipopotamy, mangusty czy najmniejsze antylopy świata – zbliżone rozmiarem do kotów dikdiki. Nie tylko najmłodsi będą oczarowani, a gorące emocje gwarantowane – nawet, gdy zamieć śnieżna na dworze!

Zimowy wypoczynek pełen atrakcji nawet 70% taniej – sprawdź! »

Majaland, Kownaty

Zimowe atrakcje dla dzieci - Majaland

Park rozrywki to atrakcja tylko na Wakacje? Nic bardziej mylnego. Choć większość z polskich wesołych miasteczek i lunaparków zamiera na okres zimy, są i takie, które wtedy nie zwijają skrzydeł. Jak choćby otwarty jesienią 2018 roku w miejscowości Kownaty pod Torzymiem – familijny, całoroczny park rozrywki Majaland, którego główną gwiazdą jest najsłynniejsza pszczółka świata.

Majaland zajmuje 10 ha i składa się z części zewnętrznej oraz zadaszonej hali. Park ma wydzielone trzy strefy, powiązane tematycznie z trzema różnymi postaciami z bajek: Pszczółką Mają, małym wikingiem o imieniu Vicky i Heidi – dziewczynką z Alp z kart szwajcarskiej powieści. Na spragnione bajkowych wrażeń maluchy (a także ich rodziców) czeka tu 25 atrakcji głównych (w tym wielkie drzewo, wokół którego skupiona będzie cała niezwykła kraina) i mnóstwo atrakcji mniejszych. Wśród tych, które dostarczają wrażeń przez okrągły rok, można wymienić m.in. łańcuchową Karuzelę Motyli, Plac Zabaw Mai, zjeżdżalnię Super Ślizg czy niesamowity rower Szkoła Latania. W strefie indoor nie brakuje także lubianych przez dzieci basenów wypełnionych piłeczkami czy torów przeszkód. Tym jednak dla czego naprawdę warto się tu wybrać są ekscytujący rollercoaster wikingów czy wodne atrakcje, w tym Wielki Drakkar i tratwa.

Zimowy wypoczynek pełen atrakcji nawet 70% taniej – sprawdź! »

 

Comments are closed.