Góry to nie wszystko… Zima nad morzem też może być magiczna!

Bardzo dziękujemy za wszystkie Wasze głosy oraz fantastyczne uzasadnienia swoich typów na zimowy urlop nad Bałtykiem! Które z miast wygrało? Ranking najlepszych miejsc na ferie nad morzem – stworzony na bazie Waszych głosów – już wkrótce pojawi się w Magazynie Travelist.

A tymczasem po burzliwych dyskusjach w gronie naszej redakcji chcielibyśmy ogłosić wyniki konkursu, który towarzyszył głosowaniu. Nie było łatwo wybrać najciekawsze uzasadnienia, ale ostatecznie mamy to. Oto…

Zwycięzcy konkursu i nagrodzone odpowiedzi

Miejsce I: Paweł Somrowski

Zimą nad morzem można nic nie robić, a jak mawiał Kubuś Puchatek-z nic nie robienia wychodzą najlepsze cosie. I tak, tylko zimą można poczuć niesamowitą lekkość spacerując po plaży nie zatapiając się w piasku. Wreszcie odróżnić mewę od rybitwy i pochwalić się dzieciakom, bo latem to my zajmujemy ich miejsce. W pięknym porcie wzdłuż którego są klimatyczne tawerny i restauracje, można posłuchać jak przycumowane kutry ocierając się o odbojniki, wyją i skrzypią opowiadając niesamowite historie. Można oglądać popis siły morza w czasie sztormu i poczuć krople wody rozbryzgującej o falochron. To świetna lekcja pokory dla dzieci. Można dojechać pociągiem i prosto z dworca, podążając piękną promenadą poczuć klimat morskiego miasteczka. Dodatkowo blisko jest ( ok 10 km) do zoo safari i fokarium w Dolinie Szarloty. Jeśli kąpiel w morzu nie wchodzi w grę, liczne baseny w hotelach oferują swoje atrakcje.

Miejsce II: Joanna Chlund

Dla każdego cos morskiego! 🙂 (1) Dla tych, co lubią poszerzać horyzonty -> Latarnie Morskie w Rozewiu pozwalają spojrzeć na świat z nowej perspektywy, codzienne problemy wydają się mniejsze! (2) Dla dzieciaków -> zimą na plaży zamiast zamków z piasków, można lepić bałwany, a przy mocniejszym wietrze nawet fale zbudować mogą bałwana… morskiego. (3) Dla wiernych kibiców oraz pasjonatów wspinaczki -> Aleja Gwiazd Sportu i pomnik „Korona Himalajów”. Zimowa aura przenosi nas ku czternastu słynnym ośmiotysięcznikom, aż czuć powiew himalajskiego powietrza na policzkach! (4) Dla tych, co z dźwięków najbardziej lubią ciszę -> za siódmą wydmą, za siódmym kutrem czeka Półwysep Helski, gdzie z trzech stron świata morska piana szepcze rybackie opowieści. (5) Dla smakoszy morskich klimatów -> Władysławowo (zwane też pieszczotliwie: Władek) oferuje prawdziwie słony hit, czyli Rezerwat Słone Łąki nad Zatoką Pucką. Brak tłumów i bliskość przyrody to przepis na udane ferie!

Miejsce III: Barbara Kraśnicka

Krynica Morska to urokliwe miejsce, gdzie czas płynie jakby wolniej, fascynujące swą innością, odrębnością, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia. To inny, magiczny świat, na który z zazdrością patrzę z głębi swego świata, oszalałego z pośpiechu. Gdzie teraz, po sezonie w knajpce w spokoju można usiąść z przyjaciółmi przy lampce wina i pomilczeć o niczym. Miasteczko, w którym nawet zimą, gdy wszystko jest takie szare i nagie, ujrzeć można piękny wschód słońca, którego promienie zmagają się z porannymi mgłami. Uwielbiam błądzić bez celu urokliwymi uliczkami i szeroką plażą, wsłuchując się we wrzask mew, wyglądających niczym książki otwarte na niebie. Podziwiać z Góry Pirata malowniczą panoramę Zalewu Wiślanego, Mierzei i Bałtyku. Przyglądać się w porcie rybackim pracy rybaków i z nimi rozmawiać. Jeśli ktoś lubi jeździć zimą na rowerze, polecam trasę wzdłuż czystych, szerokich i bezludnych plaż Mierzei. Bliskość atrakcji turystycznych Trójmiasta jest dodatkowym atutem. Nie sposób się tu nudzić.

Gratulujemy!

Z każdym ze zwycięzców skontaktujemy się mailowo w celu przekazania nagrody.

Cisza, spokój, białe plaże, mnóstwo zdrowego jodu w powietrzu – a do tego ceny dużo niższe niż w górach. Wiemy, dlaczego warto wyjechać zimą nad morze. Ale jaki kierunek obrać? Tętniące życiem Trójmiasto, kosmopolityczne Świnoujście czy może jakiś mały kurort z dala od zgiełku? Chcemy, aby na to pytanie odpowiedzieli nam ci, którzy sami chętnie tam jeżdżą. Do środy 18 stycznia 2023 będziemy zbierać głosy wszystkich chętnych, by następnie na ich podstawie stworzyć ranking najbardziej atrakcyjnych miejscówek na zimowy urlop na wybrzeżu. A dodatkowo mamy specjalny…

Konkurs

Po zagłosowaniu na swój ulubiony kierunek napisz nam w kilku zdaniach, dlaczego warto być tam zimą. I dlaczego to właśnie to miejsce powinno zwyciężyć w naszym rankingu. Autorów trzech najciekawszych i najbardziej kreatywnych odpowiedzi nagrodzimy środkami Travelist: 500 zł za I miejsce, 300 zł za II miejsce i 100 zł za III miejsce!

Jak zagłosować i wziąć udział w konkursie?

  1. Przejdź do ankiety.
  2. Wybierz z listy swój ulubiony zimowy kierunek – możesz zaznaczyć maks. 3 miejscowości.
  3. Jeśli nie chcesz brać udziału w konkursie – zapisz swój głos i gotowe.
  4. Jeśli chcesz zagrać o 500 zł – w kolejnym kroku wpisz uzasadnienie swojego wyboru oraz podaj swoje dane, abyśmy wiedzieli, komu przyznać nagrodę w razie wygranej.
  5. Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy od piątku 13 stycznia od godz. 9:00 do środy 18 stycznia do godz. 23:59
  6. Listę zwycięzców opublikujemy na tej stronie w środę 25 stycznia o godz. 12:00
  7. Powodzenia!

Dziękujemy za wszystkie głosy!