Warszawa triumfuje w zestawieniu najlepszych miast  „European Best Destination 2023”.  Stolica Polski zagarnęła ponad 142 tys. głosów internautów z przeszło 130 krajów… a tym samym pierwsze miejsce na podium TOP destynacji na nadchodzące miesiące. 

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu „European Best Destination” Warszawa nie tylko wyprzedziła Ateny, Wiedeń, Pragę, Maribor, Wiedeń, Cytadelę i 14 innych miast na Starym Kontynencie, ale i pobiła rekord wszech czasów konkursu, uzyskując o 4 tys. więcej głosów niż Porto – laureat-rekordzista sprzed 6 lat. Poza tytułem topowej destynacji, Warszawa otrzymała także wyróżnienie w kategoriach: Best Cultural Destination, Best Destination for Food Lover  Safest Destinations in Europe oraz Best Destinations for a city break.

To dowód na to, że stolica nikogo nie pozostawia obojętnym. I trudno się temu dziwić!  Kontrastujące krajobrazy i architektoniczne zestawienia są tu jedyne w swoim rodzaju. Tuż obok szarych blokowisk wyrastają tu jak grzyby po deszczu strzelające w niebo szklane wieżowce. Nowoczesne biurowce sąsiadują z zabytkowymi, zrekonstruowanymi po wojnie kamienicami i architekturą z czasów socrealizmu, a wrzawa wielkiej metropolii (i wszystkie właściwe jej atrakcje od nowoczesnych muzeów po wyjątkowe restauracje) kontrastuje ze spokojem i przyrodą miejskich parków, ogrodów i lasów. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!