3 dni, 3 miasta i 3 statuetki z wygrawerowanym logo Travelist i nazwami zwycięzców: Kołobrzeg, Świnoujście i Gdańsk! Tuż przed końcem sezonu zimowego redakcja Magazynu Travelist wybrała się nad polskie morze, by spotkać się i pogratulować przedstawicielom najlepszych nadmorskich miast na ferie. Oto szczegóły delegacji, a przy tym garść inspiracji hotelowych i nie tylko – nie tylko na zimowy urlop.

TOP 3 miejsca na ferie nad Bałtykiem 

W tym roku wpadliśmy na pomysł, aby najlepsze fragmenty polskiego Wybrzeża do zimowego wypoczynku wybrali ci, którzy sami chętnie tam jeżdżą…. i wybrali! A my na podstawie głosów oddanych w ogólnopolskiej ankiecie stworzyliśmy w tym roku pierwszy ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem.

Redaktorki Magazynu Travelist i zastępca prezydenta miasta Świnoujście – Paweł Sujka/ Fot.: ZTV Świnoujście

Uroczyste Uroczyste wydarzenia wymagają uroczystej oprawy. Każde z nagrodzonych miast otrzymało specjalny certyfikat. Trzy z nadmorskich kurortów, które zdobyły miejsca na podium – Kołobrzeg, Świnoujście oraz Gdańsk – odwiedziliśmy osobiście, by przekazać na ręce lokalnych władz specjalne statuetki. I tak we wtorek 7 marca statuetkę z podpisem „II miejsce” odebrał zastępca prezydenta miasta Świnoujście – Paweł Sujka.

Urząd miasta Kołobrzeg
Redakcja Magazynu Travelist i zastępczyni prezydenta miasta Kołobrzeg ds. społecznych Ilona Grędas-Wójtowicz

Dobę później i nieco ponad 100 km dalej w Urzędzie Miasta Kołobrzeg statuetkę za zajęcie I miejsca odebrały w imieniu całego, zwycięskiego Kołobrzegu zastępczyni prezydenta miasta ds. społecznych – Ilona Grędas-Wójtowicz – oraz zastępczyni dyrektora RCK oraz dyrektor ds. promocji – Marta Ostapiec.

Na zdjęciu (od lewej): Justyn Szymańska, Anna Kędzierska i zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, Monice Chabior/ Fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Trzeci dzień delegacji, to trzecie z odwiedzonych miast i nagroda dlaTrzeci dzień delegacji to trzecie z odwiedzonych miast i nagroda dla Gdańska za zajęcie 3. miejsca na podium. Statuetkę odebrała zastępczyni prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania – Monika Chabior.

Duży odzew na ogólnopolską ankietę – a także ogromna liczba osób spotkanych na plażach i nadmorskich deptakach w trakcie pobytu w marcu – to niezbity dowód na to, że Bałtyk to kierunek nie tylko na wakacje! Kiedy plaże pokryje biały puch, a na falochronach i molach mróz wyrzeźbi fantazyjne lodowe formacje, wybrzeże zmienia się w bajkowe miejsce do wypoczynku – i to bez alpejskich kombinacji w zakresie planowania czy nadwyrężania domowego budżetu. W końcu nie od dziś wiadomo, że zimą nad Bałtykiem jest dużo jodu, więcej bursztynów i prawie wcale nie ma ludzi – a do tego ceny są dużo niższe niż w górach. To kiedy jedziecie nad morze?

Hotel z delegacji 


Każdy jest inny, wyjątkowy, niepowtarzalny. Ale jedno je łączy – każdy ugościł redakcje Magazynu Travelist podczas zimowej delegacji.  

Afrodyta SPA, Świnoujście

Pierwszym z nich jest pachnący nowością (całkowicie przebudowany i odnowiony w lipcu 2021 roku) i zlokalizowany w najbardziej urokliwej, zielonej części Świnoujścia (w samym sercu dzielnicy uzdrowiskowej) resort Afrodyta SPA. To nadmorska propozycja dla tych, którzy chcą czerpać garściami z dobroczynnym właściwości mikroklimatu 44 wysp, mieć na wyciągnięcie ręki promenady i wszystkie największe atrakcje wyspy Uznam oraz cieszyć się szumem morza, oddalonym niecałe 100 m od resortu.

A przy tym korzystać z całego pakietu hotelowych atrakcji i udogodnień: od wygodnych pokoi z łazienką i prysznicem przez basen wewnętrzny z hydromasażem i sauny po jadalnie, gdzie serwowane są urozmaicone śniadania w formie bufetu oraz pyszne obiadokolacje. Brzmi interesująco, prawda? 

SU Bałtyk, Kołobrzeg

Przed wiekami – potężna twierdza. W czasach PRL-u – gospodarz festiwali piosenki żołnierskiej. Dziś – największe polskie uzdrowisko i eldorado dla tych, dla których plaża to za mało lub gdy na plażowanie jest trochę za zimno. Zwycięzca plebiscytu na najlepszą nadmorską miejscowość na ferie ma wiele powodów, by się chwalić. A SU Bałtyk jest jednym z nich. Trudno znaleźć w Kołobrzegu równie imponującą lokalizację. Plaża i molo zaczynają się zaraz za drzwiami, do latarni morskiej jest kilka minut spacerem, a by usłyszeć szum fal i poczuć moc jodu, wystarczy szerzej otworzyć okno.

Dodajmy do tego komfortowe pokoje lub luksusowe apartamenty na najwyższych kondygnacjach budynku, 3 posiłki dziennie, kompleks z 2 basenami, zjeżdżalnią wodną o długości 60 m, 2 jacuzzi, saunami oraz zabiegi i inne atrakcje. Wszystko, by jak najpełniej czerpać z uzdrowiskowej mocy Bałtyku poza sezonem… i cieszyć się rodzinnym pobytem w wakacje! 

Dwór Uphagena ARCHE Gdańsk

Gdańsk zajmuje miejsce na podium najlepszych nadmorskich miejscowości na ferie – i trudno się temu dziwić. Zachwycające Główne Miasto z centralnym punktem przy fontannie władcy mórz i oceanów, piękne plaże, fascynująca historia obecna niemal na każdym krok, całoroczne wielkomiejskie atrakcje, bliskość natury… A do tego nowy i luksusowy Dwór Uphagena ARCHE Gdańsk, zlokalizowany na Dolnym Mieście, w pobliżu najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych miasta. To nie tylko hotel, to cały designerski koncept hotelowy o bogatej historii. Budynek, którego najstarsza część powstała w 1800 roku, został imponująco odrestaurowany, przy zachowaniu wielu oryginalnych elementów, takich jak belki stropowe, ściany szachulcowe, naturalna cegła czy dzieła sztuki użytkowej, m.in. stara kuchnia i masywny magiel. Minimalistyczny wystrój w stylu industrialnym – wzbogacony o nowoczesne i poruszające obrazy namalowane przez podopiecznych fundacji Leny Grochowskiej – harmonijnie łączy się z oryginalnymi elementami architektonicznymi. 

To nie tylko imponujący obiekt wypoczynkowy z barem, restauracją (której wnętrze zdobi oryginalna cegła i ceramiczna podłoga z ok. 1920 r.!), salą fitness, powierzchnią konferencyjną, strefa saun czy strefa Kid Zone. To także idea jednoczenia się z lokalną społecznością i wspólne działania na rzecz dalszej rewitalizacji dzielnicy. To miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a atmosfera sprzyja odkrywaniu fascynujących historii i opowieści zapisanych w starych murach.