Zbliża się czas corocznych, powakacyjnych przeglądów serwisowych w ośrodkach turystycznych Grupy PKL. Od października będą one stopniowo wyłączane z ruchu turystycznego. Jeśli zatem planujesz górskie eskapady, zapoznaj się ze szczegółowym terminarzem prac konserwacyjnych przeprowadzanych tej jesieni w ośrodkach Polskich Kolei Linowych (w tych terminach koleje linowe i krzesełkowe będą nieczynne):

  • Ośrodek PKL Góra Żar w Międzybrodziu Żywieckim – od 10 października do 10 listopada
  • Kolej linowo-terenowa na Gubałówkę w Zakopanem – od 17 do 21 października (w tych dniach na Gubałówkę będzie można dotrzeć transportem zastępczym – codziennie w godz. 10-20 przy budynku stacji dolnej na turystów będą czekać busy – odjazd co 15 minut, a w wypadku niepełnej liczby pasażerów, do 30 minut)
  • Ośrodek PKL na Kasprowym Wierchu w Tatrach, w Solinie w Bieszczadach oraz na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju – od 24 października do 10 listopada
  • Ośrodek PKL Palenica w Szczawnicy – od 24 października do 17 listopada
  • Ośrodek PKL na Jaworzynie Krynickiej – od 2 listopada do 9 grudnia (w trakcie przeglądów kolej w ośrodku zostanie jednak uruchomiona dla turystów w długi weekend listopadowy, w dniach 11-13 listopada)
  • Ośrodek PKL Mosorny Groń w Zawoi – od 14 do 30 listopada

Więcej informacji o pracach serwisowych w ośrodkach Grupy PKL.

Poszukaj inspiracji na wyprawy w góry w naszym artykule o najpiękniejszych szlakach górskich w Polsce.

Noclegi w górach – znajdź swój wymarzony hotel: