Położona w sercu Beskidu Sądeckiego Krynica-Zdrój oferuje odwiedzającym wszystko to, co szykowny górski kurort może mieć najlepszego. Od pięknych lokalizacji i krajobrazów, dobroczynnego mikroklimatu i znanych od dwóch wieków walorów zdrowotnych, poprzez oryginalną architekturę, interesujące muzea i bogatą ofertę kulturalną, aż – co szczególnie ważne w sezonie zimowym – po dobre warunki i infrastrukturę narciarską.

Wznosząca się na wysokość 1114 m n.p.m. Jaworzyna Krynicka oferuje nie tylko imponujące widoki na okoliczne tereny i popularne górskie uzdrowisko, ale i dobre warunki do aktywnego wypoczynku. Tutejszy ośrodek sportów zimowych może poszczycić się naprawdę dobrymi warunkami naturalnymi dla fanów białej zabawy – pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj przez 4, a często nawet do 5 miesięcy w roku.  Główną atrakcją jest kolej gondolowa z 6-osobowymi kabinami, przewożąca 1600 osób na godzinę na szczyt, a także podgrzewana, 6-osobowa kolejka krzesełkowa Doppelmayr oraz kolejka „Siódemka”, obsługująca  trasę dla początkujących. Narciarze i snowboardziści mają dostęp do 12 tras zjazdowych o łącznej długości niemal 14 km, w tym czterech z homologacją FIS.

Ośrodek oferuje zróżnicowane trasy, sztuczne naśnieżanie i oświetlenie kluczowych odcinków, co pozwala na jazdę bez względu na warunki. Dodatkowo, dostępna jest m.in. trasa slalomowa z pomiarem czasu, a dla chętnych do nauki lub doskonalenia umiejętności – Szkoła Jaworzyna Ski & Snowboard oraz Akademia Misia Polarnego dla najmłodszych. Ośrodek posiada również wyciąg taśmowy i oświetlone poletko szkoleniowe z przeszkodami przy dolnej stacji gondoli, a zaawansowani mogą korzystać z specjalnej trasy szkoleniowej. Jazda nocna na ponad dwukilometrowej trasie dodatkowo wzbogaca ofertę.

Na terenie ośrodka znajdują się 2 wypożyczalnie sprzętu narciarskiego z szeroką ofertą nart, kasków, butów i kijków, a także sklepy z akcesoriami zimowymi i profesjonalnym serwisem narciarskim. Jaworzyna Krynicka to oferując trasy dla różnych poziomów umiejętności – od czarnych tras FIS i slalomowych po łatwe trasy dla początkujących i długie trasy dla zaawansowanych.  Na szczycie góry, na wysokości na wysokości 1122 m n.p.m., zlokalizowana jest platforma widokowa 360°, skąd rozpościera się malowniczy widok na okoliczne góry. Ponadto, ośrodek oferuje ponad 800 miejsc parkingowych i bezpłatną komunikację uzdrowiskową. 

Źródło: slotwinyarena.pl

Słotwiny Arena to ośrodek narciarski o ponad 40-letniej historii.  Oferuje on ok. 10 km tras narciarskich, które są regularnie przygotowywane (ratrakowane 2 razy dziennie) do użytku. Wyposażenie obejmuje dwa nowoczesne wyciągi krzesełkowe z osłonami przeciwwiatrowymi oraz wyciąg taśmowy przeznaczony dla dzieci. Ośrodek dysponuje również systemem naśnieżania, uznawanym za jeden z najbardziej progresywnych snowparkiem w kraju (za jego plan  odpowiada profesjonalna ekipa, która na swoim koncie ma budowę śnieżnych parków w największych alpejskich kurortach.), tężnią solankową, a także zapewnia możliwości gastronomiczne i noclegowe. 

W miesiącach letnich Słotwiny Arena zamienia się w park rowerowy z trasami o różnym stopniu trudności, przyciągając miłośników natury i dwóch kółek. Więcej,  ośrodek jest punktem startowym dla wielu szlaków turystycznych, w tym dla trasy prowadzącej do  wieży widokowej, będącej pierwszą tego typu inwestycją w kraju. Jako pierwsza w Polsce wieża w koronach drzew i jedyna na Starym Kontynencie może pochwalić się konstrukcją w całości wykonaną z drewna. Spektakularne widoki, przystanki edukacyjne, a także 60-metrowa zjeżdżalnia to powody, dla których warto wdrapać się na szczyt Drabiakówki. Spacer ścieżką wzdłuż wyciągu zajmuje ok. pół godziny.  I warto się skusić, zamieniając na chwilę narty na buty. 

Źródło: https://henryk-ski.pl/

Henryk-Ski jest kameralnym ośrodkiem narciarskim, cieszącym się sympatią lokalnej społeczności. Choć Jaworzyna Krynicka i Słotwiny mogą się pochwalić dłuższymi trasami, Henryk-Ski bije je na głowę lokalizacją. To jedyny stok w Krynicy położony w samym centrum uzdrowiska. Ośrodek ten dysponuje dwoma 4-osobowymi kolejkami krzesełkowymi oraz wyciągiem taśmowym. Średnie nachylenie stoków czyni go przyjaznym miejscem szczególnie dla narciarzy na początkującym i średniozaawansowanym poziomie.

Przy dolnej stacji wyciągu zlokalizowana jest Gospoda u Krakowiaka, gdzie narciarze mogą się ogrzać przy kominku, zasmakować w regionalnych potrawach i odpocząć po dniu na stoku. Henryk-Ski oferuje również praktyczne udogodnienia takie jak wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, przechowalnia oraz bezpłatny parking dla gości. Ponadto, dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności narciarskie lub snowboardowe, ośrodek zapewnia dostęp do wykwalifikowanej kadry instruktorów w ramach prowadzonej szkoły narciarskiej.

Źródło: tylicz.ski

Tylicz Ski stanowi idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, pragnących cieszyć się zimowymi sportami w malowniczej scenerii. Stacja ta, położona w sercu Popradzkiego Parku Krajobrazowego, ok. 7,5 km od centrum Krynicy-Zdroju, oferuje 6 km różnorodnych tras narciarskich, zapewniając zarówno spokojną atmosferę, jak i wygodny dojazd oraz bazę noclegową.

Dzięki specjalnie przygotowanym polankom z wyciągiem taśmowym i orczykiem szkoleniowym, Tylicz Ski jest doskonałym miejscem do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, pozwalającym początkującym na bezpieczną i komfortową naukę. Pragnącym doskonalić swoje umiejętności stacja oferuje kolej krzesełkową nr 2 oraz wyciąg orczykowy na Małym Stoku. Co ważne, szerokość i nachylenie terenu umożliwiają praktykowanie nawet po zmroku.

Zaawansowani narciarze mogą skorzystać z głównego stoku, obsługiwanego przez kolej krzesełkową nr 1, gdzie szerokie polany i nartostrady oferują różnorodne możliwości zjazdów, zapewniając jednocześnie przyjemną i bezpieczną jazdę. Dodatkowe udogodnienia, takie jak szkoła narciarska, przedszkole narciarskie, wypożyczalnie sprzętu oraz punkty gastronomiczne serwujące regionalne specjały, dopełniają ofertę stacji, czyniąc ją idealnym wyborem dla rodzin.