Niezależnie od tego, jak bardzo kochamy dzieci, ich ciągłe towarzystwo podczas urlopu nie zawsze sprzyja wypoczynkowi. Coraz większą popularność na świecie zyskują hotele „children free” hotele bez dzieci, do których milusińscy nie mają wstępu. Nie uświadczymy w nich dostawek w pokojach, krzesełek do karmienia czy animacji dla najmłodszych. Także na basenach i w spa możemy czuć się w pełni swobodnie. Trend ten dotarł również do Polski. Sprawdźcie nasze najlepsze hotele tylko dla dorosłych!

Hotele „children free” w Polsce:

  1. Manor House SPA ★★★, Chlewiska k. Szydłowca, Mazowsze
  2. Dwór Nałęczowski Vitaligs Spa, Nałęczów, Lubelszczyzna
  3. Hotel Prezydent Medical SPA & WELLNESS ★★★★, Krynica-Zdrój

Manor House SPA *****

Ten luksusowy hotel znajdujący się w dawnym Pałacu Odrowążów w Chlewiskach k. Szydłowca to doskonały przykład obiektu dedykowanego dorosłym. Można się tu naprawdę wyciszyć, a przy okazji zadbać o ciało i ducha na wszelkie możliwe sposoby. Odpoczniemy m.in. w łaźniach rzymskich, na bezchlorowym basenie czy w słynącej ze słowiańskich rytuałów Witalnej Wiosce SPA, nabierzemy sił podczas medytacji w Kamiennym Kręgu Mocy albo sesji w Piramidzie Horusa, odprężymy się podczas koncertów na misy i gongi tybetańskie.

A wszystko to w malowniczym dworskim otoczeniu, z dala od zgiełku miasta, wśród aromatów staropolskiej kuchni i tradycyjnych szlacheckich trunków. W dodatku podczas pobytu nigdzie nie grozi nam uciążliwe towarzystwo małych rozrabiaków. Hotel przyjmuje bowiem wyłącznie gości powyżej 12. roku życia.

Dwór Nałęczowski Vitaligs Spa

Kolejnym obiektem idealnym dla gości podróżujących bez swoich pociech jest Dwór Nałęczowski Vitaligs Spa, zlokalizowany w uzdrowiskowym Nałęczowie. Położony na wzgórzu, wśród zieleni i tylko 10 minut spacerem od Parku Zdrojowego, a w dodatku wolny od dziecięcego gwaru. Czego chcieć więcej? Atrakcji spa i wellness! Są i one. Hotel może się pochwalić zapleczem odnowy biologicznej na medal. Na gości czekają tu kuracje rewitalizacyjne na twarz i ciało, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, programy odchudzające, a także rytuały relaksujące i wyciszające oraz kuracje rehabilitacyjne. Na miejscu znajdują się dodatkowo ruska bania i solarium.

W pensjonacie działa ponadto restauracja słynąca z tradycyjnej kuchni polskiej i europejskiej – także w wersji dietetycznej. Do przygotowywania dań stosowane są tu produkty pochodzące w dużej mierze z własnych upraw. Na tych, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez choćby krótkiego treningu, czeka siłownia. Podczas pobytu można też bez ograniczeń korzystać z przytulnej sali kominkowej, ogólnodostępnego tarasu oraz zadbanego ogrodu z altanką. Po całym dniu wrażeń goście mogą odpocząć w komfortowym, stylowo zaaranżowanym pokoju lub apartamencie – z prawdziwie artystyczną duszą, bajecznie wygodnym łożem i licznymi wygodami.

W Dworze Nałęczowskim Vitaligs Spa to właśnie dorośli i ich potrzeby znajdują się na pierwszym planie. Co prawda nikt tu oficjalnie wieku gości nie ogranicza, jednak pracownicy tego kameralnego pensjonatu nie ukrywają, że rezerwacje z dostawkami dla dzieci przyjmowane są bardzo niechętnie. Po prostu nie pasują do spokojnego, uzdrowiskowego charakteru tego miejsca, oferującego całą gamę luksusowych usług z zakresu medical SPA.

Hotel Prezydent Medical SPA & WELLNESS ****

Jeśli marzy się Wam kojący górski wypoczynek z dala od hałasu i zgiełku, a przede wszystkim od dzieci –  Hotel Prezydent Medical SPA & WELLNESS **** to strzał w dziesiątkę. To jedyny w  Krynicy Zdroju, i jeden z nielicznych w Polsce, hoteli przeznaczony tylko dla dorosłych i młodzieży (powyżej 12 lat). Znajduje się on w samym sercu  „Perły Polskich Uzdrowisk”,  u podnóża Góry Parkowej, tuż przy słynnym krynickim deptaku

Jego historia  sięga aż 1931 roku. Wtedy  to zakochany w uzdrowiskach walorach miasta  Prezydent RP Ignacy Mościcki  podjął decyzję o budowie  w jego granicach Willi Prezydenckiej z prawdziwego zdarzenia. Dziś to miejsce z duszą i mnóstwem nowoczesnych udogodnień.

Na gości czekają tu eleganckie, klimatyzowane pokoje i apartamentycentrum szkoleniowo-konferencyjne, stylowa restauracja Magnolia, w menu której królują specjały kuchni regionalnej,  klub muzyczny Jack’s Place, a także strefa wellness z basenem,  jacuzzi i saunami (fińską, turecką i na podczerwień). Na najbardziej wymagających gości czeka ponadto Ambasada Zdrowia i Urody – strefa SPA z aż 16 gabinetami kosmetycznymi i terapeutycznych, w których poznać można upiększają  i relaksującą moc masaży, zabiegów rehabilitacyjnych, kosmetycznych czy zakresu medycyny estetycznej.