Gorące Top 10: najpopularniejsze baseny termalne w Polsce

Baseny termalne w Polsce

Pewien cesarz rzymski zapytany kiedyś, dlaczego codziennie chadza do term, odpowiedział: „Bo nie mam czasu, żeby chodzić dwa razy dziennie”. Nic więc dziwnego, że rozrywka ta szybko zdobyła swoich zwolenników poza granicami Imperium. Także w Polsce, gdzie baseny termalne biją prawdziwe rekordy popularności. Oto 10 najciekawszych miejsc, w których można skorzystać z dobrodziejstw gorącej wody prosto z wnętrza Ziemi

Najpopularniejsze baseny termalne w Polsce 

Termy Chochołowskie

Najlepsze Termy w Polsce - Termy Chochołowskie

Kąpiele termalne stały się już nieodłącznym elementem wypoczynku u stóp Tatr. Położone między Witowem a Chochołowem, ok. 15 km od centrum Zakopanego Chochołowskie Termy są największym tego typu kompleksem w polskich górach. Znajdziemy tu ponad 30 basenów krytych i odkrytych, w tym 8 basenów whirlpool i basen termalny z wodą solankową, zjeżdżalnie, rwące rzeki i inne atrakcje dla najmłodszych, ogromną strefę saun oraz zainspirowane regionalnymi tradycjami SPA. Na odważnych czekać będzie również specjalna „strefa surowej wody” z beczkami napełnionymi naturalną wodą siarczkową pochodzącą bezpośrednio z ujęcia termalnego – bez żadnych procesów uzdatniających. Nie zabraknie ponadto części hotelowej i gastronomicznej oraz pokoju zabaw dla najmłodszych.

Całodniowy bilet do saunarium i strefy basenowej za 59 zł (bilet ulgowy) i 89 zł (bilet normalny)

Najpopularniejsze baseny termalne w Polsce

 

Termy Maltańskie w Poznaniu

Baseny termalne - Termy Maltańskie

Największy aquapark w Polsce i drugi co do wielkości kompleks rekreacyjno-sportowy w Europie – można tu zarówno popływać wyczynowo, jak i powygrzewać się w termalnej solance wydobywanej z głębokości 1300 m. Całość dzieli się na 2 części – sportową i rekreacyjną. Łącznie mamy do dyspozycji 9 basenów (w tym olimpijski, 2 geotermalne i solankowy), ogromny zespół zjeżdżalni, strefę saun, strefę dla najmłodszych i dużo więcej.

Bilet na cały dzień do aquaparku i strefy basenowej od 42 zł (bilet ulgowy) i od 52 zł (bilet normalny)

Najpopularniejsze baseny termalne w Polsce

 

Terma Bania

Baseny termalne - Terma Białka

Termy w Białce Tatrzańskiej to wodny raj dla całej rodziny. Dzięki innowacyjnemu podziałowi na strefę głośną i cichą każdy znajdzie to, co mu najbardziej odpowiada – można szaleć na zjeżdżalniach w tłumie dzieciaków albo odprężyć się w ciepłej wodzie i podziwiać panoramę Tatr. Łącznie do dyspozycji gości jest 14 basenów wewnętrznych i zewnętrznych o temperaturze od 20 do 38°C, a także kompleks saun i jacuzzi.

Bilet na cały dzień do strefy zabawy, relaksu i saunarium od 109 zł

Najpopularniejsze baseny termalne w Polsce

 

Termy Bukovina

Baseny termalne - Termy Bukovina

Bukowina Tatrzańska również może pochwalić się jednym z najbardziej imponujących kompleksów basenowych w kraju. Nie tylko dlatego, że basenów termalnych jest tu aż 12, mają temperaturę od 28 do 36°C i leżą dosłownie u podnóża Tatr. Dodatkowo każdy zaskakuje oryginalną regionalną nazwą (jak choćby „bulgotnik”, „bonior basisty” czy „łozpolono Maryna”), a mnóstwo dodatkowych atrakcji – m.in. zjeżdżalnie, sauny, grota solna czy centrum spa – sprawia, że można tu spędzić wiele długich godzin.

Całodzienny bilet do term od 75 zł

Najpopularniejsze baseny termalne w Polsce

 

Termy Uniejów

Baseny termalne - Termy Uniejów

Najciekawszy kompleks termalny w centralnej Polsce położony u stóp XIV-wiecznego zamku. Do zasilania basenów wykorzystywane są unikalne w skali kraju źródła solankowe słynące ze swych właściwości leczniczych. Do dyspozycji gości przygotowano 3 baseny, a także kompleks saun, hydromasaże, liczne atrakcje dla dzieci, a nawet ogromną balię wypełnioną po brzegi… czekoladą. Nic dziwnego, że w zeszłym roku Termy zostały uznane za jeden z 7 Nowych Cudów Polski przez magazyn „National Geographic Traveler”.

Bilet na cały dzień od 90 zł

Najpopularniejsze baseny termalne w Polsce

 

Zdrój Wojciech w Lądku-Zdroju

Baseny termalne - Zdrój Wojciech

Czy basen może być dziełem sztuki? Jeśli ktoś ma wątpliwości, powinien czym prędzej udać się do stylowego sudeckiego uzdrowiska. W barokowym gmachu z 1680 r. można zażywać kąpieli termalnych w okrągłej niecce otoczonej pięknymi zdobieniami, całość zaś nakryta jest imponującą kopułą. Do tego przed laty pluskali się tam m.in. Johann Wolfgang Goethe czy caryca Katarzyna.

Jednorazowa wejściówka od 20 zł

Najpopularniejsze baseny termalne w Polsce

 

Aqua Park Zakopane

Baseny termalne - Aqua Park Zakopane

Zakopiański park wodny był jednym z pierwszych miejsc w Polsce oferujących relaks w termalnym stylu. Dziś składa się z 3 basenów krytych i 1 zewnętrznego, 5 zjeżdżalni, 6 jacuzzi oraz kompleksu saun – i wciąż robi wrażenie. Szczególnie zimowa kąpiel w całorocznym basenie geotermalnym z widokiem na Giewont na długo pozostanie w pamięci.

Bilet na cały dzień z saunami za 66 zł (bilet ulgowy) i 79 zł (bilet normalny)

Najpopularniejsze baseny termalne w Polsce

 

Termy Szaflary

Baseny termalne - Termy Szaflary

Najbardziej kameralny z podhalańskich kompleksów termalnych. Tutejsza woda charakteryzuje się silnym zmineralizowaniem i doskonale sprawdza się m.in. w leczeniu nerwic i wspomaganiu odchudzania. Można pluskać się w dwóch basenach wewnętrznych i dwóch zewnętrznych, nie brakuje też hydromasaży, zjeżdżalni oraz atrakcji dla najmłodszych. Baseny termalne przyciągają tu zarówno małych, jak i dużych!

Bilet na cały dzień od 55 zł

Najpopularniejsze baseny termalne w Polsce

 

Termy Mszczonów

Baseny termalne - Termy Mszczonów

Baseny termalne położone najbliżej Warszawy – zaledwie 40 km. Znajdziemy tu łącznie 5 basenów, w tym 2 (wewnętrzny i zewnętrzny) wypełnione naturalną, niefiltrowaną wodą geotermalną o temperaturze sięgającej 42°C. Nie brak też licznych wodnych atrakcji dla całej rodziny, a zimą dostępne jest także zadaszone sztuczne lodowisko o wymiarach 30×20 m.

Bilet na 3-godzinne wejście od 25 zł (bilet ulgowy) i 35 zł (bilet normalny)

Najpopularniejsze baseny termalne w Polsce

 

Termy Cieplickie

Baseny termalne - Termy Cieplickie

W Cieplicach naprawdę jest ciepło. Tutejsze gorące źródła – słynne w całej Europie ze względu na najwyższą na kontynencie zawartość krzemionki – osiągają temperaturę nawet 87°C. Na szczęście w nowoczesnych Termach Cieplickich wydobywana z głębokości 1800 m woda jest odpowiednio schłodzona i przefiltrowana, by kąpiel była przyjemnością, a nie wyzwaniem dla śmiałków. Na spragnionych zdrowego relaksu czekają 2 baseny termalne pod dachem i 1 zewnętrzny (całoroczny), a ofertę uzupełniają basen rekreacyjny z torami pływackimi, 2 brodziki dla dzieci, duży basen zewnętrzny z mnóstwem atrakcji, kompleks zjeżdżalni oraz centrum SPA. O widokach na Karkonosze nawet nie wspominamy…

Bilet rodzinny na cały dzień do strefy basenowej i SPA za 188 zł

Najpopularniejsze baseny termalne w Polsce

 

Termy Warmińskie

Termy w Polsce - Termy Warmińskie

Termy Warmińskie to jedyny tego typu obiekt na Warmii. Termy podzielone są na 3 części. W Termie Aktywnej znajdziecie 3 baseny, 3 jacuzzi, dziką rzekę oraz zjeżdżalnię multimedialną z efektami świetlnymi oraz akustycznymi. W Termie Relaks czekają na Was baseny witalne, solankowe, hipertermiczne, jacuzzi, a także basen całoroczny i basen zewnętrzny. Natomiast w Strefie Saun spędzicie miłe chwile w jednej z 4 saun (wewnętrzna, fińska, parowa, zewnętrzna), w pawilonie saunowym oraz w grocie solnej bądź w basenie źródlanym. Oprócz tych niewątpliwych atrakcji, na których można spędzić co najmniej kilka godzin, w ośrodku znajduje się również strefa spa, gdzie można poddać się relaksującym masażom czy też zabiegom na twarz lub ciało. Spa jest w 100% naturalne, co oznacza, że wszystkie zabiegi bazują na składnikach naturalnych, np. wodzie termalnej, leczniczym błocie, żurawinie, ziołach czy przyprawach korzennych.

Bilet całodniowy do wszystkich 3 stref od 55 zł (bilet ulgowy) i 65 (bilet normalny)

Zimowe atrakcje dla dzieci - artykułNajlepsze ośrodki narciarskie 2019 - magazyn

 

 

 

 

 

 

    Seksowne hotele na Walentynki - artykuł       TOP 10

Tags: × × ×

Comments are closed.