W środku lata, w wakacyjnym centrum kraju – na najpiękniejszych nadbałtyckich plażach – załopotały na wietrze flagi Travelist.pl. Pomarańczowe chorągwie powędrowały do władz 10 polskich miast i miejscowości, w granicach których znajdują się plaże „triumfujące” w tegorocznym Rankingu Polskich Plaż Magazynu Travelist. Dwa z nagrodzonych nadmorskich kurortów – Świnoujście oraz Kołobrzeg – Redakcja Magazynu Travelist odwiedziła osobiście, by przekazać na ręce lokalnych władz flagi oraz certyfikaty Rankingu Polskich Plaż 2022.

Polska linia brzegowa liczy około 800 km długości – ale niektóre z jej odcinków liczą się w oczach planujących bardziej niż pozostałe. Redakcja Magazynu Travelist.pl wyrożniła 10 takich fragmentów, przyznając miejsca na podium najpiękniejszych nadmorskich miejscówek kolejno plażom w Świnoujściu, Kołobrzegu i na cyplu helskim. Wybór plażowych laureatów został dokonany w oparciu m.in. o analizę podróżniczych trendów, opinie użytkowników serwisu Travelist.pl oraz czytelników Magazynu Travelist. Nie bez znaczenia były także naturalna uroda oraz infrastruktura każdej z nagrodzonych plaż. 

W czwartek 28 lipca certyfikat zaświadczający o wyjątkowości miejsca, które jest turystyczną wizytówką regionu i daje gwarancję udanego wypoczynku nad polskim morzem, odebrali na świnoujskiej plaży prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz oraz jego zastępca Paweł Sujka. Chwilę później na maszt wciągnięta została pomarańczowa flaga – znak dla każdego z plażowiczów, że oto wypoczywa na najpiękniejszej plaży w całym kraju. 

Od kilku lat mamy taką sytuację, że mówimy, że nasza plaża jest piękna, szeroka, czysta, ale i bezpieczna

– podkreślił podczas przemówienia prezydent Świnoujścia. 

Dobę później i nieco ponad 100 km dalej w Urzędzie Miasta Kołobrzeg flagę z napisem „Tu warto plażować” oraz specjalny certyfikat odebrała zastępczyni prezydenta miasta ds. społecznych Ilona Grędas-Wójtowicz.

Podczas składania gratulacji Redakcja Travelist.pl wyraziła zachwyt organizacją kąpielisk oraz inwestycjami poczynionymi na rzecz refulacji plaż, dzięki którym do dyspozycji plażowiczów w Kołobrzegu pozostaje złoty pas piasku o szerokości nawet 100 metrów. 

Sprawdź Ranking Polskich Plaż 2022 i dowiedź się, gdzie warto plażować w tym sezonie.

Zaplanuj wypoczynek nad Bałtykiem