Podróż jesienią do Zakopanego? Urlop o tej porze pozwoli złapać oddech przed nadejściem mrozów, ale i pozwoli cieszyć się przytulnymi wieczorami przy kominku. Na jakich warunkach młode małżeństwo dostałoby kredyt na 12-dniowy wypad w polskie góry za 5500 zł? Wspólnie z FinAi wysłaliśmy pytanie o taką ofertę do działających w Polsce banków i już wiemy, który z nich zaoferowałby najtańszy z kredytów.

Wypoczynek w Tatrach nawet 75% taniej – sprawdź! »

Żeby ocenić, na jakich warunkach banki udzieliłyby kredytu, FinAi.pl – pierwszy polski sklep z kredytami – stworzył potencjalnych kredytobiorców. Z myślą o nich banki mogły zaproponować konkretne oferty, a z nich następnie ułożyliśmy wrześniowe rankingi kredytów na wyjazd w polskie góry.

Jaki kredyt i dla kogo? 

Nasi kredytobiorcy to Monika (34 l., wykształcenie wyższe) i Andrzej (28 l., wykształcenie średnie techniczne), zatrudnieni na umowy o dzieło, z łącznym dochodem 5000 zł. Chcą wziąć kredyt bez ubezpieczenia na 5500 zł na 12-dniowy pobyt w Hotelu Crocus Zakopane****, nowoczesnym obiekcie goszczącym turystów w samym sercu Tatr. Monika i Andrzej mają w pakiecie wypoczynkowym śniadania, obiadokolacje, a także miejsce na parkingu. Mogą korzystać z nielimitowanego dostępu do Centrum Rekreacji, czyli chodzić na basen, do jacuzzi, sauny fińskiej, łaźni tureckiej i siłowni.

Najtańszy kredyt na wakacje w Zakopanem

Oferty których banków znalazły się na wrześniowych podiach FinAi? Najtańszy kredyt na 5500 zł, spłacany przez 12 miesięcy, zaoferował bank Citi Handlowy – gdyby małżeństwo zdecydowało się na kredyt z tego banku, spłacaliby miesięcznie 481 zł. Całkowity koszt kredytu byłby równy 271,78 zł przy oprocentowaniu równym 9% oraz RRSO – 9,33%.

Drugie miejsce zajął Bank Pocztowy z kredytem o całkowitym koszcie 272,92 zł (miesięczna rata – 481,08 zł, oprocentowanie – 8,99%, RRSO – 9,36%).

Podium zamyka Santander Bank Polska z całkowitym kosztem kredytu 279,84 zł i ratą 482,05 zł (RRSO – 9,79%, oprocentowanie – 10,39%). Wszystkie z banków na podium zaproponowały zerową prowizję.

Najlepszy kredyt do szybszej spłaty na górski urlop

Stworzyliśmy też podium z bankami najlepszymi do wcześniejszej spłaty. Gdyby Andrzej i Monika wykazali się przedsiębiorczością i chcieli spłacić kredyt wcześniej, powinni iść do Banku Pocztowego, który w momencie wcześniejszej spłaty miałby koszt w wysokości 197,31 zł.

Na drugim miejscu znalazł się tym razem Citi Handlowy z całkowitym kosztem kredytu w wysokości 197,53 zł.

Podium ponownie zamyka Santander Bank Polska z całkowitym kosztem kredytu w wysokości 215,02 zł.

Gdyby kredytobiorcom zależało na jak najmniejszej liczbie formalności, powinien iść do jednego z oddziałów: Alior Banku, Credit Agricole, Citi Handlowy, Nest Bank.

A które banki znalazły się na kolejnych miejscach? Przekonasz się z wrześniowych rankingów najlepszych kredytów na 5500 zł, które są dostępne na blogu FinAi, pierwszego sklepu z kredytami.