Hotel Skansen
Zdjęcie: Travelstory

Jak w praktyce działają hotele w dobie „nowej normalności”? Które z obostrzeń sanitarnych wciąż obowiązują i jaki ma to wpływ na komfort wypoczynku? Które z miejsc wybrać, by przeżyć wyjątkowy i bezpieczny czas z dala od domu? Wspólnie z Anią, autorką popularnego bloga Travelstory, odwiedziliśmy Hotel Skansen Conference & Spa ****– unikatowy hotel w samym sercu skansenu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Oto jak wyglądał jej weekendowy pobyt w tym wyjątkowym miejscu

Zobacz aktualną ofertę Hotel Skansen Conference & Spa ****  i zaplanuj swój pobyt »

Hotel Skansen
Zdjęcie: Travelstory

Mieszkacie w stolicy i chcielibyście oderwać się od miejskiego zgiełku na kilka dni? A może uwielbiacie przebywać na łonie wiejskiej natury, mając do dyspozycji luksusowe udogodnienia godne 4*?  Świetnie się składa, bo czterogwiazdkowy Hotel Skansen Conference & Spa spełni wszystkie Wasze oczekiwania. Ten supernowoczesny kompleks hotelowo-konferencyjny położony jest na terenie skansenu Muzeum Wsi Mazowieckiej, pośród ponad 80 obiektów małej i dużej architektury wiejskiej dziewiętnastowiecznego Mazowsza.

Cały obiekt utrzymany jest w konwencji mazowieckiej kultury ludowej. Bryła budynku inspirowana jest tradycyjną wiejską stodołą, a materiały użyte do jego budowy nawiązują do architektury regionu – to drewno, cegła oraz łupek kamienny. To jednak nie koniec tradycyjnych akcentów – każda z części obiektu symbolizuje jedno z trzech ogniw typowych dla kultury i sztuki ludowej – ogień, wodę i sacrum – nierozerwalnie związane z życiem w harmonii z naturą oraz duchowością. Całość już na wejściu robi ogromne wrażenie, o czym przekonała się Ania – autorka popularnego bloga Travelstory. Jej relacje z weekendowego pobytu w hotelu mogliście na bieżąco śledzić na Instagramie oraz na Facebooku, teraz przyszedł czas na podsumowanie podróży.

Zobacz aktualną ofertę Hotel Skansen Conference & Spa ****  i zaplanuj swój pobyt »

Pobyt w hotelu w dobie pandemii

Zdjęcie: Travelstory

Blogerka odwiedziła Hotel Skansen Conference & Spa ****  w pierwszy weekend czerwca – chwilę po oficjalnym złagodzeniu obostrzeń obowiązujących w hotelach, w tym ponownym udostepnieniu m.in. atrakcji wellness. Na miejscu powitały ją spektakularny zachód słońca i obsługa hotelu, która przy zameldowaniu każdego gościa dokonuję pomiarów temperatury przy użyciu bezdotykowego termometru. To jedna z zasad obowiązujących w hotelach w obecnej rzeczywistości. Od tego się zaczyna, ale na tym się nie kończy. Poniżej najważniejsze elementy kodeksu higieny i bezpieczeństwa obowiązujące obecnie w hotelu:

  • Personel: wszyscy pracownicy i kadra kierownicza hotelu zostali przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa, higieny i postępowania w czasie pandemii. Każdego dnia przed rozpoczęciem pracy personel ma mierzoną temperaturę, a w trakcie dnia wyposażony jest w maseczki ochronne i płyny dezynfekujące. W przypadku stwierdzenia występowania jakichkolwiek objawów chorobowych pracownik nie może przystąpić do pracy;
  • Recepcja: obecnie hotel dostępny jest tylko dla zameldowanych gości, którzy w trakcie zameldowania deklarują, iż wg ich najlepszej wiedzy są zdrowi i nie stanowią zagrożenia dla innych osób. Podczas zameldowania każdy z gości poddawany jest pomiarom temperatury bezdotykowym termometrem – w przypadku wystąpienia stanu podgorączkowego lub objawów chorobowych hotel ma prawo odmówić przyjęcia gościa. Procedura pomiarów temperatury może być także powtarzana w trakcie pobytu. Już podczas przyjęcia do hotelu goście są poproszeni o respektowanie zasady zachowania dystansu społecznego (2 m odległości od innych osób).  Klucze do pokoi – nim trafią w ręce gościa – są każdorazowo dezynfekowane. Podobnie blat recepcji, terminale płatnicze i inne powierzchnie ogólnodostępne są regularnie dezynfekowane. Płyn dezynfekujący jest dostępny przy recepcji;
  • Pokoje: personel sprzątający został przeszkolony z zasad dezynfekcji pomieszczeń i teraz – w trakcie sprzątania – poza standardowymi czynnościami, dezynfekowane są blaty, klamki, klucze i elementy wyposażenia pokoi. Gość wchodzi do wysprzątanego, zdezynfekowanego, a ponadto poddanego ozonowaniu pokoju;
  • Powierzchnie ogólnodostępne:  dedykowani pracownicy regularnie i na bieżąco dezynfekują i ozonują wszystkie powierzchnie ogólnodostępne, w tym w szczególności klamki, uchwyty, włączniki i blaty. W hotelu stosowana jest obecnie zasada tzw. czystych blatów, czyli ograniczenia do niezbędnego minimum produktów dostępnych bezpośrednio dla gości – te wydawane są na życzenie. Szczególną uwagę w hotelu przykłada się do dokładnej dezynfekcji toalet i regularnego wietrzenia przestrzeni wspólnych.

Potwierdzenie stosowania powyższych zasad kodeksu higieny i bezpieczeństwa w praktyce stanowią wpisy zamieszczone przez blogerkę na instagramowym stories – cyt.: „Każdy pokój oraz wspólne przestrzenie są ozonowane” oraz  „Praktycznie co chwilę widzę pracowników dezynfekujących windy, blaty, stoliki”.

Zobacz aktualną ofertę Hotel Skansen Conference & Spa ****  i zaplanuj swój pobyt »

Wypoczynek w otoczeniu przyrody

Hotel Skansen
Zdjęcie: Travelstory

Z relacji blogerki wynika, że Hotel Skansen Conference & Spa ****  to miejsce wprost stworzone do aktywnego i rodzinnego wypoczynku blisko natury – blisko stolicy (niespełna 2 godz. jazdy), ale z dala od tłumów i poczucia zagrożenia, jakie niesie za sobą  COVID-19. Kompleks otoczony jest lasami oraz licznymi ścieżkami pieszymi i rowerowymi (na miejscu dostępna jest wypożyczalnia rowerów), które w obecnej sytuacji dają gościom poczucie bezpiecznego komfortu. Wśród rekomendacji miejsc na spacer po okolicy znalazł się przede wszystkim skansen Muzeum Wsi Mazowieckiej, oddalony o zaledwie 100 m od hotelu. Niezwykła atrakcja nie tylko dla amatorów tradycyjnej architektury, ale i miłośników zwierząt (zwłaszcza tych młodocianych) – podczas wizyty natknąć się tu bowiem można na kury, gęsi, indyki, krowy, owce i kozy.  Nieopodal hotelu znajduje się też wybieg dla koni.

Zobacz aktualną ofertę Hotel Skansen Conference & Spa ****  i zaplanuj swój pobyt »

Sielskie SPA

Zdjęcie: Travelstory

W momencie wizyty blogerki w hotelu basen rekreacyjny, basen pływacki, kaskady wodne, bicze szkockie i łóżka wodne w strefie wellness nie były jeszcze dostępne dla gości. Falę atrakcji, jakie ze sobą niosą, poczuć można już jednak było podczas wizyty w strefie saun, do których wejście prowadzi przez przeszklony panoramicznym oknem budynek „Woda” z nieckami basenowymi. Nie oznacza to bynajmniej braku możliwości relaksu – sauny, w tym sauna z oknem, z którego rozpościera się widok na las, są już dostępne (po zapisie na konkretną godzinę i z zachowaniem limitu osób przebywających w saunie w tym samym czasie).

Można także skorzystać, po wcześniejszej rezerwacji, z zabiegów i szerokiego wyboru masaży w strefie SPA – począwszy od masażu misami tybetańskimi, bambusami i muszlami, przez hawajski masaż lomi lomi, masaż lodem czy też klasyczny masaż relaksacyjny – z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie! W trakcie błogiej wizyty w „sielskim SPA” blogerka skorzystała z kąpieli w kozim mleku i odpoczynku na sianie połączonych z… degustacją wina. Zaraz po relaksującej kąpieli poznała też moc odprężającego masażu.

Zobacz aktualną ofertę Hotel Skansen Conference & Spa ****  i zaplanuj swój pobyt »

Tradycyjna kuchnia Mazowsza

Hotel Skansen
Zdjęcie: Travelstory

Na podium najlepszych elementów wizyty w Hotelu Skansen Conference & Spa ****  wskazanych przez blogerkę znalazły się SPA i… przepyszne jedzenie. I trudno się temu dziwić.  Jeśli nie próbowaliście jeszcze tradycyjnej kuchni Mazowsza, wizyta w Hotelu Skansen będzie do tego najlepszą okazją. Szef Kuchni Restauracji Regionalnej przygotowuje wyszukane dania zarówno kuchni ludowej, jak i tradycyjnej polskiej w nowoczesnej odsłonie. Ci, który wolą bardziej światowe smaki mogą udać się do Restauracji A’la Carte, gdzie można skosztować wykwintnych dań przygotowanych ze świeżych, sezonowych i naturalnych składników. Śniadania i obiadokolacje zawarte w pakiecie pobytowym Travelist serwowane są obecnie przez obsługę bezpośrednio do stolików gości.

Zobacz aktualną ofertę Hotel Skansen Conference & Spa ****  i zaplanuj swój pobyt »