SPA

Marzy nam się wyjazd do SPA – ale co to tak naprawdę znaczy? Jak wybrać usługi, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom? Czym różni się Resort od Destination albo Medical SPA? Oto nasz praktyczny przewodnik po różnych odmianach relaksu

Wyjedź do SPA nawet 70% taniej – sprawdź! »

Wellness & SPA

Wellness & SPA

Wellness to nic innego jak dobre samopoczucie – filozofia życia, która kładzie nacisk na idealną harmonię między ciałem, duchem i umysłem. Dlatego też pobyt w hotelu tego rodzaju powinien nam zapewnić pełną, kompleksową regenerację. Innymi słowy chodzi o to, byśmy wyjechali stąd jak nowo narodzeni. Jak to osiągnąć? Hotele Wellness & SPA proponują gościom nie tylko zabiegi, rytuały czy masaże, ale również wiele innych opcji mających na celu poprawę samopoczucia – obowiązkowym punktem programu jest basen, jacuzzi oraz wybór co najmniej kilku saun i łaźni (wszystko to nazywane jest często łącznie „strefą wellness”). Ponadto w ofercie znajdziemy zwykle zajęcia fitness, jogę, a nawet medytację. No i nie może zabraknąć także lekkiej, witalnej kuchni. Doskonałym przykładem takiego hotelu jest luksusowy, 5-gwiazdkowy Odyssey ClubHotel Wellness & SPA u stóp Gór Świętokrzyskich – totalny reset gwarantowany.

Odkryj najlepsze hotele SPA w Polsce i rezerwuj nawet 70% taniej »

Resort SPA

Resort SPA

Wiele osób wybiera się do SPA, by się wyciszyć i uciec od nadmiaru bodźców. Resorty to raczej nie miejsce dla nich – doskonale poczują się tu za to ci, którzy nie cierpią się nudzić i pragną połączyć odnowę biologiczną z poszukiwaniem nowych wrażeń. Hotele tego typu mieszczą się zwykle w popularnych miejscowościach wypoczynkowych (najczęściej w górach lub nad morzem) i oferta zabiegów jest w nich wzbogacona o całe mnóstwo innych sposobów spędzania wolnego czasu – od relaksu na basenie i w jacuzzi, przez grę w tenisa lub squasha, jazdę konną czy kręgle, aż po wyprawy skuterami śnieżnymi albo rejsy jachtem. Można tu przyjechać z całą rodziną bez obaw, że gdy my oddamy się w ręce masażystów albo kosmetyczek, nasi współtowarzysze podróży (również ci niepełnoletni) nie będą mieli co ze sobą począć. Wśród najlepszych resortów tego typu w naszym kraju warto wymienić m.in. Hotel Arłamów**** w Bieszczadach, Czarny Potok Resort & SPA**** w Krynicy-Zdroju albo uwielbiany przez gwiazdy Resort Bryza SPA**** w Juracie.

Odkryj najlepsze hotele SPA w Polsce i rezerwuj nawet 70% taniej »

Destination SPA

Destination SPA

Wyrazisty, jasno określony cel – oto istota Destination SPA. Pobyt w takim miejscu ma być konsekwentnym, realizowanym na wielu płaszczyznach dążeniem do osiągnięcia założonych na samym początku rezultatów. Może to być zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawa sprawności fizycznej, oczyszczenie organizmu albo walka z nałogiem papierosowym. Naszym orężem na drodze do sukcesu będą starannie dobrane przez specjalistów programy zabiegowe, ale też ćwiczenia fizyczne, zajęcia edukacyjne czy nawet sesje terapeutyczne z psychologiem. Niezwykle istotne jest, by podczas pobytu odciąć się od codziennych nawyków. Należy skupić się wyłącznie na osiągnięciu celu. Dlatego też ośrodki tego typu mieszczą się najczęściej z dala od większych miast – a wśród przykładów możemy wymienić m.in. zorientowany na dobroczynną moc ziół Herbarium Hotel & SPA**** w Chomiąży Szlacheckiej na Kujawach albo luksusowy Manor House SPA***** w Chlewiskach k. Szydłowca.

Odkryj najlepsze hotele SPA w Polsce i rezerwuj nawet 70% taniej »

Medical SPA

Medical SPA

Dawniej jeździło się do wód, dziś jeździ się do Medical SPA. Nowoczesne kompleksy z bogatą ofertą kuracji nie tylko relaksujących i upiększających, ale też zdrowotnych, wyrastają w naszym kraju jak grzyby po deszczu i powoli zajmują miejsce tradycyjnych sanatoriów. Tutaj chodzi nie tylko o relaks i poprawę samopoczucia. Ważne jest profesjonalne, nadzorowane przez wykwalifikowany personel medyczny przywrócenie sprawności psychofizycznej. A wszystko to w możliwie przyjaznych, odprężających warunkach i malowniczym otoczeniu.

Jeśli cierpimy na dolegliwości kręgosłupa, układu oddechowego czy układu krążenia albo zmagamy się z problemami dermatologicznymi, wyjazd do Medical SPA może być skutecznym elementem leczenia. Ośrodki tego typu dysponują zwykle bogatą bazą rehabilitacyjną, a na liście zabiegów znajdziemy m.in. kinezyterapię, laseroterapię, krioterapię, elektroterapię, masaże lecznicze i więcej. Świetnym przykładem takiego „sanatorium XXI wieku” jest nowo otwarty Bristol Busko ART & SPA**** w Busku Zdroju – nie tylko fachowo zadbamy tam o zdrowie, ale też wypoczniemy w atmosferze godnej najbardziej luksusowych europejskich hoteli.

Odkryj najlepsze hotele SPA w Polsce i rezerwuj nawet 70% taniej »

Uzdrowiskowe SPA

Uzdrowisko

Jeśli jadąc do Medical SPA, liczymy przede wszystkim na profesjonalną kurację rehabilitacyjną, w uzdrowiskowym SPA zadbamy o zdrowie w wersji „soft”, wykorzystując dobroczynne właściwości bogactw naturalnych występujących w danym miejscu. Mogą to być wody mineralne lub termalne w górskich kurortach, podlaska borowina, ciechocińskie lub kołobrzeskie solanki albo nawet odpowiednio uzdatniona woda morska, stosowana w tzw. talassoterapii.

Rozwój hoteli tego typu pozwala połączyć tradycyjne leczenie uzdrowiskowe z odprężeniem i relaksem w jak najbardziej współczesnym stylu. I tak np. w Ciechocinku nie jesteśmy już skazani na relikty minionej epoki. Możemy również popływać w designerskim basenie z lokalną solanką lub oczyścić organizm w saunie solnej. A nawet odetchnąć pełną piersią w prywatnej tężni solankowej… Ale również w innych popularnych kurortach znajdziemy ciekawe propozycje, jak choćby hotel Knieja Medical SPA*** w Supraślu albo Cottonina Villa & Mineral SPA**** w Świeradowie-Zdroju.

Odkryj najlepsze hotele SPA w Polsce i rezerwuj nawet 70% taniej »

Beauty SPA

Relaks

Nie tylko modelki i uczestniczki konkursów piękności wiedzą, ile wysiłku i wyrzeczeń wymaga codzienne dbanie o urodę. Warto więc zdać się w tej materii na profesjonalistów – a takich znajdziemy właśnie w Beauty SPA. Tutaj naczelną wartością jest piękno i oferta zabiegów nakierowana jest na poprawę wszelkich niedoskonałości skóry, włosów czy całej sylwetki. Często znajdziemy wśród nich kuracje typu hi-tech z wykorzystaniem zaawansowanej aparatury, jak choćby mikrodermabrazja, fale radiowe czy „liposukcja bez skalpela”. Nie brak również zabiegów z wykorzystaniem botoksu albo kwasu hialuronowego. Wszystko po to, by powrocie wyglądać jeszcze bardziej olśniewająco. Nic więc dziwnego, że hotele tego typu często są odwiedzane przez gwiazdy – wystarczy wspomnieć choćby Bukowy Park**** w Polanicy-Zdroju albo Biały Kamień**** w Świeradowie-Zdroju.

Odkryj najlepsze hotele SPA w Polsce i rezerwuj nawet 70% taniej »

Family SPA

Familijnie

Wypad po relaks nie musi być zajęciem tylko dla dorosłych. Jeśli chcemy zrelaksować się wraz z całą rodziną, powinniśmy wybrać Family. To miejsce, gdzie wśród wielu kuszących zabiegów i rytuałów coś dla siebie znajdą również najmłodsi. Oczywiście takie SPA dla milusińskich rządzi się własnymi prawami i bardziej przypomina zabawę niż profesjonalne kuracje relaksacyjne bądź upiększające.

Wśród propozycji często spotykanych w hotelach tego typu znajdziemy m.in. czekoladowe lub owocowe masaże i więcej! M.in. aromatyczne kąpiele czy kolorowe zdobienie paznokci, ale też zabiegi przeciwtrądzikowe na twarz albo specjalne maseczki dla młodej skóry. Popularne są również wspólne zabiegi dla mamy i córki. Oczywiście jak na rodzinne hotele przystało, nie może zabraknąć również innych atrakcji – a przekonamy się o tym m.in. w ośrodku Primavera Conference & SPA w Jastrzębiej Górze albo w hotelu Lidia SPA & Wellness**** w Darłówku.

Odkryj najlepsze hotele SPA w Polsce i rezerwuj nawet 70% taniej »

Holistyczne SPA

Holistycznie

Wszystkie sfery życia człowieka stanowią jedną całość – i o wszystkie trzeba na równi zadbać. Taka zasada przyświeca podejściu holistycznemu, w ramach którego tylko oddziaływanie na cały organizm jednocześnie może przynieść efekty. Dlatego w holistycznym SPA nawet najdrobniejsza rzecz ma znaczenie. Liczy się położenie hotelu, wystrój wnętrz, kuchnia, podejście personelu do gości oraz wybór dodatkowych atrakcji, a w ofercie zabiegów dominują rozbudowane rytuały, które mają za zadanie wprowadzić w stan błogości nie tylko ciało, ale też ducha. Doskonałym przykładem takiego miejsca jest kompleks Manor House SPA*****.

To jedyny hotel w Polsce, w którym mamy okazję jednocześnie posmakować słowiańskich rytuałów w Witalnej Wiosce, wykąpać się w sianie, przenieść się w czasy cezarów w Łaźniach Rzymskich oraz sprawdzić, jakie właściwości ma „żywa woda” w basenie oczyszczanym wyłącznie naturalnymi metodami. A to zaledwie początek, bo na gości czeka jeszcze m.in. nauka chodzenia po rozżarzonych węglach, terapia dźwiękiem, medytacja w Kamiennym Kręgu Mocy, a nawet czerpanie energii z zasobów wszechświata w Piramidzie Horusa. Żaden ze zmysłów nie poczuje się tu pokrzywdzony.

Odkryj najlepsze hotele SPA w Polsce i rezerwuj nawet 70% taniej »