W czasie wakacji często stajemy przed dylematem: czy korzystać z korzystnych cenowo ofert, nawet jeśli nasz budżet na to nie pozwala? Choć wszyscy wiemy, że odpoczynek nie powinien czekać, a regeneracja jest konieczna do życia na pełnych obrotach, i tak często odkładamy dalsze wypady z powodów finansowych. Dlatego FinAi co miesiąc sprawdza, które z banków oferują najtańsze kredyty na wyjazd wakacyjny. Tym razem ranking dotyczy wyjazdu do Chorwacji.

Wakacje nad Adriatykiem nawet 65% taniej – sprawdź! »

W przypadku kredytu najważniejsze jest, żeby dostosować go do swojej sytuacji finansowej i zawodowej – zwłaszcza jeśli ubiegamy się o kredyt na wakacje, którymi chcemy się cieszyć zamiast myśleć w czasie urlopu o ratach do spłacenia. Pierwszy polski sklep z kredytami FinAi zapytał w lipcu działające w Polsce banki o najtańszy kredyt na wakacje. Ranking kredytów powstał we współpracy z portalem Travelist.pl – banki dostały pytanie o najlepszy kredyt w wysokości 7000 zł na wyjazd do Chorwacji.

Za tę kwotę małżeństwo emerytów Józef i Alina – potencjalni kredytobiorcy stworzeni na potrzeby rankingu – spędziliby tydzień w chorwackim hotelu, w dwuosobowym pokoju z widokiem na morze. W cenie mają zagwarantowane śniadania i obiadokolacje. Niezależnie od oferty noclegowej kupią jeszcze bilety lotnicze. Łączny dochód małżeństwa siedemdziesięciolatków pochodzący z emerytury wynosi 5000 zł, nie mają innych zobowiązań finansowych.

Wakacje w Chorwacji z najtańszym kredytem

Odpowiedzi na pytanie o kredyt na wakacje udzieliło 13 banków. Ranking został podzielony na dwie części: najtańsze kredyty na wakacje i kredyty najlepsze do najszybszej spłaty (po 6 miesiącach zamiast po 12). Z każdej kategorii zostały wyłonione trzy najlepsze banki.

W pierwszej kategorii „Najlepszy kredyt na wakacje na kwotę 7000 zł” zwyciężył bank Citi Handlowy z całkowitym kosztem kredytu w wysokości 346 złotych. Gdyby podróżujące małżeństwo zdecydowało się właśnie na taki kredyt, spłacałoby co miesiąc ratę równą 612 zł przy oprocentowaniu wynoszącym 9%. Gdyby kredytobiorcy chcieli skorzystać z oferty z zerową prowizją, powinni udać się właśnie do banku Citi Handlowego.

Na drugim miejscu znalazł się Millennium Bank, który gwarantuje kredytobiorcom całkowity koszt kredytu w wysokości 444,06 zł i ratę w wysokości 620,34 zł. Podium zamyka Nest Bank z całkowitym kosztem kredytu wynoszącym 446,81 zł i – jako jedyny na podium – z zerowym oprocentowaniem.

Gdyby naszym kredytobiorcom zależało na jak najszybciej spłacie kredytu, powinni udać się – niezmiennie – do Citi Handlowego, gdzie w momencie wcześniejszej spłaty Alina i Józef zapłaciliby za kredyt na wyjazd do Chorwacji tylko 251,41 zł. Na drugim miejscu rankingu uplasował się Bank Zachodni WBK z całkowitym kosztem kredytu w wysokości 361,15 zł. Na podium kredytów najlepszych do spłaty po 6 miesiącach wskoczył na trzecie miejsce Raiffeisen Polbank (395,42 zł).

Jeśli chcecie zobaczyć pełny lipcowy ranking FinAi najtańszych kredytów na wakacyjny wyjazd do Chorwacji, znajdziecie go na tej stronie. Co miesiąc na FinAi.pl są publikowane rankingi kredytów, które pomagają w wyborze jak najtańszych ofert kredytowych na różne cele.