Karpacz to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Karkonoszach. Ten malowniczy, górski zakątek oferuje mnóstwo atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Znajdziecie tu przede wszystkim wspaniałą naturę w Karkonoskim Parku Narodowym, szlaki piesze i rowerowe, a zimą… całą infrastrukturę dla narciarzy! Poznajcie najlepsze stoki narciarskie w Karpaczu.

Narty w Karpaczu

Kopa — najpopularniejsza stacja narciarska w Karpaczu

Źródło: https://www.karpacz.pl/

Karpacz Ski Arena, położona na północnych zboczach góry Kopa, to największa stacja narciarska pod Śnieżką, a zarazem najstarsza w Sudetach. Na zapaleńców jazdy na nartach czeka tu aż siedem nartostrad o łącznej długości 9 km. Trasy są dostosowane dla narciarzy o różnych umiejętnościach – znajdą tu coś dla siebie zarówno ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z nartami, jak i zaawansowani amatorzy sportów zimowych, dla których przygotowano dwie trasy czarne. Na terenie stacji działa 9 wyciągów – w tym nowoczesna, czteroosobowa kolej linowa “Zbyszek”, kolej dwuosobowa “Krupa” i trzy wyciągi taśmowe dla dzieci. 

Wszystkie trasy są oświetlone, dośnieżane i ratrakowane. Ośrodek jest czynny w godzinach 9-16. Na terenie Karpacz Ski Arena są dostępne trzy parkingi, dwie wypożyczalnie sprzętu oraz szkółka narciarska. Znajdują się tu również punkty gastronomiczne, gdzie można odpocząć i się rozgrzać przy ciepłej herbacie. 

Ceny skipassów w sezonie zimowym 2023/24 przedstawiają się następująco: karnet na 2 godziny to 100 zł, 4-godziny – 125 zł, a na jeden dzień to koszt 145 zł. 

Biały Jar — najlepsze trasy slalomowe w Polsce

Winterpol Biały Jar to idealne miejsce na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Kompleks dysponuje szerokimi i łagodnymi stokami oraz nowoczesną infrastrukturą, dzięki którym jazda na nartach będzie czystą przyjemnością. Największą zaletą stacji jest nowoczesny wyciąg kanapowy, posiadający – jako jedyny w Sudetach – osłony od wiatru i śniegu. 

Dla amatorów białego szaleństwa przygotowano trzy trasy o różnym poziomie trudności: niebieską o długości 1100 m oraz dwie czerwone o długościach 800 i 600 m. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Co najważniejsze – nie ma tu tłumów, dzięki czemu można cieszyć się jazdą w kameralnej atmosferze i z pięknymi widokami na okoliczną przyrodę. Na najmłodszych czeka ogródek dziecięcy z taśmą Sun Kid. 

Na terenie stacji funkcjonuje Centrum Szkoleniowe M&M, dwie wypożyczalnie ze sprzętem i parking. Wyciąg działa w godzinach 9-21. Tuż przy stacji znajduje się Bistro & Grill Bar WinterFood oraz Bar Arenka. 

W sezonie 2023/24 za skipass zapłacimy 65 zł za 2 godziny w sezonie niskim i 90 zł w sezonie wysokim. Za 7 godzin szusowania na nartach trzeba zapłacić 75 zł w sezonie niskim i 110 zł w sezonie zimowym.

Karpatka — stok dla mniej doświadczonych i rodzin

Stok narciarski Karpatka w Karpaczu to idealne miejsce na rodzinną jazdę na nartach. Stok oferuje dwa wyciągi orczykowe, taśmę dla początkujących narciarzy i dzieci oraz górę saneczkową. 

Tuż przy stoku znajduje się parking, a także stylowa Karczma Karpatka, gdzie można napić się gorącej herbaty lub czekolady i zjeść smaczny posiłek. Na terenie stacji znajdziecie szkołę nauki jazdy i wypożyczalnię sprzętu zimowego. Wypożyczenie nart kosztuje już od 30 zł/dzień. 

Za skipass trzeba będzie zapłacić 45 zł za godzinę jazdy i 90 zł za całodniowy karnet. Korzystanie z góry saneczkowej kosztuje 20 zł za godzinę – wypożyczenie sanek jest już zawarte w cenie. 

Relaks – Ski & Snowboard Centrum — trasy dla amatorów snowboardu 

Stok Relaks w Karpaczu to świetnie przygotowana stacja dla miłośników nart i snowboardu. Znajdziecie tu dwa wyciągi narciarskie – orczykowy i taśmowy. Stok jest dośnieżany w miarę potrzeb i oświetlony – na nartach można tu szusować nawet do godziny 21.  

Na terenie kompleksu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, szkoła nauki jazdy. W okolicy znajdziecie parkingi oraz restauracje. 

Koszt karnetu to 50 zł za godzinę (+ kaucja o wys. 10 zł). oraz 80 zł za 4 godziny.

Najlepsze noclegi w Karpaczu blisko stoków

Karpacz to mekka turystów, jeśli chodzi o Karkonosze, dlatego możecie być pewni, że znajdziecie tu całą masę hoteli, pensjonatów i apartamentów. Najlepsze, wyselekcjonowane oferty prezentuje portal Travelist.pl. Jedną z nich jest Green Mountain Hotel & Green Apartments. To kompleks łączący 5-gwiazdkowy hotel i apartamenty o wysokim standardzie. Ten luksusowy hotel położony jest zaledwie kilka kroków od Karkonoskiego Parku Narodowego oraz niecałe 3 km od stacji narciarskiej Biały Jar. Kompleks oferuje gościom przytulne i eleganckie pokoje, bogato wyposażoną strefę wellness z basenem i strefą saun oraz salonem kosmetycznym Dr Irena Eris Beauty Partner. W sezonie zimowym dostępna jest również szkółka narciarska oraz wypożyczalnia nart. 

Będąc w Karpaczu można się też zatrzymać w Tremonti Ski & Bike Resort – to 4-gwiazdkowy hotel w otoczeniu lasu z widokiem na 3 najwyższe szczyty Karkonoszy. Do dyspozycji gości są komfortowe pokoje, nowoczesne spa z krytym basenem oraz szereg udogodnień i atrakcji dla dzieci. Goście mogą też skorzystać z restauracji oferującej włoską i alpejską kuchnię. 

Na rodzinne wypady w góry polecamy zatrzymać się w Osadzie Śnieżka. To kompleks rodzinnych apartamentów w Łomnicy, u stóp Karkonoszy – z widokiem na Śnieżkę. Obiekt oferuje restaurację, kompleks saun, basenów i jacuzzi oraz dostęp do Kids Clubu.