Termy Poddębice, znane również jako Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji – po gruntownej rewitalizacji – są znowu otwarte. Koniec prac nastąpił w kwietniu, a kompleks otworzył się 1 maja. Z Łodzi (oddalonej o ok. 45 km) dotrzemy do term w niecałą godzinę, zaś z Warszawy w około 2 godziny (odległość ze stolicy wynosi 160 km).

Termy w Poddębicach bazują na wodzie termalnej o temperaturze 72°C pochodzącej z odwiertów z głębokości ponad 2000 metrów. Ma ona 27 tysięcy lat i wykazuje pierwotną czystość pod względem chemicznym i mikrobiologicznym. Działa dobroczynnie na skórę oraz wspomaga rehabilitację. Obiekt zaprasza nie tylko spragnionych rozrywki, lecz także kuracjuszy. Na miejscu dostępna jest baza zabiegowa, a w przyszłości mają odbywać się turnusy rehabilitacyjne.

Termy Poddębice – jakie atrakcje

Na odwiedzających podłódzkie termy czeka 7 wypełnionych wodą termalną basenów zewnętrznych i wewnętrznych o łącznej powierzchni lustra wody ok. 2300 m2 (w tym basen pływacki o długości 50 m oraz basen ze zjeżdżalniami i atrakcjami dla najmłodszych), jacuzzi, strefy saun oraz strefa spa z ofertą kąpieli i zabiegów (również z zakresu fizjoterapii i hydroterapii).

Obiekt jest chwalony przez odwiedzających za rozbudowaną infrastrukturę – na jego terenie znajdziemy nowe strefy szatniowe, natryski, toalety, kompleksowe udogodnienia dla niepełnosprawnych i seniorów (w tym specjalny basen ścian wodnych) oraz punkt gastronomiczny.

Jakie ceny biletów w Termach Poddębice?

Całodniowy bilet normalny do strefy basenowej kosztuje 110 zł od poniedziałku do piątku oraz 120 zł w weekendy i święta, całodniowy bilet ulgowy do strefy basenów kosztuje z kolei 90 zł podczas wizyty od poniedziałku do piątku oraz 110 zł w weekendy i święta. Cena za bilet rodzinny 2+1 wynosi 192 zł od poniedziałku do piątku oraz 204 zł w weekendy i święta, dzieci w wieku do 5 lat wchodzą za symboliczną złotówkę.

Jeśli wybierzemy wejście do strefy basenowej oraz strefy saun, za bilet normalny zapłacimy 132 zł od poniedziałku do piątku oraz 145 zł w weekendy i święta, zaś za bilet ulgowy odpowiednio 110 zł (w tygodniu) oraz 122 zł (w weekendy).

Termy Poddębice – pełen cennik

Godziny otwarcia term pod Łodzią

Termy otwarte są codziennie (od poniedziałku do niedzieli) od godz. 10 do 22.

Więcej informacji oraz zakup biletów na stronie Term Poddębice.

Źródło zdjęcia: www.termy.poddebice.pl