Już w najbliższą niedzielę startuje 12. Światowy Dzień Śniegu – FIS World Snow Day. To obchodzone od 2012 r. na całym świecie święto pod hasłem „Bring Children to the Snow” („zabierz dzieci na śnieg”) jest inicjatywą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Wydarzeniu towarzyszą hasła: „Experience, Explore, Enjoy, Integrate, Help” („doświadczaj, odkrywaj, baw się, integruj się, pomagaj”). Nietypowe, radosne święto ma na celu propagowanie ruchu i aktywności na śniegu, korzyści wynikających z uprawiania sportów zimowych, ale również edukację związaną ze śniegiem.

Święto śniegu to świetna okazja zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin do beztroskiego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zabaw na śniegu oraz celebracji zimy. Sposobów na to, jak cieszyć się najbielszą porą roku, nie zabraknie zwłaszcza podczas zakopiańskich obchodów Światowego Dnia Śniegu. W zimowej stolicy Polski na wielbicieli białego szaleństwa w najbliższy weekend czekać będzie całe mnóstwo atrakcji, takich jak: zawody w biegach narciarskich, Wawel Truck – słodki tor przeszkód, przejażdżki skuterami, Laboratorium Śniegowe, zabawy na śniegu z animatorem, akcje edukacyjne (m.in. szkolenie lawinowe dla dzieci), gry, zabawy, konkursy przygotowane przez policję, TPN, TOPR, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB oraz wydziały Urzędu Miasta i wiele więcej.

Tegoroczne obchody startują już w niedzielę 15 stycznia w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Organizatorem wydarzenia jest miasto Zakopane.