Dla rodziców – strefa Beauty z bogatą oferta masaży i zabiegów, zewnętrzna sauna w formie drewnianej beczki i odkryty basen z podgrzewaną wodą. Dla dzieci – Kids Club, pokój zabaw i animacje pod okiem kreatywnego animatora. Dla każdego członka rodziny – basen i wszystkie najlepsze zimowe atrakcje Karkonoszy. Razem z Dorotą –  blogerką o nicku @doriska353 – i jej rodziną sprawdzamy, dlaczego Osada Śnieżka to jedna z najlepszych miejscówek na rodzinny pobyt w polskich górach.

Za górami, za lasami, w mieście pod Śnieżką

Osada Śnieżka to nowoczesny kompleks apartamentów położony w niewielkiej sudeckiej miejscowości Łomnica, w połowie drogi z Jeleniej Góry do Karpacza. Zamiast wysokich apartamentowców znajdziemy tu idealnie wkomponowane w górski pejzaż, kameralne budynki z przestronnymi i nowocześnie zaaranżowanymi apartamentami o powierzchni od 29 do nawet 80 m2. 

„Bardzo fajny hotel dla rodzin, jeśli podrośnie nam piesek, również byśmy go wzięli. Można poprosić o apartament z ogrodem więc to jest super!”

 – zapewnia Dorota

W samym centrum atrakcji

Do Karpacza dojedziemy z kompleksu w ciągu zaledwie kilku minut. Ośrodek narciarski Karpacz Ski Arena z kolejkami krzesełkowymi i 5,5 km tras o różnym stopniu trudności znajduje się w zasięgu 20 minut jazdy samochodem. Bez planowania dłuższej eskapady można też odwiedzić jeden z pobliskich parków rozrywki – i przenieść się w czasy Dzikiego Zachodu w Western City albo po prostu podziwiać wszystkie okoliczne perły architektury w jednym miejscu w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. I wciąż mieć perspektywę na jeszcze więcej zabawy!   

„Karpacz + atrakcje – na pewno tu wrócimy, jak nie zimą (narty/snowboard, sanki, pontony, ślizgawki) to latem, bo jest tu sporo rzeczy do zobaczenia/zwiedzenia po lesie możemy przejść z małego wodospadu do ogromnej tamy “

– wylicza Dorota

Zabawa i więcej w pakiecie

Wyróżnienie w ogólnopolskim plebiscycie „Hotel przyjazny rodzinie”  to coś, co mówi samo za siebie. Ale też i sam obiekt do zwyczajnych nie należy, a na małych odkrywców (oraz ich opiekunów) atrakcyjne niespodzianki czekają niemal na każdym kroku. Zacznijmy od Kids Club – sala z bilardem, tenisem stołowym, cymbergajem, rzutkami, piłkarzykami i playroomem, to świetna zabawa dla całej rodziny. Podobnie zresztą jak strefa wellness z basenem i brodzikiem dla dzieci. Na młodsze pociechy czeka za to sala zabaw z kącikiem gier multimedialnych. Dodatkowo, w wybranych terminach można trafić na zabawy organizowane przez animatorów. Minidyskoteki, zajęcia ruchowe oraz kreatywne warsztaty to gwarancja świetnej zabawy dla malucha… oraz chwili spokoju dla rodziców.

Rodzice nie muszą się martwić o zabieranie na urlop całego ekwipunku – na wyposażeniu pokoju znalazło się m.in. łóżeczko niemowlęce, wanienka oraz krzesło do karmienia. A dodajmy, że w Osadzie Śnieżka karmią doskonale. 

„Zup lepszych nie jedliśmy – Paweł za każdym razem brał dokładkę 😉

– zdradza  dyskretnie blogerka

Każdego dnia w sali restauracyjnej serwowane są obfite śniadania i obiadokolacje, i apetyczne kulinarne kąski przygotowane specjalnie z myślą o małych niejadkach. Wśród proponowanych dań nie brak regionalnych specjałów, a kto szuka dodatkowych kulinarnych doznań, może zafundować sobie ucztę dla zmysłów w nowo otwartej restauracji Albero lub skusić się na kolację grillową w stylowej Chacie Lapońskiej. 

No i widoki rozpościerające się z ogromnego tarasu nad basenem, balkonów i za wysokimi oknami porte-fenêtre są przepiękne, a to istotny element idealnego rodzinnego pobytu w Karkonoszach – nie tylko zimą.

Sprawdź też inne hotele w Karkonoszach