W te wakacje na odwiedzających położoną w sercu Beskidu Sądeckiego Krynicę-Zdrój czekają niecodzienne atrakcje. PKL zapraszają turystów do zmodernizowanego ośrodka na Górze Parkowej, gdzie można wybrać się w fascynującą podróż do lat 30. I to od razu po przekroczeniu bramek biletowych na stacji dolnej. A to za sprawą wyjątkowej instalacji multimedialnej, którą można podziwiać w poczekalni. Pozwala ona przenieść się w czasie, zobaczyć m.in., jak wyglądali turyści w latach 30. XX w., w co się ubierali, co zabierali ze sobą na przejazd słynną krynicką koleją, a także jak prezentowało się samo uzdrowisko ponad 80 lat temu.

Następnie przyjdzie kolej na kolej, czyli przejażdżkę odrestaurowanymi, zabytkowymi wagonami kolei, którym przywrócono wygląd z 1937 r. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na podróż koleją między poniedziałkiem a piątkiem, o godzinie 14.00 (i dokonamy zapisu na RETRO TOUR poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej www.goraparkowa.pl), będziemy mieć okazję podróżować w towarzystwie Zuzanny Długosz, znanej jako „Baba z gór”, która zaserwuje nam ciekawostki i opowieści związane z tym wyjątkowym miejscem.

To jednak wciąż nie koniec. Na spragnionych większej dawki emocji czeka gra terenowa „Zostań odkrywcą Góry Parkowej” (aby wziąć udział, należy zapisać się poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej www.goraparkowa.pl), zaś na miłośników szaleństw na parkiecie, od poniedziałku do piątku, retro fajf – potańcówka w dawnym stylu. Turyści będą również mogli zwiedzić wystawę „Wehikuł czasu” przy górnej stacji kolei, a także spróbować kuchni sprzed dekad w nawiązujących do eleganckiego stylu art déco Parkowej Restauracji i Parkowej Kawiarni.

Dzieci w każdą wakacyjną sobotę mogą uczestniczyć w retro zabawach, zaś miłośnicy twórczości Jana Kiepury posłuchać w niedzielne popołudnia utwory króla polskich tenorów w wykonaniu tenora Sebastiana Iźwickiego. Dodatkowo w wakacje odwiedzający Górę Parkową będą mogli podziwiać występy Formacji Tanecznej Funky Dolls – i poznać kroki do charlestona, czyli najpopularniejszego tańca lat 30.

Wspaniałym dopełnieniem pobytu na Górze Parkowej będzie wykonanie pamiątkowej fotografii na tle wybranej starej fotografii z Krynicy-Zdrój. W tym celu wystarczy odwiedzić fotobudkę znajdującą się na szczycie Góry Parkowej w miniaturze wagonu.

Atrakcje dostępne w terminie: 27 czerwca – 28 sierpnia 2022.

Bilet na kolej można zakupić w kasie kolei, w biletomacie zlokalizowanym przy dolnej stacji (czynnym całodobowo) oraz poprzez sklep online.
Więcej informacji o wszystkich atrakcjach można znaleźć TUTAJ.
Zapisy na RETRO TOUR z „Babą z gór” dostępne TUTAJ.
Zapisy na grę terenową dostępne TUTAJ.

Źródło: media.pkl.pl

Znajdź hotel na wakacje w Beskidach: