Ponad milion polskich turystów wybrało Chorwację jako wakacyjny kierunek w ubiegłym sezonie. To rekordowy wynik w całej historii wyjazdów naszych rodaków na Bałkany – pomimo trwającej pandemii. Zdaniem ekspertów w tym roku będzie ich nad Adriatykiem jeszcze więcej.

Nie ma żadnych wątpliwości – kochamy Chorwację z każdym rokiem coraz bardziej. Ogromna rzesza Polaków, która wybrała się na chorwackie wybrzeże w 2021 r. sprawiła, że znaleźliśmy się tam na czwartym miejscu pod względem liczby odwiedzin – tuż po Niemcach, Słoweńcach i Austriakach. Przyczyniły się do tego nie tylko złagodzone obostrzenia, pozwalające na łatwiejsze przekraczanie granic, ale też szeroki wybór lotów różnych linii. W czasie minionych wakacji nad Adriatyk można było dolecieć praktycznie z każdego polskiego lotniska. W tym również z Olsztyna, Szczecina czy Zielonej Góry. Nie zabrakło również atrakcyjnych ofert biur podróży, na które skusiło się 241 tys. podróżujących. 

Państwo leżące nad Morzem Adriatyckim, cechujące się wyjątkowo atrakcyjnym letnim klimatem, już od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród naszych rodaków. Jednak dopiero w sezonie 2021 liczba Polaków w Chorwacji po raz pierwszy przekroczyła milion. I to pomimo pandemii Covid-19, która spowodowała spadek całkowitego ruchu turystycznego w tym kraju aż o jedną trzecią. Gdy inni odpuścili sobie podróżowanie, polscy turyści przypuścili prawdziwy szturm na adriatyckie plaże. I wszystko wskazuje na to, że także podczas tegorocznych wakacji będzie to cel wyjazdu niejednej rodziny czy grupy przyjaciół. 

Zobacz najlepsze hotele w Chorwacji