Może to ciekawy design, pachnące nowością wnętrza i wysokiej jakości wyposażenie oraz malownicza lokalizacja nad jeziorem pośród gór, a może strefa wellness, centrum Fitness i Klinika La Perla? Wspólnie z Anitą Balakowicz – blogerką o nicku @Balaczka – sprawdzamy, co konkretnie czyni hotel Lake Hill Resort & Spa **** miejscem idealnym na niezapomniany zimowy weekend w Karkonoszach.  

Luksus pośród natury

Ośnieżone szczyty, spektakularne wodospady, anomalia przyrody, a także  intrygujace muzea, nordyckie świątynie i tajemnice Ducha Gór…. Najwyższe pasmo górskie Sudetów skrywa w sobie wiele niezwykłych miejsc i skarbów. Jednym z nich jest pachnący nowością (otwarty w marcu 2019 roku), luksusowy Lake Hill Resort & Spa****,  położony  malowniczo nad brzegiem zalewu Sosnówka, w otoczeniu gór, a zarazem tylko kilka minut jazdy od popularnego i pełnego atrakcji Karpacza


Przez panoramiczne okna, z przeszklonych balkonów i ogromnego tarasu podziwiać można górską panoramę, od Śnieżki po Szrenicę, a także spokojne wody zalewu. Zimą –  gdy rozległe tereny wokół pokryje śnieg, a poranna mgła zmiesza się z parą wodną unoszącą się ponad zewnętrznym basenem i  jacuzzi można się tu poczuć…. jak na Islandii. Dla spotęgowania magicznych wrażeń warto udać się do outdoorowej sauny. Rozgrzewający seans pośród górskiej natury to coś, co na skutecznie rozpala pozytywne emocje, nawet w mroźne dni.

„Jaki tu jest chill, jacuzzi na zewnątrz to złoto. Sauna też jest mega!”

– relacjonuje na instagramie  Balaczka


Wewnątrz na gości czekają przestronne, nowocześnie urządzone pokoje – wszystkie z klimatyzacją, łazienką, telewizorem (dostęp do telewizji kablowej), lodówką, dostępem do Internetu Wi-Fi oraz szeregiem innych udogodnień. Z myślą o najmłodszych gościach zaprojektowano Kids Club z pluszakami i zabawkami, gdzie w wyznaczonych godzinach odbywają się specjalne zajęcia z animatorką. Na starsze dzieci (i dorosłych młodych duchem) czeka Play Room z konsolą do gier, piłkarzykami, lotkami i strefą gier planszowych.  Dorośli mogą korzystać ponadto z 2 saun i czynnego całą dobę Centrum Fitness, albo – także w towarzystwie młodszych członków rodziny – oddawać się wodnej zabawie w wewnętrznym basenie rekreacyjnym z masażami wodnymi lub 1 z 2 jacuzzi. 

Prawdziwą perłą obiektu jest Klinika La Perla, której holistyczny program odnowy ciała i ducha harmonijnie łączy autorskie rytuały i masaże SPA z zaawansowaną kosmetyką Hi- Tech. 

Apetyt na więcej

W hotelowej restauracji z tarasem i panoramicznym widokiem na wodę oraz góry można skosztować znakomitych dań kuchni regionalnej oraz międzynarodowej, przygotowywanych z najlepszych jakościowo produktów od lokalnych dostawców i rolników, w duchu filozofii slow food.

„Śniadania i obiadokolacje są w formie bufetu (…) Jest pysznie! Tak się najadłam, że ledwo się ruszam”

– Balaczka

W sobotnie wieczory w restauracji i hotelowych częściach wspólnych rozbrzmiewa muzyka na żywo. A jeśli atrakcji na miejscu wciąż byłoby mało, zawsze można wyruszyć na ich poszukiwanie poza granicami luksusowego resortu. Sosnówka słynie nie tylko z malowniczego zalewu i pięknych widoków, ale też zabytkowej kaplicy św. Anny z XVIII w. z cudownym Dobrym Źródłem, nie przypadkiem nazywanym „źródłem miłości”. Podobno kto 7 razy obiegnie kaplicę z ustami pełnymi wody ze źródełka, już zawsze będzie miał szczęście u płci przeciwnej. 

Czy tak jest naprawdę, nie wiemy, ale jesteśmy pewni, że wizyta w średniowiecznej świątyni Wikingów przeniesionej w częściach z Norwegii, obejrzenie podziemnej ekspozycji prezentującej legendarny i historyczny świat Karkonoszy, jazda pod górę w miejscu anomalii grawitacyjnej czy zjazd torem saneczkowym w Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa w sercu Karpacza to coś, czego – będąc w okolicy – po prostu pominąć nie można. 

Odkryj najlepsze hotele w Karkonoszach