Mensah

Jaka będzie tegoroczna jesień?

Od pewnego czasu meteorolodzy zauważają tendencję do zacierania się granic między porami roku, które coraz płynniej przechodzą jedna w drugą. Mimo to jesień jest takim okresem, kiedy wszystko może się zdarzyć. Dlatego wcale nie jest łatwo przewidzieć, jaka będzie. Zwykle kojarzy nam się z deszczem, ale przecież mamy też dni bardzo ciepłe i słoneczne – wtedy wszystko nagle ożywa i można w pełnej krasie podziwiać wspaniałe kolory natury.

Czy zna Pani jakieś triki, które pozwalają samodzielnie przewidzieć pogodę?

Najlepiej oczywiście zajrzeć do Internetu, gdzie można znaleźć wiele profesjonalnych portali pogodowych. Ale warto też słuchać wiatru. Jeśli nie wieje, to prawdopodobnie wkrótce rozbuduje się wyż i będzie pogodnie. Choć z drugiej strony jesienią wyż może powodować mgły. Zwykle jednak wszystko to w ciągu dnia ustępuje i mamy piękne słońce. Co innego natomiast, jeśli wiatr jest silny. Taka sytuacja zdecydowanie wróży nam zmianę pogody na gorszą, ponieważ wiatr jest zwykle związany z niżem, a niż niesie ze sobą deszcz. Dlatego zawsze przed wyjściem staram się sprawdzić, jaki tego dnia jest wiatr.

Sprawdź oferty na Długi Weeekend Listopadowy »

Dokąd Pani zdaniem najlepiej wyjechać jesienią?

Ja uwielbiam o tej porze roku jeździć nad Bałtyk – choć niestety nieczęsto mogę sobie na to pozwolić. Wynika to chyba z mojego romantycznego usposobienia. Plaże są wtedy puste, nie ma turystów, można sobie spokojnie pospacerować, no i w powietrzu jest mnóstwo zdrowego jodu.

Jakie miejsce nad morzem mogłaby nam Pani szczególnie polecić?

Ostatnio miałam okazję być w hotelu Havet w Dźwirzynie. Byłam zachwycona. To piękny, nowy, wspaniale położony hotel. A dodatkowo jednego dnia miałam taką pogodę, że sama nie mogłam uwierzyć, że jestem nad polskim Bałtykiem. Wysłałam nawet zdjęcia znajomym z zagranicy, którzy pytali mnie potem, gdzie to jest. „W Polsce, nad morzem” – odpowiadałam. A oni na to: „niemożliwe” (śmiech).

Omena Mensah poleca

Mensah - pogoda na jesień Mensah Omena

Sprawdź ofertę w hotelu Havet »

Dziękuję za rozmowę.