Przed nami weekend pełen atrakcji w ośrodku turystycznym Grupy PKL i PFR w Solinie. 23 i 24 lipca zostanie tam otwarty park tematyczny Tajemnicza Solina, w którym poznamy m.in. bieszczadzkie legendy i opowiastki, a także przeniesiemy się do niezwykłego świata Biesów i Czadów.

Park tematyczny jest rozlokowany u zbocza góry Jawor, na którą dotrzemy otwartą na początku lipca koleją gondolową ze stacji Plasza. Znajduje się on tuż obok Karczmy Jawor. Na odwiedzających czeka tu mnóstwo rodzinnych atrakcji rozlokowanych na ponad 4,6 hektarach.

W trakcie wizyty będziemy mieć okazję spędzić aktywnie czas, ciesząc się bliskością natury, poznać podania i fascynujące historie związane z regionem, a także odkryć tajemnice legendarnych Biesów i Czadów. W parku na stałe będzie działać grupa animatorów, która będzie przedstawiać odwiedzającym – zwłaszcza tym najmłodszym – zarówno tutejsze legendy, baśnie, jak i historię Bieszczad oraz całe mnóstwo ciekawostek związanych z tym malowniczym regionem. Na miejscu do dyspozycji gości zostaną także oddane zjeżdżalnie, tor sprawnościowy, osada prawdziwych olbrzymów, labirynt Biesa, sklepik z pamiątkami czy restauracja.

Zależało nam, by ośrodek PKL Solina stał się całodziennym sposobem spędzania czasu rodzinnie, aktywnie i atrakcyjnie oraz miejscem, w którym można nie tylko miło spędzić czas ale także zobaczyć i dowiedzieć się czegoś nowego. Turyści odwiedzający nowy ośrodek PKL w Solinie mogą podziwiać piękno tutejszych okolic, krajobrazy, połoniny oraz jezioro. Ale Bieszczady to nie tylko piękna przyroda, to również ciekawe historie, które chcemy wszystkim przybliżyć. Dlatego szczególnie gorąco zapraszamy do Soliny 23 i 24 lipca na otwarcie parku Tajemnicza Solina, by poznać legendy Bieszczadów w sposób zabawny i angażujący

– mówi Daniel Pitrus, prezes PKL.

Ponadto dla turystów odwiedzających park w weekend jego otwarcia – 23 i 24 lipca – PKL przygotowało dodatkowe niespodzianki, tj. puszczanie baniek mydlanych, pokaz szczudlarzy, „czadowa zumba” czy turniej „O Pazur Biesa”.

PKL rekomendują zakup biletów z wyprzedzeniem na stronie www.pkl.pl lub w biletomatach. Parking PKL znajduje się 600 m od stacji dolnej Plasza.

Źródło: media.pkl.pl