Co zrobić, jeśli chcemy spędzić wakacje z rodziną i znaleźliśmy wymarzony hotel w świetnej cenie, ale w danym momencie brakuje nam środków – a czas ucieka? Najlepiej oczywiście wziąć dobry kredyt. Na stronie FinAi – jak co miesiąc – pojawiły się nowe rankingi kredytowe, w tym także ranking wakacyjny. Został przygotowany we współpracy z Travelist i dotyczy planowania wakacji nad polskim morzem. Które działające w Polsce banki zaproponowały najbardziej atrakcyjne oferty?

Wakacje tuż przy plaży nawet 70% taniej – sprawdź! »

Redaktorzy FinAi zadali bankom pytanie o najlepszy kredyt wakacyjny w kwocie 6 tysięcy złotych, rozbity na półtora roku (czyli 18 rat). Potencjalnym kredytobiorcą jest Maciek – 45-letni samotny ojciec ze średnim wykształceniem i dochodem miesięcznym w wysokości 4 tysięcy złotych. Maciek nie spłaca żadnych kredytów, ma za to kartę kredytową z limitem 10 tysięcy złotych.

Gdzie konkretnie chciałby pojechać nasz hipotetyczny kredytobiorca? Maciek wybrał kołobrzeski trzygwiazdkowy hotel Mona Lisa Boutique Wellness & Spa. Śniadania i obiadokolacje w cenie, ponadto spa, kryty basen i sauna. Na urlop uda się z dwiema córkami.

Swoje oferty przesłało 15 banków. W FinAi przeanalizowano je pod kątem najniższej całkowitej kwoty kredytu i najniższego kosztu wcześniejszej spłaty.

 

Jeśli kredyt na wyjazd nad morze, to z którym bankiem?

Ofertę z najniższą ceną (rozumianą jako suma prowizji bankowej, odsetek i ubezpieczenia) zaproponował Plus Bank. Różnica między tym, co pożyczyłby Maciek, i tym, ile oddałby do banku, to w tym wypadku 432 złote i 12 groszy. Kredytobiorca spłacałby miesięcznie 357 złotych i 34 grosze, z oprocentowaniem w wysokości 8,90%.

Drugie miejsce zajął Citi Handlowy, w którym całkowity koszt kredytu to 436 złotych i 5 groszy, a trzecie: Inbank (442 złotych 11 groszy). Tylko te trzy banki zaproponowały całkowity brak prowizji i całkowity koszt poniżej 450 złotych. Instytucja znajdująca się na czwartym miejscu zaproponowała kredyt za ponad 500 złotych.

Jeśli chodzi o koszt kredytu przy wcześniejszej spłacie (w 9 miesięcy zamiast 18), najlepiej wypadł Plus Bank (315 złotych 52 grosze). Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio: Inbank (318 złotych 75 groszy) i Citi Handlowy (319 złotych 11 groszy). Tylko w tych trzech bankach kredytobiorca zapłaciłby przy wcześniejszej spłacie mniej niż 400 złotych.

W rankingu wyszczególniono też, które oferty związane są z najmniejszą liczbą formalności. Pod tym względem najlepiej wypadły Inbank, Nest Bank, Raiffeisen Polbank, BZ WBK, Alior Bank i eurobank. W każdej z tych instytucji Maciek mógłby wziąć omawiany wyżej kredyt przez internet na podstawie swojego dowodu osobistego.

Pełny czerwcowy ranking wakacyjny FinAi można znaleźć na tej stronie. Nowe rankingi kredytowe FinAi ukazują się na stronie firmy co miesiąc. Wejdź na FinAi.pl i sprawdź, jak zaciągnąć kredyt bankowy bez wychodzenia z domu.