polskie plaże miejskie

Lato niezmiennie kojarzy się z plażą, relaksem na łonie natury i wodnymi kąpielami. Jeżeli marzy się wam błogie plażowanie i kąpiele słoneczne, a nie chcecie tracić kilku godzin na dojazd do nadmorskich kurortów, sprawdźcie, gdzie możecie spędzić uroczy weekend, nie opuszczając swoich miejskich pieleszy! Plaże czekają!

 Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne nawet 60% taniej»

Plaża Hot Spot, Wrocław

Plaża Wrocław - Hot Spot

Hot Spot to nie tylko największa sztuczna plaża we Wrocławiu, ale również w całej Polsce. Ma aż 15 tysięcy metrów kwadratowych – jest jednocześnie doskonałym miejscem nie tylko na wyśmienitą zabawę, ale również aktywny wypoczynek. W części rekreacyjnej przygotowano leżaki, hamaki oraz parasole czy palmy, zaś wieczorową porą aurę rozjaśniają nastrojowe światła. Na wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku czeka boisko do siatkówki i badmintona, tor do skimboardu oraz miejsce do gry w boule. Mało? Nie zapomniano również o najmłodszych. Mają oni do dyspozycji kącik zabaw i miniściankę do wspinaczki. Warto poczuć niepowtarzalny klimat miejskiego wypoczynku – wystarczy wybrać się na plażę w sercu stolicy Dolnego Śląska. I nieważne, czy jesteście rodowitymi mieszkańcami, czy jedynie podróżujecie.

 Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne nawet 60% taniej»


Malta, Poznań

Plaża - Poznań Malta

Nie trzeba wybierać się w podróż na archipelag na Morzu Śródziemnym, by znaleźć się w centrum wodnych maltańskich atrakcji. Wystarczy 15 minut jazdy samochodem od centrum Poznania! Latem na plażę zlokalizowaną nad zbiornikiem wodnym Zakonu Kawalerów Maltańskich przy prawym brzegu Warty przybywają tłumy nie tylko amatorów średniowiecznych bractw i zakonów rycerskich, ale i spragnieni ochłody poznaniacy.

Urocze plaże, niestrzeżone i strzeżone kąpieliska, wypożyczalnia sprzętu wodnego i leżaków, boisko do siatkówki plażowej to tylko niektóre z atrakcji dostępnych na plaży o pow. 6,5 tys. metrów kwadratowych. Na najmłodszych amatorów rozrywek o raczej lądowym charakterze czekają plac zabaw, automaty do gier i trampoliny. Nieco starsi zdecydować się mogą na zjazd letnim torem saneczkowym o długości 530 m. Polecamy im też przejażdżkę wokół jeziora na jednym z wypożyczonych wehikułów – ekorowerze, gokarcie, rikszy czy segwayu.

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne nawet 60% taniej»

Wisła, Warszawa

Plaża Warszawa - Wisła

Aby wybrać się na plażę, warszawiacy nie muszą wcale uciekać za miasto. Mają przecież największą polską rzekę, która aktualnie nadaje rytm życiu nocnemu stolicy. W ciągu ostatnich lat wyrosło tu całe mnóstwo klubów i beach barów – szczególnie w samym Centrum. W ciągu dnia można się zrelaksować na leżakach, zaś wieczorem zaczyna się tu impreza do samego rana. Plaże mieszczą się głównie po prawej, nieuregulowanej stronie rzeki. Oprócz najsłynniejszej, zlokalizowanej w okolicach Mostu Poniatowskiego i Stadionu Narodowego, można się zabawić choćby w klubie La Playa. To tu regularnie organizowane są zajęcia z zumby, a do dyspozycji jest również boisko do siatkówki plażowej. Natomiast na wysokości Wawra mieści się Plaża Romantyczna. Na niej w sezonie letnim na gości czeka boisko do siatkówki, miejsce na ognisko, szeroki wybór książek i czasopism w ramach projektu „Poczytaj mi Wisło”, a także kilka modnych foodtrucków.

Warszawskie plaże to jednak nie tylko miejsce dla imprezowiczów i fanów aktywnego wypoczynku na piachu, ale też miejsce dla miłośników naturyzmu – plaża przy Wale Miedzeszyńskim to znany punkt spotkań warszawskich nudystów. W ostatnim czasie również plaża na Zawadach stała się rajem dla wielbicieli opalania na golasa. Gdyby jeszcze było gdzie się wykąpać…

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne nawet 60% taniej»

Zalew Zegrzyński, okolice Warszawy

Zalew Zegrzyński plaża

Komu nie wystarczy plaża nad Wisłą – albo nad imprezowanie preferuje relaks nad wodą z opcją kąpieli w pakiecie – rusza z Warszawy nad Jezioro Zegrzyńskie. Ten sztuczny zbiornik oddalony jest zaledwie o pół godziny jazdy od centrum stolicy! A możliwości aktywnego wypoczynku lub leniwego plażowania są tam niemal nieskończone…

I tak nad Zegrzem Północnym można zrobić patent żeglarski w nowo otwartej Warszawskiej Akademii Żeglarskiej. Na miejscu warto również wypożyczyć łódkę i wyruszyć w rejs ku zachodzącemu słońcu. Tym, którzy nie posiadają patentu, muszą wystarczyć kajaki i rowery wodne. Zegrze Południowe to natomiast miejsce wypoczynku dla ludzi, którzy nie przepadają za tłumami. Dla dzieci przygotowano strzeżone kąpielisko, a dla dorosłych bar i wypożyczalnię sprzętu wodnego. Na ochłodzenie w wodzie najlepiej natomiast wybrać się na dziką plażę w Nieporęcie, czynną w sezonie letnim. Koniecznie trzeba również odwiedzić najładniejszą plażę nad Zalewem, która przeszła ostatnio gruntowną modernizację – plażę w Serocku. Znajdziecie tu siłownię pod chmurką, ławki, leżaki, wodny plac zabaw i boiska sportowe. Co ciekawe, można tam dopłynąć z centrum Warszawy statkiem w ramach linii turystycznych ZTM.

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne nawet 60% taniej»

Molo Brzeźno, Gdańsk

Molo Brzeźno plaża

Piękne szerokie plaże z drobnym piaskiem, dzika natura nadmorskich lasów czy wreszcie urok małych rybackich miejscowości – to głównie za to kochamy polskie morze. Aby zaznać słonecznego wypoczynku na plaży, nie musicie od razu wybierać się do kurortu. Wystarczy, że odwiedzicie jedno z dużych nadmorskich miast. Molo Gdańsk Brzeźno to jedna z większych miejskich plaż, która obejmuje aż 500 m linii brzegowej, na wysokości wejścia na plażę od nr 49 do 52. Wokół znajduje się wiele lokali gastronomicznych, w których zrelaksujecie się przy popołudniowej kawie czy drinku. Dodatkową atrakcją jest 130-metrowe molo, na które wstęp jest bezpłatny. A wszystko to niespełna pół godziny drogi od centrum Gdańska, nieopodal Westerplatte. Gotowi na miejskie plażowanie nad Bałtykiem?

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne nawet 60% taniej»

Zakrzówek, Kraków

Plaża Kraków - Zakrzówek

Według legendy w niewielkiej wsi pod Krakowem prowadził szkołę magii i czarnoksięstwa mistrz Twardowski. Pewnego dnia, przez niewielki błąd, doszło do eksplozji laboratorium. W efekcie powstały skałki nazwane na cześć polskiego szlachcica. Dzisiaj Uroczysko Skałki Twardowskiego stanowi plener do wypoczynku nad Zalewem Zakrzówek, gdzie w upalne dni ciągną wszyscy mieszkańcy Krakowa. Turkusowa woda, urwiska, dzikie plaże, a zarazem bliskość centrum miasta – wszystkie te czynniki składają się na kuszącą, lecz dość niebezpieczną formę wypoczynku. Ze względu na uformowanie terenu w okolicach zalewu dość często dochodziło do wypadków. Władze miasta zapowiadają, że w najbliższym czasie ma tam powstać park z kąpieliskiem. Jak na razie w zalewie będącym dawnym kamieniołomem można z powodzeniem nurkować – a podwodnych atrakcji jest co niemiara.

Alternatywą dla Zakrzówka są dwa inne zalewy położone tuż obok siebie – Budzyński i na Piaskach. Oba oddalone od centrum Krakowa zaledwie pół godziny jazdy samochodem. Na miejscu czekają plaże trawiaste i piaszczyste, wypożyczalnia sprzętu wodnego, zjeżdżalnia wodna oraz boiska do koszykówki i siatkówki. Jak widać, krakowianom znaczna odległość od morza niestraszna – na miejscu mają wystarczająco dużo wodnych atrakcji.

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne nawet 60% taniej»

Jeziorsko, okolice Łodzi

plaża Jeziorsko
Źródło: WikipediaCommons/JaruhArt/CC BY-SA 3.0 pl

Ocean postindustrialnej architektury, morze ceglanych kamienic czy zalew ciężkich murów i żeliwnych konstrukcji… Tak, w tym skąpany jest przemysłowy krajobraz Łodzi, ale w okolicach miasta nie brak akwenów z prawdziwego zdarzenia. W odległości ok. 70 km na zachód od centrum metropolii, pomiędzy miejscowością Warta na południu a Skęczniewem na północy, położony jest największy zbiornik wodny w województwie łódzkim – Jeziorsko.

Pod względem możliwości zanurzenia się w wodnych atrakcjach Jeziersko pozostaje nieco w tyle za Zalewem Sulejowskim. Mimo to infrastruktura turystyczna wokół stworzonego w 1986 roku akwenu z roku na rok rozwija się coraz dynamiczniej. Dziś na poszukujących ochłody, chilloutu i atrakcji nad „sieradzkim morzem” czeka przyjemne kąpielisko w Wylazłowie, niedaleko Pęczniewa. A ponadto nowoczesny plac zabaw, boisko do gry w siatkówkę i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne nawet 60% taniej»

Stawy Dojlidzkie, Białystok

Stawy Dojlidzkie plaża
Źródło: WikipediaCommons/Athantor/CC BY-SA 3.0

Dojlidy to kraina nie mlekiem i miodem, a polskim piwem płynąca. W końcu to tu w 1768 roku powstał jeden z najbardziej znanych i najstarszych browarów w Polsce. Jednak nie tylko na piwo warto się tu wybrać… Kiedy tylko słupek rtęci na termometrach się podnosi, białostoczanie tłumnie wybierają się całymi rodzinami nad słynne Stawy Dojlidzkie. Stanowią one kompleks ponad 20 zbiorników wodnych położonych obok siebie na obszarze ok. 140 hektarów.

Miejsce to jest wyjątkowo atrakcyjne turystycznie z wielu względów – na terenie zalewów znajduje się choćby kompleks rekreacyjno-sportowy. Dzięki niedawnym renowacjom plaża w Dojlidach dysponuje teraz placem zabaw dla dzieci, ścieżkami spacerowymi, miejscem na ognisko i grilla oraz siłownią pod chmurką. Są tu też takie udogodnienia, jak komfortowe przebieralnie, prysznice i WC. Miłośnicy sportów wodnych będą się mogli wyszaleć na sprzęcie z wypożyczalni. A amatorzy kąpieli słonecznych mogą się zrelaksować na piaszczystej plaży…

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne nawet 60% taniej»

Zalew Zemborzycki, Lublin

Zalew Zemborzycki plaża
Żródło: WikipediaCommons/Yarek shalom/CC BY-SA 3.0

Imponująca powierzchnia 278 ha, zróżnicowana linia brzegowa, płytkie partie przybrzeżne i wiele możliwości aktywnego wypoczynku – w sezonie letnim zbiornik na rzece Bystrzycy to rekreacyjna mekka dla mieszkańców Lublina.

Nad „lubelskim morzem” na amatorów plażingu, chilloutu i wodnych atrakcji czekają liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego, zarówno pływającego, jak i lądowego. Łowcom adrenaliny przypływ pozytywnych emocji zapewni najdłuższy w Polsce wyciąg nart wodnych. W kompleksie „Słoneczny Wrotków” z turbozjeżdżalnią, 100-metrowa rurą wodną, basenem pływackim i trzema basenami rekreacyjnymi rodziny z dziećmi poczują się jak w sercu wodnego eldorado. Miłośnikom romantycznej atmosfery i wypoczynku na łonie natury polecamy natomiast zacumować na wschodnich brzegach zalewu. Ukryte tam zatoczki, zielone zagajniki, słoneczne polanki i wzniesienia inspirują do długich spacerów, pikników czy wypoczynku w lesie.

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne nawet 60% taniej»

Plaża w Sopocie

Plaża Sopot

Sopot to nie tylko słynny Monciak, eleganckie i modne knajpy oraz znane na całą Polskę molo. To również sąsiadująca z najsłynniejszym w całym kraju deptakiem plaża, na którą co roku przyjeżdżają setki turystów pragnących relaksu na najwyższym poziomie. Warto zwrócić uwagę, że plaża jako jedna z niewielu posiada niewielki basen ze słodką wodą, dedykowany najmłodszym gościom. Żadni amatorzy aktywnego spędzania czasu nie będą zawiedzeni. Liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego pozwolą korzystać do woli z wodnych atrakcji, a wszyscy zorientowani na błogi relaks na leżąco również będą zadowoleni.

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne nawet 60% taniej»