Najlepsze aquaparki w Polsce

Wodospady pozytywnych emocji, przypływ adrenaliny i fala atrakcji dla całej rodziny – otwarcie w Polsce największego parku wodnego….w Europie to dobry pretekst, by lepiej poznać nasze najciekawsze aquaparki w naszym kraju. Sprawdźcie, gdzie popływacie z rekinami, dacie nura w basenie z wodą morską, zjedziecie z multimedialnej zjeżdżalni czy doświadczycie ochłody, delektując się widokiem na Giewont czy cieniem tropikalnych palm. Prezentujemy ranking najlepszych parków wodnych w naszym kraju

Hotele dla fanów wodnego szaleństwa – sprawdź! »

Suntago – Wodny Świat, Wręcza k. Mszczonowa – GORĄCA NOWOŚĆ

Najlepsze aquaparki w Polsce - Suntago Wodny Świąt

Stało się to, na co czekaliśmy od dawna. O poranku 20-tego lutego 2020 pierwsi goście zanurzyli się w basenach Suntago Wodny Świat. I choć sama Wręcza – niewielka wieś pod Mszczonowem, ok. 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi – dotąd wrażenia nie robiła, wraz z zwieńczeniem budowy największego aquaparku w Europie zalała ją prawdziwa fala atrakcji. Imponująca powierzchnia całkowita basenów – 3500 m2, basen o powierzchni 1 tys. m2 z falą i sztucznymi rzekami, 30 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 3 km, 700 prawdziwych palm na terenie ogrodu, a do tego ogromna  strefa relaksu z otwieranym w słoneczne dni dachem oraz z saunarium z 10 tematycznymi saunami, solariami, prywatnymi gabinetami masażu i mineralnymi basenami zdrowotnymi – mówiąc krótko, tropikalny raj pod Warszawą.

A to dopiero pierwszy element ogromnego kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Powierzchnia całej inwestycji zajmie ponad 400 hektarów, z czego „wodny Disneyland” to niemal 20 hektarów. Nim  Suntago zmyje inne obiekty z podium najlepszych aquaparków w Polsce i zakotwiczy się na pierwszym miejscu na długie lata, przyjrzymy się TOP 10 najlepszych wodnych parków, w których zaszaleć można było w ostatnich latach.

Hotele dla fanów wodnego szaleństwa w okolicy – sprawdź! »

10.Park Wodny Jan, Darłówko

Najlepsze aquaparki w Polsce - Hotel Jan Darłówko Aqua Park

Aby pluskać się w morzu przez okrągły rok, nie musimy bynajmniej podróżować na Karaiby – wystarczy wypad do Darłówka. Jan to jedyny w Europie całoroczny park wodny z wodą morską. Wśród basenów o łącznej powierzchni ponad 1500 mkw znalazł się m.in. pełnowymiarowy basen sportowy, basen rekreacyjny i brodzik dla najmłodszych, a miłośników szybkiej jazdy bez trzymanki ucieszą zjeżdżalnie, które w sumie mają ponad 230 m długości. Nie brak również dzikiej rzeki i kilku wanien jacuzzi. Przy sprzyjającej aurze można zaś wypłynąć na zewnątrz i w pełni korzystać z nadmorskiego słońca. Brakuje tylko wysokich fal. Ale przecież prawdziwe morze znajduje się zaledwie parę kroków dalej…

Zaplanuj wodną zabawę w Hotelu Jan Darłówko Aqua Park *** – sprawdź dostępne terminy! »

9.Aquapark Fala, Łódź

Najlepsze aquaparki w Polsce - Aquapark Fala

Podobno projektanci tego imponującego kompleksu wzorowali się na oranżeriach i palmiarniach, które przed laty stanowiły miejsce spotkań i centrum życia towarzyskiego. Dziś pod przeszkloną piramidą spotykają się całe rodziny – i nie mogą narzekać na brak atrakcji. To prawdziwy tropikalny ogród w środku miasta, z palmami, piaszczystą plażą, barem w karaibskim stylu i oczywiście basenami, których jest tu w sumie 7, a ich łączna powierzchnia sięga 2500 mkw. Dzielą się na wewnętrzne oraz zewnętrzne i kuszą licznymi niespodziankami, jak m.in. sztuczne fale, wodospady czy rwąca rzeka. Oczywiście nie brak także zjeżdżalni – dwie największe liczą sobie 130 i 146 m długości i zostały wzbogacone o efekty multimedialne. Dodatkowo zaś w sezonie działa zewnętrzna Megazjeżdżalnia Kamikaze. Po takiej dawce wrażeń pozostaje już tylko zanurzyć się w ogromnym jacuzzi w cieniu palmowych liści.

Hotele dla fanów wodnego szaleństwa w Łodzi i okolicach – sprawdź! »

8.Wrocławski Park Wodny, Wrocław

Najlepsze aquaparki w Polsce - Wrocławski Park Wodny

Tropikalny klimat, egzotyczna roślinność, mostki, groty, wodny bar – a do tego sztuczne fale o wysokości nawet 70 cm. Relaks w karaibskim klimacie gwarantowany! Jednak aquapark w stolicy Dolnego Śląska oferuje gościom dużo więcej. Ot, choćby unikalną Dziecięcą Zatokę, specjalnie przystosowaną do oswajania z wodą maluszków już od 4. miesiąca życia. Na drugim biegunie lokuje się natomiast szalona zjeżdżalnia High-Fly ze skocznią – coś dla amatorów naprawdę mocnych wrażeń. Oprócz tego znajdziemy tu jeszcze 6 innych zjeżdżalni (w tym pontonową, multimedialną oraz Magic Eye o długości blisko 190 m), „leniwą rzekę” wynoszącą pływaków na zewnątrz budynku czy zewnętrzny basen solankowy o temperaturze 32°C. O strefie saun, fitness czy wellness nawet nie wspominamy.

Hotele dla fanów wodnego szaleństwa we Wrocławiu – sprawdź! »

7.Nemo Świat Rozrywki, Dąbrowa Górnicza

Najlepsze aquaparki w Polsce - Nemo Świat Rozrywki

Nemo – świat rozrywki to fantastyczne miejsce na rodzinny weekend, szczególnie latem, kiedy można wykorzystać wszystkie dostępne atrakcje. Obiekt łączy w sobie liczne rozrywki – zarówno w wodzie, jak i na świeżym powietrzu. Nazwa aquaparku nawiązuje do powieści Juliusza Verne’a „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” i w takim też klimacie cały obiekt jest utrzymany. W strefie Wodnego Świata znajdują się baseny, sauny, grota solna, siłownia oraz gabinet masażu. Natomiast wśród rozrywek na pokładzie dostępny jest Klub Bowlingowy, Klub Bilardowy oraz Klub Muzyczny. Duży basen rekreacyjny, mieszczący się pod kopułą, do złudzenia przypomina miniaturę parku Tropical Island pod Berlinem. Dla najmłodszych przygotowano brodzik ze zjeżdżalnią w kształcie słonia.

Hotele dla fanów wodnego szaleństwa na Śląsku – sprawdź! »

6.Termy Maltańskie, Poznań

Najlepsze aquaparki w Polsce - Termy Maltańskie

Przez dłuuuuugi czas największy aquapark w Polsce i drugi co do wielkości kompleks rekreacyjno-sportowy w Europie – można tu zarówno popływać wyczynowo, jak i powygrzewać się w termalnej solance wydobywanej z głębokości 1300 m. Całość dzieli się na 2 części – sportową i rekreacyjną. Łącznie mamy do dyspozycji 9 basenów, w tym basen olimpijski, basen do skoków, basen z falami, 2 baseny geotermalne czy baseny solankowe. Najwięcej emocji wywołują jednak zjeżdżalnie, których same nazwy wiele mówią o ich charakterze – wzbogacona o efekty specjalne Czarna Dziura, Kamikadze, Tornado czy Dzika Rzeka gwarantują naprawdę solidny przypływ adrenaliny. Znajdziemy tu również zjeżdżalnię pontonową, rodzinną i wielotorową, zaś na najmłodszych czeka specjalny basen z prawdziwym statkiem pirackim.

Hotele dla fanów wodnego szaleństwa w Poznaniu – sprawdź! »

5.Termy Chochołowskie, Chochołów

Najlepsze aquaparki w Polsce - Termy Chochołowskie

Całkiem nowe, otwarte w 2016 roku, Termy Chochołowskie stanowią dużą konkurencję dla sąsiednich obiektów tego typu. W końcu to największy kompleks termalny na Podhalu! Znajdą tu coś dla siebie zarówno amatorzy wodnego szaleństwa, aktywności sportowej, jak i prozdrowotnego relaksu.  Moc atrakcji czeka również na najmłodszych, dla których przygotowano plac zabaw, łaźnię parową, rodzinną zjeżdżalnię i akwarium. Dorośli mogą w tym czasie pluskać się w jednym z basenów termalnych, relaksować w jacuzzi (m.in. w wyjątkowym jacuzzi z wodą solankową), szaleć na zjeżdżalni pontonowej lub wygrzewać się w saunarium z olbrzymim tarasem widokowym. Dla odwiedzających przygotowano również beczki termalne, czyli wanny z surową, siarkową wodą termalną, strefę SPA oraz atrakcje sportowe.

Hotele dla fanów wodnego szaleństwa na Podhalu – sprawdź! »

4.Aqua Park Zakopane

Najlepsze aquaparki w Polsce - Aquapark Zakopane

Nie trudno o wysokie standardy, gdy się jest zlokalizowanym w koronie Tatr. Widok na panoramę zimowej stolicy Polski smakuję lepiej, gdy delektować się nim można z zewnętrznego basenu termalnego o temperaturze 32°C.  Latem gorące emocje fundują orzeźwiające atrakcje z basenem rekreacyjnym (m.in. z kaskadami, biczami wodnymi, hydromasażem i gejzerami) na czele. Na amatorów wodnych zjawisk rodem z górskiej scenerii i na wysokim poziome czekają tu Dzika Rzeka i 5 zjeżdżalni, z których najdłuższa mierzy ok. 170 metrów. Jednak wizyta w Aqua Parku Zakopane to nie tylko zabawa z widokiem na Giewont, ale i wypad po zdrowie. Skład chemiczny wody w parku (zawiera m.in. wapń, sód, siarkę, magnez, potas i krzem) łagodzi dolegliwości reumatyczne i pozytywnie wpływa na kondycję skóry i narządy ruchu.

Hotele dla fanów wodnego szaleństwa w Zakopanem – sprawdź! »

3.Park Wodny Kraków

Najlepsze aquaparki w Polsce - Park Wodny Kraków

Ponad 800 m – tyle wynosi łączna długość zjeżdżalni w jednym z największych krytych aquaparków w Polsce. W sumie jest ich 8, a najdłuższa spośród nich liczy aż 202 m. Fani jazdy bez trzymanki będą zachwyceni. Ale gigantyczna hala na krakowskich Mistrzejowicach kryje w sobie dużo więcej. Trzy baseny rekreacyjne o powierzchni ponad 2000 mkw praktycznie na każdym kroku zaskakują hydromasażami, przeciwprądami czy fontannami, w tym jedną w kształcie – jakżeby inaczej – wawelskiego smoka. Maluchy spotkają tu sympatyczne wodne zwierzątka i postrzelają z armatek na statku pirackim, a na spragnionych nieco mocniejszych wrażeń czeka wodna ścianka wspinaczkowa. Wszyscy tęskniący do morza znajdą zaś jego namiastkę w basenie z falami. A co najważniejsze, wewnątrz w ogóle nie poczujemy zapachu chloru – wszystkie baseny są w 100% oczyszczane ozonem.

Hotele dla fanów wodnego szaleństwa w Krakowie – sprawdź! »

2.Termy Bukovina, Bukowina Tatrzańska

Najlepsze aquaparki w Polsce - Termy Bukovina

Bukowina Tatrzańska również może pochwalić się jednym z najbardziej imponujących kompleksów basenowych w kraju – o czym najlepiej świadczy I miejsce w konkursie SPA Prestige Awards 2015 w kategorii „Najlepsze baseny termalne i aquaparki”. Basenów termalnych jest tu aż 12 – mają temperaturę od 28 do 36°C i leżą dosłownie u podnóża Tatr. Dodatkowo każdy zaskakuje oryginalną regionalną nazwą (jak choćby „Bulgotnik”, „Bonior basisty” czy „Łozpolono Maryna”), a mnóstwo dodatkowych atrakcji – m.in. zjeżdżalnie, sauny, grota solna czy centrum spa – sprawia, że można tu spędzić wiele długich godzin, ani przez chwilę się nie nudząc.

Hotele dla fanów wodnego szaleństwa w Bukowinie Tatrzańskiej – sprawdź! »

1.Aquapark, Reda

Najlepsze aquaparki w Polsce - Aquapark Reda

Choć już nie najnowszy, to wciąż wywołujący najwięcej emocji aquapark w Polsce. Powód ekscytacji jest prosty – to jedyny w kraju park wodny połączony z oceanarium, w którym pływają rekiny. Podczas 60-metrowego zjazdu podświetlonym tunelem lądujemy w samym środku rajskiego akwarium. Znajdują się w nim rekiny sprowadzone prosto ze Sri Lanki. Oprócz tej niesamowitej atrakcji aquapark przygotował również zjeżdżalnie o 3 stopniach trudności – Multi Adventure – gdzie można spływać pontonem z całą rodziną, Blue Cosmo, z niezwykłymi efektami wizualnymi oraz pionową zjeżdżalnię Ultra Speed tylko dla osób o mocnych nerwach. Na tych, którzy wolą spokojniejsze atrakcje, czeka Wulkan, czyli niezwykłe 24-osobowe jacuzzi tryskające wodą w kolorze lawy. Natomiast na basenie można poczuć się jak w Bałtyku – wszystko dzięki sztucznej fali, która wytwarzana jest przez „zadziornego rekinka”.

Hotele dla fanów wodnego szaleństwa w woj. pomorskim – sprawdź! »

Baseny Tropikalne Binkowski Resort, Kielce – NA TO CZEKAMY!

Najlepsze aquaparki w Polsce - Baseny tropikalne Binkowski Resort

A na deser wodnego rankingu – fala nowości, która zaleje nas już w najbliższym czasie.  Choć już na sama myśl o pobycie w luksusowym resorcie na terenie Parku Baranowskiego robi się ciepło na sercu, tym co pozwoli doświadczyć prawdziwego żaru tropików na miejscu są planowane na 2. kwartał 2020 roku atrakcje. Jeszcze w tym roku, w sercu gór świętokrzyskich, pojawią się bowiem… baseny tropikalne.

Pod szklana, rozsuwaną kopułą ogromnego kompleksu na fanów wodnej egzotyki czekać będą  baseny rekreacyjne o łącznej powierzchni 1200 m2, 3 zjeżdżalnie oraz 2 wodne place zabaw dla dzieci. Na miejscu nie zabraknie też strefy relaksu, gdzie w scenerii  żywych palm oraz tropikalnych roślin odprężyć się będzie można w saunarium z ośmioma różnego rodzaju saunami, w tym największą w Polsce sauną 130-osobową, czy w aromatycznym i witalnym basenie. Przypływ emocji gwarantowany, a my nie możemy się doczekać!

Zaplanuj wodną zabawę w Binkowski Resort **** – sprawdź dostępne terminy! »

Bon turystyczny 1000+ na wakacje w Polsce – dowiedz się więcej o nowym programie »

 

Komentowanie zostało wyłączone.