Wodospady pozytywnych emocji, przypływ adrenaliny i fala atrakcji dla całej rodziny – otwarcie w Polsce największego parku wodnego….w Europie to dobry pretekst, by lepiej poznać nasze najciekawsze aquaparki w naszym kraju. Sprawdźcie, gdzie popływacie z rekinami, dacie nura w basenie z wodą morską, zjedziecie z multimedialnej zjeżdżalni czy doświadczycie ochłody, delektując się widokiem na Giewont czy cieniem tropikalnych palm. Prezentujemy ranking najlepszych parków wodnych w naszym kraju

10. Aquapark FALA, Łódź

Podobno projektanci tego imponującego kompleksu wzorowali się na oranżeriach i palmiarniach, które przed laty stanowiły miejsce spotkań i centrum życia towarzyskiego. Dziś pod przeszkloną piramidą spotykają się całe rodziny – i nie mogą narzekać na brak atrakcji. To prawdziwy tropikalny ogród w środku miasta, z palmami, piaszczystą plażą, barem w karaibskim stylu i oczywiście basenami, których jest tu w sumie 7, a ich łączna powierzchnia sięga 2500 mkw. Dzielą się na wewnętrzne oraz zewnętrzne i kuszą licznymi niespodziankami, jak m.in. sztuczne fale, wodospady czy rwąca rzeka.

Źródło: materiały promocyjne aquaparku

Oczywiście nie brak także zjeżdżalni – na miłośników mocnych wrażeń czeka tu m.in. czerwona MegaZjeżdżalnia o długości 146 m, ekstremalna MegaZjeżdżalnia Banzai (z zapadnią w podłodze), MegaZjeżdżalnia pontonowa Thunder o długości 132 m (największa pod względem średnicy rury zjazdowej zjeżdżalnia w Polsce) czy MegaZjeżdżalnia Twister o długości 140 m. Zjeżdżalnie zostały wzbogacone o multimedialne efekty specjalne. Dodatkowo w sezonie „na Fali” działa zewnętrzna Megazjeżdżalnia Kamikaze („starsza siostra” oddanej do użytku w 2020 r. Banzai), a także… jedyna, legalna plaża naturystyczna w Polsce centralnej. Po takiej dawce wrażeń pozostaje już tylko zanurzyć się w ogromnym jacuzzi w cieniu palmowych liści.

9. Wrocławski Park Wodny, Wrocław

Tropikalny klimat, egzotyczna roślinność, mostki, groty, wodny bar – a do tego sztuczne fale o wysokości nawet 70 cm. Relaks w karaibskim klimacie gwarantowany! Jednak aquapark w stolicy Dolnego Śląska oferuje gościom dużo więcej. Ot, choćby unikalną Dziecięcą Zatokę, specjalnie przystosowaną do oswajania z wodą maluszków już od 4. miesiąca życia.

Źródło: materiały promocyjne aquaparku

Na drugim biegunie lokuje się natomiast szalona zjeżdżalnia High-Fly ze skocznią – coś dla amatorów naprawdę mocnych wrażeń. Oprócz tego znajdziemy tu jeszcze 6 innych zjeżdżalni (w tym pontonową, multimedialną oraz Magic Eye o długości blisko 190 m), „leniwą rzekę” wynoszącą pływaków na zewnątrz budynku czy zewnętrzny basen solankowy o temperaturze 32°C. O strefie saun, fitness czy wellness nawet nie wspominamy.

8. Termy Maltańskie, Poznań

Przez dłuuuuugi czas największy aquapark w Polsce i drugi co do wielkości kompleks rekreacyjno-sportowy w Europie – można tu zarówno popływać wyczynowo, jak i powygrzewać się w termalnej solance wydobywanej z głębokości 1300 m. Całość dzieli się na 2 części – sportową i rekreacyjną. Łącznie mamy do dyspozycji 9 basenów, w tym basen olimpijski, basen do skoków, basen z falami, 2 baseny geotermalne czy baseny solankowe.

Źródło: materiały promocyjne aquaparku

Najwięcej emocji wywołują jednak zjeżdżalnie, których same nazwy wiele mówią o ich charakterze – wzbogacona o efekty specjalne Czarna Dziura, Kamikadze, Tornado czy Dzika Rzeka gwarantują naprawdę solidny przypływ adrenaliny. Znajdziemy tu również zjeżdżalnię pontonową, rodzinną i wielotorową, zaś na najmłodszych czeka specjalny basen z prawdziwym statkiem pirackim.

7. Termy Chochołowskie, Chochołów

Otwarte w 2016 roku Termy Chochołowskie stanowią dużą konkurencję dla sąsiednich obiektów tego typu. W końcu to największy kompleks termalny na Podhalu! Znajdą tu coś dla siebie zarówno amatorzy wodnego szaleństwa, aktywności sportowej, jak i prozdrowotnego relaksu.  Moc atrakcji czeka również na najmłodszych, dla których przygotowano plac zabaw, łaźnię parową, rodzinną zjeżdżalnię i akwarium.

Źródło: materiały promocyjne aquaparku

Dorośli mogą w tym czasie pluskać się w jednym z basenów termalnych, relaksować w jacuzzi (m.in. w wyjątkowym jacuzzi z wodą solankową), szaleć na zjeżdżalni pontonowej lub wygrzewać się w saunarium z olbrzymim tarasem widokowym. Dla odwiedzających przygotowano również beczki termalne, czyli wanny z surową, siarkową wodą termalną, strefę SPA oraz atrakcje sportowe.

6. Aqua Park Zakopane

Nie trudno o wysokie standardy, gdy się jest zlokalizowanym w koronie Tatr. Widok na panoramę zimowej stolicy Polski smakuję lepiej, gdy delektować się nim można z zewnętrznego basenu termalnego o temperaturze 32°C.  Latem gorące emocje fundują orzeźwiające atrakcje z basenem rekreacyjnym (m.in. z kaskadami, biczami wodnymi, hydromasażem i gejzerami) na czele.

Źródło: materiały promocyjne aquaparku

Na amatorów wodnych zjawisk rodem z górskiej scenerii i na wysokim poziome czekają tu Dzika Rzeka i 5 zjeżdżalni, z których najdłuższa mierzy ok. 170 metrów. Jednak wizyta w Aqua Parku Zakopane to nie tylko zabawa z widokiem na Giewont, ale i wypad po zdrowie. Skład chemiczny wody w parku (zawiera m.in. wapń, sód, siarkę, magnez, potas i krzem) łagodzi dolegliwości reumatyczne i pozytywnie wpływa na kondycję skóry i narządy ruchu.

5. Park Wodny Kraków

Ponad 800 m – tyle wynosi łączna długość zjeżdżalni w jednym z największych krytych aquaparków w Polsce. W sumie jest ich 8, a najdłuższa spośród nich liczy aż 202 m. Fani jazdy bez trzymanki będą zachwyceni. Ale gigantyczna hala na krakowskich Mistrzejowicach kryje w sobie dużo więcej. Trzy baseny rekreacyjne o powierzchni ponad 2000 mkw praktycznie na każdym kroku zaskakują hydromasażami, przeciwprądami czy fontannami, w tym jedną w kształcie – jakżeby inaczej – wawelskiego smoka.

Źródło: materiały promocyjne aquaparku

Maluchy spotkają tu sympatyczne wodne zwierzątka i postrzelają z armatek na statku pirackim, a na spragnionych nieco mocniejszych wrażeń czeka wodna ścianka wspinaczkowa. Wszyscy tęskniący do morza znajdą zaś jego namiastkę w basenie z falami. A co najważniejsze, wewnątrz w ogóle nie poczujemy zapachu chloru – wszystkie baseny są w 100% oczyszczane ozonem.

4. Termy Bukovina, Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska również może pochwalić się jednym z najbardziej imponujących kompleksów basenowych w kraju – o czym najlepiej świadczy I miejsce w konkursie SPA Prestige Awards 2015 w kategorii „Najlepsze baseny termalne i aquaparki”. Basenów termalnych jest tu aż 12 – mają temperaturę od 28 do 36°C i leżą dosłownie u podnóża Tatr.

Źródło: materiały promocyjne aquaparku

Dodatkowo każdy zaskakuje oryginalną regionalną nazwą (jak choćby „Bulgotnik”, „Bonior basisty” czy „Łozpolono Maryna”), a mnóstwo dodatkowych atrakcji – m.in. zjeżdżalnie, sauny, grota solna czy centrum spa – sprawia, że można tu spędzić wiele długich godzin, ani przez chwilę się nie nudząc.

3. Aquapark, Reda

Choć już nie najnowszy, to wciąż wywołujący najwięcej emocji aquapark w Polsce. Powód ekscytacji jest prosty – to jedyny w kraju park wodny połączony z oceanarium, w którym pływają rekiny. Podczas 60-metrowego zjazdu podświetlonym tunelem lądujemy w samym środku rajskiego akwarium. Znajdują się w nim rekiny sprowadzone prosto ze Sri Lanki. Oprócz tej niesamowitej atrakcji aquapark przygotował również zjeżdżalnie o 3 stopniach trudności – Multi Adventure – gdzie można spływać pontonem z całą rodziną, Blue Cosmo, z niezwykłymi efektami wizualnymi oraz pionową zjeżdżalnię Ultra Speed tylko dla osób o mocnych nerwach.

Źródło: materiały promocyjne aquaparku

Na tych, którzy wolą spokojniejsze atrakcje, czeka Wulkan, czyli niezwykłe 24-osobowe jacuzzi tryskające wodą w kolorze lawy. Natomiast na basenie można poczuć się jak w Bałtyku – wszystko dzięki sztucznej fali, która wytwarzana jest przez „zadziornego rekinka”.

2. Baseny Tropikalne Binkowski Resort, Kielce

Choć już na sama myśl o pobycie w luksusowym resorcie na terenie Parku Baranowskiego robi się ciepło na sercu, tym co pozwoli doświadczyć prawdziwego żaru tropików na miejscu są tutejsze, nowo otwarte… baseny tropikalne.

Źródło: materiały promocyjne aquaparku

Pod szklaną, rozsuwaną kopułą ogromnego kompleksu na fanów wodnej egzotyki czekają baseny rekreacyjne o łącznej powierzchni 1200 m2, 3 zjeżdżalnie oraz 2 wodne place zabaw dla dzieci. Na miejscu nie brakuje też strefy relaksu, gdzie w scenerii  żywych palm oraz tropikalnych roślin odprężyć się można w saunarium z ośmioma różnego rodzaju saunami, w tym jedną z największych w Polsce saun (130-osobową), czy w aromatycznym i witalnym basenie. Przypływ emocji gwarantowany!

1. Suntago – Wodny Świat, Wręcza k. Mszczonowa

Całkiem niedawno, bo o poranku 20-tego lutego 2020 roku, stało się to, na co czekaliśmy od dawna – pierwsi goście zanurzyli się w basenach Suntago Wodny Świat. I choć sama Wręcza – niewielka wieś pod Mszczonowem, ok. 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi – dotąd wrażenia nie robiła, wraz z zwieńczeniem budowy największego aquaparku w Europie zalała ją prawdziwa fala atrakcji. Imponująca powierzchnia całkowita basenów – 3500 m2, basen o powierzchni 1 tys. m2 z falą i sztucznymi rzekami, 30 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 3 km, 700 prawdziwych palm na terenie ogrodu, a do tego ogromna  strefa relaksu z otwieranym w słoneczne dni dachem oraz z saunarium z 10 tematycznymi saunami, solariami, prywatnymi gabinetami masażu i mineralnymi basenami zdrowotnymi – mówiąc krótko, tropikalny raj pod Warszawą.

A to dopiero pierwszy element ogromnego kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Powierzchnia całej inwestycji zajmie ponad 400 hektarów, z czego „wodny Disneyland” to niemal 20 hektarów. Nim  Suntago zmyje inne obiekty z podium najlepszych aquaparków w Polsce i zakotwiczy się na pierwszym miejscu na długie lata, przyjrzymy się TOP 10 najlepszych wodnych parków, w których zaszaleć można było w ostatnich latach.

One Comment

  1. Super info o aquaparkach w Polsce. Krótko i na temat – plus za podkreślenie atrakcji każdego z nich ułatwiają wybór dla turysty. Weekendy i nie tylko…wiem co będę robić w wolnym czasie w wakacje