Plaże w październiku i listopadzie mają już największe oblężenie za sobą, a pogoda, chociaż zmienna, potrafi zaskoczyć słonecznymi przebłyskami. Dla osób planujących swój urlop już po sezonie letnim przygotowaliśmy razem z FinAi.pl zestawienie najlepszych kredytów na 5500 zł, które potencjalni kredytobiorcy mogą wydać chociażby na wyjazd na przylądek Rozewie.

Wypoczynek nad Bałtykiem nawet 75% taniej – sprawdź! »

Przylądek Rozewie kiedyś uważany za najdalej wysunięty na północ punkt w Polsce ostatecznie przegrał w tej konkurencji z Jastrzębią Górą. Przez turystów może być kojarzony głównie dzięki malowniczej latarni morskiej, nazwanej imieniem Stefana Żeromskiego.

W październiku Travelist i FinAi.pl, internetowy sklep z kredytami, zapytały działające w Polsce banki o kredyty na dwutygodniowy pobyt w Rosevia Resort & Spa, w którym goście mogą cieszyć się bliską obecnością natury i korzystać z udogodnień takich, jak luksusowe apartamenty, codzienne śniadania i obiadokolacje (w tym możliwość zamówienia specjalnej diety). Kompleks jest umiejscowiony na małym klifie, położonym tylko 200 metrów od plaży.

Żeby wszystkie banki mogły jednakowo oszacować, na jakich warunkach przyznają kredyt na 5500 zł, stworzyliśmy dla nich potencjalnych kredytobiorców. W tym miesiącu to Michalina i Tymon, bezdzietne małżeństwo, wiek: 24 i 26, bez zobowiązań kredytowych takich jak karty kredytowe czy inne kredyty. Ich łączny dochód wynosi 4000 zł netto, poza tym oboje są zatrudnieni na umowę o pracę. Założyliśmy, że poszli do banku po pożyczkę na 5500 zł, którą zamierzają spłacić w trakcie 24 miesięcy. Para rezygnuje z ubezpieczenia swojego kredytu.

Najtańszy kredyt na urlop nad polskim morzem

Jak co miesiąc z rankingów kredytów bankowych wyłoniliśmy najlepsze oferty, a te znalazły się na dwóch podiach.

Najpierw sprawdziliśmy, za które oferty Michalina i Tymon zapłaciliby najmniej. Jeśli zależałoby im na jak najniższym całkowitym koszcie kredytu, powinni iść do otwierającego podium Alior Banku. Za kredyt zapłaciliby wtedy 150,31 zł (miesięczna rata – 470,87 zł, oprocentowanie – 5%, a RRSO – 4,12%).

Na drugim miejscu uplasował się Bank Pekao z całkowitym kosztem kredytu w wysokości 271,50 zł. W przypadku tej oferty całkowity koszt jest równy 271,50 zł. Wysokość raty to 480,96 zł miesięcznie (oprocentowanie – 8,99%, RRSO – 9,30%).

Kolejna oferta, tym razem zamykająca podium, należy do Banku Pocztowego, w którym całkowity koszt kredytu to 272,92 zł. Rata wynosi 481,08 zł (przy oprocentowaniu równym 8,99% oraz RRSO – 9,31%).

Spośród październikowego zestawienia kredytów wyróżniają się też oferty Alior Banku, Banku Pekao, Banku Pocztowego, Santander Banku Polskiego i Credit Agricole, a to ze względu na brak prowizji.

Więcej danych na temat zwycięskich ofert oraz pełne zestawienie banków razem z ocenami ich ofert znajdziesz na blogu FinAi.pl.

Kredyt dobry do wcześniejszej spłaty

Dopytaliśmy też banki o warunki, gdyby kredytobiorcy zdecydowali się na wcześniejszą spłatę po sześciu miesiącach zamiast po dwunastu. W takim przypadku najbardziej opłacałoby im się iść do Santander Bank Polska, gdzie koszt kredytu w momencie wcześniejszej spłaty wyniósłby 0 złotych.

Na drugim miejscu podium znalazł się Alior Bank z kosztem kredytu w momencie wcześniejszej spłaty równym 109 złotych i 35 groszy.

Podium zamykają ex aequo dwa banki – Bank Pekao i Bank Pocztowy. W tych instytucjach Michalina i Tymon po sześciu miesiącach zapłaciliby za kredyt 197,31 zł.

Promocje bankowe na fali

Niektóre z instytucji oferują promocje, na które warto zwracać uwagę, ponieważ można dzięki nim zaoszczędzić na kosztach pożyczki. Przed skorzystaniem z jakiejkolwiek oferty specjalnej należy oczywiście dokładnie zapoznać się z jej warunkami, dostępnymi chociażby w regulaminach na stronach banków.

W banku Credit Agricole obowiązuje promocja „Na małe i duże życzenia”, zakładająca zerową prowizję.

Bank Pocztowy oferuje „Kredyt Pocztowy” – w ramach tej oferty klienci, którzy zdecydują się na kredyt do 31 grudnia 2018 roku, nie zapłacą żadnej prowizji.

W eurobanku dostępna jest natomiast „Wypożyczka”. Po sześciu terminowo spłaconych ratach można skorzystać z wakacji kredytowych.

W PKO BP przy spłacie w dziewięciu ratach oprocentowanie i prowizja wyniosą po 0,99%, a RRSO –3,44%. Oferta obejmuje także wakacje kredytowe do trzech miesięcy.

Aktualne rankingi kredytów na urlop można znaleźć co miesiąc na blogu FinAi.pl.