Dobra wiadomość dla wszystkich mazowieckich „wagabundów”  i podróżnych planujących weekendowe eskapady w granicach Mazowsza.  Od teraz do końca wakacji w każdy weekend będzie można poruszać się po regionie bez ograniczeń na jednym Mazobilecie w cenie już od 19,80 zł/ os.


Mazobilet – wprowadzony w wyniku porozumienia między władzami Warszawy i Mazowsza –  to rodzaj specjalnego biletu ułatwiający podróżowanie (a przy tym znacznie obniżający koszty owych podróży)  po Mazowszu. Dzięki Mazobiletowi podróżni mogą w weekendy bez ograniczeń korzystać z komunikacji miejskiej w Warszawie oraz pociągów na terenie Mazowsza. Oferta jest dostępna w każdy weekend od piątku od godz. 19.00 do poniedziałku do godz. 8.00 do końca sierpnia. 

Zadbać o Mazobilet i „wsiąść do pociągu byle jakiego…”  

Z Mazobiletem można podróżować pociągami Kolei Mazowieckich, Warszawską Koleją Dojazdową, Szybką Koleją Miejską oraz autobusami KM na trasie stacja Modlin – Lotnisko Modlin. Dodatkowo obejmuje on środki Warszawskiego Transportu Publicznego, takie jak autobusy, tramwaje i metro – zarówno na terenie pierwsze, jak i drugiej strefy biletowej.

Mazobilet jest imienny i można go nabyć w kasach biletowych Kolei Mazowieckich, biletomatach, za pomocą aplikacji mobilnej Kolei Mazowieckich oraz przez Internet. Może być zakupiony przez pojedynczego pasażera (cena 49 zł)  lub grupę składającą się maksymalnie z 5 osób (cena 99 zł).  Oznacza to, że przy 5 podróżujących cena podróży bez ograniczeń zaczyna się już od 19,80 zł/os. Nic tylko zadbać o Mazobilet i wsiąść do pociągu byle jakiego…” .