Najpopularniejszy agregat opinii na świecie – TripAdvisor – opublikował zestawienie najgorętszych kierunków turystycznych na ten rok. Listę TOP 10 miejsc wybranych i  zaopiniowanych przez  podróżników i użytkowników portalu zamyka Kraków. Najchętniej rekomendowanym przez internautów doświadczeniem w Grodzie Kraka została… degustacja specjałów kuchni polskiej i wódki.

To kolejne wyróżnienie na koncie Krakowa. Miasto od lat triumfuje we wszelkiej maści rankingach na najchętniej odwiedzane miasto w naszym kraju, zarówno przez polskich turystów, jak i obcokrajowców. I trudno się temu dziwić! Ponadtysiącletnia historia, światowej klasy zabytki, ocalała od wojennej pożogi architektura, przepiękne parki, skwery, lasy i ogrody, a do tego serwowane w lokalnych knajpach cymesy kuchni polskiej i schłodzona wódka – tu jest co zwiedzać, odkrywać i smakować! 

Na podium miejsc, w towarzystwie których triumfuje Kraków, znalazły się Kuba (a konkretnie nastrojowe ulice Hawany), Hoi An w Wietnamie (tu szczególnie polecane wzgórze Ba Na i malowniczy Złoty Most) oraz Mauritius (gdzie koniecznie spróbować trzeba rejsu katamaranem). Pozycje od 4 do 9 liście należą kolejno do miast Siem Reap w Kambodży, Chiang Mai w Tajlandii, Karaibów, miasta Fez w Maroko, Baku w Azerbejdżanie oraz Katmandu w Nepalu. 

Poza zlokalizowanym na styku 2 kontynentów Azerbejdżanem udział Europy w zestawieniu TOP 10 jest raczej skromny… co czyni dawną stolicę Polski najgorętszym punktem na mapie Starego Kontynentu na ten rok. Jest to powód do dumu – i kolejny argument za wizytą w Krakowie!