Poszerzona i zrewitalizowana w ostatnich latach plaża to nie jedyna inwestycja, którą pochwalić się może Kołobrzeg. Właśnie dobiegła końca wieloetapowa przebudowa trasy spacerowo-rowerowej wiodącej wzdłuż brzegu Bałtyku. Po niemal dekadzie modernizacji szlaku miasto nad Parsętą poszczycić się może najdłuższym nadmorskim deptakiem w całym kraju. To powód do dumy i pretekst do spacerowania.

Wzdłuż Plaży Centralnej między molo a zabytkową latarnią morską ciągnie się malowniczy Bulwar Jana Szymańskiego. Wybudowany w 1994 roku bulwar nazwano na cześć pierwszego dyrektora Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, Jana Szymańskiego. Latem miejsce to tętniące życiem serce miasta, które łączy wszystkie najlepsze aspekty polskiego Wybrzeża – niezwykły mix widoków,  drewnianych smażalni i straganów z pamiątkami. Dalej stąd na zachód – od ujścia Parsęty w kierunku Grzybowa – ciągnie się najbardziej malowniczy odcinek promenady, z wysokim i szerokim wałem wydmowym. 

Na wschód od molo z kolei, wzdłuż Parku Zdrojowego aż do Kamiennego Szańca, przebiega jedna z najpiękniejszych alei spacerowych nad Bałtykiem – Promenada Wydmowa. W ramach ostatniego etapu inwestycji fragment też został przedłużony do wjazdu na ścieżkę rowerowo-pieszą biegnącą przez sąsiadujący z wydmami i torfowiskami Ekopark Wschodni, Osiedle Podczele, Ustronie Morskie i dalej na wschód.

Wszystkie te fragmenty razem wzięte tworzą najdłuższy deptak nadmorski, którego długi na ponad 3 km odcinek stanowi nadmorska promenada. Cała inwestycja modernizacyjna kosztowała miasto ok. 40 mln złotych, z czego większość pokryły fundusze unijne.