Blisko 60 ha białego terenu rozpostartego na  północno-wschodnich stokach Czarnej Góry oraz Żmijowca, 12 wyciągów o fantazyjnych nazwach, Funpark na Bartusiowej Polanie, trasy narciarstwa biegowego, Alpine Coaster Czarna Żmija, a do tego morsowisko i lodowisko…  Odkryj, dlaczego Ośrodek narciarski w Czarnej Górze to dobry kierunek na zimę dla amatorów zabawy na śniegu!

Stacja narciarska Czarna Góra, czyli Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w masywie Śnieżnika, w malowniczej okolicy Sudetów Zachodnich, co sprawia, że jest atrakcyjnym miejscem dla miłośników narciarstwa, turystyki górskiej i spędzania czasu na świeżym zimowym powietrzu.

Ponadto kompleks leży w strefie czystego powietrza, oznacza to, że przy uprawianiu sportów możemy oddychać bez obaw o zanieczyszczenia, co potwierdzają badania i codzienne raporty. Okolica ta słynie z pięknych krajobrazów i licznych szlaków turystycznych. Ośrodek oferuje zróżnicowane trasy narciarskie, które są dostosowane do różnych poziomów zaawansowania narciarzy i snowboardzistów. Miejsce dysponuje nowoczesną infrastrukturą, w tym wyciągami narciarskimi, wypożyczalniami sprzętu narciarskiego oraz szkółką narciarską. Instruktorzy narciarstwa i snowboardingu są dostępni, aby pomóc uczącym się oraz poprawić umiejętności tych, którzy już je posiadają. Dysponuje 20 dobrze oświetlonymi i śnieżnymi trasami narciarskimi, gdzie zjazd jest samą przyjemnością, oraz 12 wyciągami i kolejami linowymi, a bezpieczeństwo jest tutaj na pierwszym miejscu. Sprawdźcie, co jeszcze na was czeka!

Wyciągi i trasy zjazdowe w Czarnej Górze szczycą się nowoczesnością, a warunki narciarskie porównywane są do najlepszych alpejskich standardów. Poniżej przedstawiamy dokładną listę wartą narciarskich wrażeń.

Luxtorpeda

Luxtorpeda to bardzo szybka kolej linowa o wysokim standardzie, o długości 1370 m. Dzięki niej w ciągu 3 minut znajdziemy się na szczycie Czarnej Góry, podróżując 6-osobową kanapą.  Z punktu widokowego, przy w sprzyjających warunkach pogodowych, podziwiać można przepiękną panoramę ze szczytem Śnieżnika oraz pasma górskie i doliny. Ponadto ta najszybsza kolej ma możliwość przewiezienia psa, czy nawet roweru!

Żmija i Efka

Żmija to kolej o długości 1100 m, znana bardziej przez zaawansowanych narciarzy jeżdżących czerwonymi trasami od C do F. Posiada 4-osobowa ławkę, bez osłon, skąd również można podziwiać piękne widoki.

Efka to również kolej 4-osobowa, o długości 370 m. Znają ją wszyscy uczący się jazdy na niebieskich szlakach od G do L.

Proca, Baba, Jaga, Bartuś, Jędruś i Biba

Na terenie ośrodka znajduje się aż 6 wyciągów talerzykowych: Proca, Baba, Jaga, Bartuś, Jędruś i Biba. Służą one do transportu jednej osoby i zazwyczaj ustawione są wzdłuż stokuProca ma 868 m, Baba 210 m, Jaga 200 m, Bartuś 371 m, Jędruś 180 m, a Biba 360 m.

Na terenie ośrodka znajduje się Szkoła Narciarska Czarna Góra, gdzie oferta skierowana jest do indywidualnych kursantów i większych grup. Profesjonalni i dobrze przeszkoleni instruktorzy dobiorą odpowiednie metody nauczania, w zależności od stopnia zaawansowania. 

Mieści się tu również wypożyczalnia VIP Ski, która jest największą wypożyczalnią sprzętu na terenie kompleksu. Wypożyczalnia ma aż 4 punkty rozlokowane w wygodnych miejscach, gdzie dokonać można serwisu również własnego sprzętu.

Na podróżujących samochodem czeka 1400 bezpłatnych miejsc parkingowych. Parking główny obejmuje tereny przy dolnej stacji kolei linowej Efka, skąd szybko można przedostać się na stok.

Po szaleństwach na stoku warto poszukać smacznych miejsc gastronomicznych. Restauracja Panorama, zlokalizowana w Panorama ski, bike, spa & restaurant, która przy sprzyjającej pogodzie szczyci się pięknymi widokami na górski krajobraz, co brzmi fantastycznie podczas zajadania potraw. Karczma Czarna Góra mieści się na stoku Czarnej Góry, gdzie można odpocząć między jazdą na nartach.

Szukając dogodnego noclegu i wypoczynku, polecamy sprawdzić Apartamenty Czarna Góra w Siennej, zaledwie 100 m od ośrodka narciarskiego. W ofercie jest opcja ze śniadaniami, sauna, atrakcje dla dzieci i wiele więcej. Sprawdź dokładną ofertę na Travelist.pl

Poza słynnym ośrodkiem, w okolicy są również inne wyciągi warte sprawdzenia.

Stacja Narciarska Kamienica – Bolesławów to miejsce wyposażone w 5 wyciągów i 5 tras. Zróżnicowanie terenów zjazdowych przyciąga wielu amatorów śnieżnych przygód.

Stacja Narciarska Lądek-Zdrój to miejsce z malowniczymi widokami i zaśnieżonymi trasami o długości prawie 2 km. Znajduje się tu doskonale wyposażona wypożyczalnia sprzętu, a rozrywkę znajdą tu zarówno dorośli, jak i dzieci. Ośrodek dysponuje 4 wyciągami talerzykowymi oraz jedną koleją linową.