Już nie do końca marca, ale do 30 września 2022 r. będzie można wykorzystać Bon Turystyczny 500+ na dziecko. Prezydent podpisał nowelizację ustawy, która zakłada przedłużenie ważności dodatkowych środków na rodzinny wypoczynek również na okres wakacji.

Choć z Bonu Turystycznego skorzystało dotychczas blisko 5 mln dzieci, część Polaków wciąż czeka z jego realizacją. Początkowo miał być ważny jedynie do 31 marca 2022. Ostatnią szansą, by opłacić Bonem np. rodzinny pobyt w hotelu, były więc ferie zimowe. Po ostatniej nowelizacji rodzice mogą jednak przeznaczyć dodatkowe środki przysługujące każdemu dziecku do 18. roku życia także na wyjazdy wakacyjne. Bon Turystyczny 500 plus będzie bowiem ważny aż do 30 września.

Jak przekonywał sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, głównym celem przedłużenia ważności Bonu jest umożliwienie skorzystania z niego wszystkim beneficjentom, pomimo problemów i ograniczeń związanych z kolejnymi falami pandemii. – Środki zabezpieczone w budżecie na realizację programu wynoszą 4 miliardy złotych i powinny zostać spożytkowane – mówił pomysłodawca programu Polski Bon Turystyczny.

Zobacz hotele, w których wykorzystasz Bon Turystyczny