Według danych ZUS do końca wakacji rodzice aktywowali 3,7 miliona bonów dla 6,2 miliona dzieci – Ci,  którzy nie zdążyli tego uczynić, mogą odetchnąć z ulgą. W piątek 2 września Sejm przyjął projekt wydłużenia terminu na wykorzystanie BONU Turystycznego +500 o pół roku, tj. do 31 marca 2023.

Poprawka czeka jeszcze na zatwierdzenie przez Senat i podpis prezydenta. Co istotne, termin do 31 marca 2023 dotyczy dokonania płatności BONEM, a nie realizacji wyjazdu. Oznacza to, że BON wykorzystać będzie można na rodzinne pobyty jesienią , ferie, a także i – udostępniane w ramach przedsprzedaży – wakacje FIRST MINUTE. 

Czym jest i komu przysługuje BON 500+? 

BON Turystyczny to rządowy program wsparcia dla wszystkich rodzin z dziećmi na wypoczynek w Polsce. Jego wartość wynosi 500 zł na każde dziecko oraz dodatkowe 500 zł na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności. Przysługuje on wszystkim rodzicom wychowujący co najmniej 1 dziecko w wieku do 18 lat, bez względu na wysokość zarobków. Dotyczy to również rodziców pracujących za granicą. Program obejmuje także dzieci urodzone do 31 grudnia 2021 r. Aby aktywować BON 500+ na wakacje, należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak w przypadku programu 500+. Następnie należy potwierdzić w systemie poprawność danych lub je zaktualizować.

Na co wykorzystać BON +500 zł?

Na usługi turystyczne w całości realizowane w kraju, takie jak m.in. pobyt w hotelu, pensjonacie lub gospodarstwie agroturystycznym, kolonie oraz obozy harcerskie, sportowe i rekreacyjne. Wedle danych udostępnionych przez ZUS do aktywacji zostało jeszcze około pół miliona bonów turystycznych.

Data końca wykorzystania bonów była już raz przenoszona. Pierwotnie ustawa z 2020 roku zakładała, że ważność BONU Turystycznego zakończy się 31 marca 2022 roku. Teraz jest szansa na 31 marca 2023 – duża, gdyż sam projekt uzyskał w Sejmie poparcie wszystkich partii politycznych.

W tych hotelach zrealizujesz BON Turystyczny