Im gorsza pogoda za oknem, tym większe są nasze oczekiwania odnośnie hoteli. W chłodniejszych miesiącach dużo staranniej wybieramy miejsca noclegowe, które przestają być tylko bazą wypadową do odkrywania okolicznych atrakcji, a stają się celem podróży samym w sobie. Sprawdziliśmy, na co szczególnie zwracają uwagę Polacy, planując jesienny lub zimowy wyjazd

Hotel bez basenu wypada z obiegu

Hotele

Największym i niesłabnącym powodzeniem w miesiącach zimowych cieszy się bez wątpienia kryty basen. A jego atrakcyjność rośnie proporcjonalnie do spadku temperatury na zewnątrz, gdy kąpiele w morzu czy jeziorze stają się niemożliwe. Dość wspomnieć, że spośród ofert najczęściej wybieranych w tym okresie przez klubowiczów Travelist ponad 80% posiada basen. Kluczowe jest oczywiście, by był czysty i zadbany, z jak największą liczbą dodatkowych atrakcji, jak przeciwprąd, kaskady czy dysze do masażu podwodnego.Wielkość też ma znaczenie – im większy basen, tym więcej osób pomieści, nie pozbawiając jednocześnie komfortu kąpiących się. Opiekunki i ratownicy dedykowani dzieciom to już także niemal standard. Ponadto dużą popularnością cieszą się rozbudowane aquaparki. Jeśli zaś w hotelu mimo wszystko nie ma basenu, liczy się nawet najdrobniejsze urozmaicenie, choćby w postaci jacuzzi lub biczów wodnych. Brak jakichkolwiek atrakcji niemal automatycznie przekłada się na brak zainteresowania gości.

Odkryj najlepsze hotele z basenami nawet 60% taniej »

Wypoczywaj ze smakiem

Hotel - restauracja

Lubimy nie tylko wykąpać się w basenie, ale też dobrze zjeść. Popularność telewizyjnych programów kulinarnych, oceniających jakość restauracji i rozpowszechniających nowe trendy w gastronomii sprawia, że Polacy stali się bardziej krytyczni względem hotelowych kuchni. Nic dziwnego, że tendencja ta przekłada się na całościowe opinie na temat miejsc noclegowych. Wzrasta znaczenie jakości jedzenia jako wyznacznika klasy oferty – szczególnie jeśli wyżywienie stanowi nieodłączny element pakietu, jak ma to miejsce w przypadku większości hoteli dostępnych na stronie Travelist.pl. Dla gości istotne jest, żeby posiłki były smaczne, różnorodne i obfite. Często popełnianym przez hotele błędem, na który zwracają uwagę klubowicze Travelist, jest brak napojów podawanych do jedzenia. I mimo iż z jest to rzecz drobna i z punktu widzenia gościa niezbyt kosztowna, może naprawdę przeważyć o dobrej czy złej opinii na temat całego pobytu. Dla wielu z nas dopłacanie za każdym razem 5 złotych za napój jest zwyczajnie irytujące – tym bardziej, im więcej płacimy za wypoczynek. Chcielibyśmy, by obsługa gastronomiczna była naprawdę kompleksowa. I dlatego właśnie szczególnie doceniamy hotele, które potrafią nam ją zapewnić.

 Hotele w całej Polsce z pełnym wyżywieniem do -60% – sprawdź! »

Drobiazgi wielkiej wagi

Hotel - wygoda

Czasami proste wyposażenie hotelu potrafi skutecznie przyciągnąć gości. Tak właśnie jest z łóżkami małżeńskimi – kwestia niby błaha, a jednak dla wielu z nas decydująca. Nadal w wielu obiektach trzeba złączyć dwa małe łóżka, by móc spędzić noc razem. Hotele, które nie są w stanie zagwarantować wszystkim podwójnego łóżka, a oferują je dopiero w wyniku próśb czy nalegań, mogą przez to bardzo łatwo stracić klientów. Bo pokój dwuosobowy to przecież nie to samo, co pokój dla pary. Widok z okna hotelowego to kolejny ważny element. Być może jesienią i zimą mniej wychodzimy na zewnątrz, jednak zdecydowanie nie chcemy rezygnować z doświadczania uroków okolicy. I o ile liczba pokoi z widokiem na jezioro czy  góry będzie w hotelu niezmienna, o tyle zdarza się niestety, że widok ten zakłócają kubły ze śmieciami albo stara szopa z rozpadającym się dachem. To z miejsca dyskwalifikuje obiekt w oczach gości. Z drugiej strony duże okna z piękną panoramą Tatr, okolicznego jeziora czy też miejskiej starówki sprawiają, że wielu z nas jest w stanie ponieść dodatkową opłatę. Pod warunkiem jednak, że będzie ona wyższa od ceny standardowej o nie więcej niż o 10-20%.

Odkryj najlepsze polskie hotele ze zniżką do 60% »

Zima to sezon na hotele

Hotel - sezon zimowy

Jest wiele hoteli, które nawet poza sezonem nie narzekają na nadmiar pustych miejsc. Potrafią bowiem wykorzystać szanse, jakie daje im okolica i jej walory, a także przewidzieć potrzeby gości i niemal co sezon zaskakiwać czymś nowym. Nie zawsze jednak spektakularne inwestycje są najważniejsze. Jesteśmy coraz bardziej wymagający w stosunku do hotelowych atrakcji, ale potrafimy też docenić inne zalety danego miejsca. Często bowiem wystarczy miła atmosfera, aby hotel był przyjazny. Goście czują, czy taka panuje w hotelu wśród właścicieli i personelu. Dbałość o komfort i jakość pobytu czy bardzo dobra regionalna kuchnia mogą zaskarbić sobie przychylność i uznanie gości.

Już dziś zaplanuj wypoczynek zimową porą nawet 60% taniej »