Czarnogóra to kierunek mniej oczywisty niż Chorwacja, a jednocześnie równie przyjazny turystom. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy gór, jak i fani odpoczynku nad wodą. 10-dniowy wypad do Czarnogóry razem z przelotem może kosztować ok. 5500 zł. Czy i gdzie wziąć kredyt na taki wyjazd, żeby nie przepłacić i spędzić swój pobyt w wygodnym czarnogórskim hotelu, który można zarezerwować przez Travelist.pl?

Egzotyczna Czarnogóra nawet 60% taniej – sprawdź! »

Co miesiąc FinAi, sklep z kredytami bankowymi online, przygotowuje rankingi najtańszych kredytów bankowych na wakacyjne wyjazdy. W zeszłym miesiącu szukaliśmy najtańszego kredytu na wyjazd do Chorwacji, a w sierpniu zapytaliśmy banki o koszty kredytu na dziesięciodniowy pobyt w Czarnogórze. Kredyt zostanie przeznaczony na odpoczynek w trzygwiazdkowym hotelu Mediteran, położonym w malowniczej nadmorskiej miejscowości Ulcinj, skąd można bez problemu zorganizować szybki wypad do Albanii albo Chorwacji.

Jako kredytobiorcę wybraliśmy Zuzę, 36-letnią singielkę, mieszkającą w pojedynkę, która jest zatrudniona na umowę o pracę oraz zlecenie i zarabia 5700 zł netto. Między innymi te czynniki biorą pod uwagę banki, kiedy decydują o tym, czy i na jakich warunkach przyznać komuś kredyt.

Zuza potrzebuje wsparcia finansowego w kwocie o wysokości 5500 zł, które zamierza spłacić w trakcie 12 miesięcy. Nie zdecydowała się na ubezpieczenie kredytu. Na co może liczyć i w jakich bankach?

Najtańsze kredyty na wakacje w Czarnogórze

Na pytanie FinAi o kredyt na wakacje odpowiedziało 12 banków. Ranking został podzielony na dwie części: najtańsze kredyty na wakacje i kredyty najlepsze do najszybszej spłaty (czyli po 6 miesiącach zamiast po 12). Z każdej z tych dwóch kategorii zostały wyłonione po trzy banki.

W pierwszej kategorii „Najtańszy kredyt na wakacje na kwotę 5500 zł” zwycięski okazał się Credit Agricole z całkowitym kosztem kredytu w wysokości 302,45 zł (miesięczna rata w wysokości 483,54 zł, oprocentowanie – 10%, RRSO – 10,48%, zerowa prowizja).

Drugie miejsce przypadło Bankowi Millennium z całkowitym kosztem kredytu w wysokości 348,90 zł (miesięczna rata – 487,41 zł, oprocentowanie – 7,77%, RRSO – 12,14%).

Podium zamyka Nest Bank z kredytem o całkowitym koszcie w wysokości 351,06 zł (comiesięczna rata – 487,59 zł, zerowe oprocentowanie, RRSO – 12,17%).

A gdyby ktoś chciał spłacić kredyt na wakacje wcześniej?

W przypadku wcześniejszej spłaty (po 6 miesiącach zamiast po 12) kredytobiorca powinnien mieć na uwadze dokładnie te same banki. Najniższy koszt kredytu w momencie wcześniejszej spłaty należy do banku Credite Agricole – 219,68 zł. Na drugim miejscu znalazł się Bank Millennium, w którym po pół roku zapłacilibyśmy za kredyt 283,76 zł. Tym razem podium również zamyka Nest Bank z kosztem wcześniejszej spłaty równym 351,06 zł.

Gdyby Zuzi zależało na tym, żeby uniknąć dużej liczby formalności, powinna pójść do Alior Banku albo do Nest Banku, gdzie wystarczyłyby jej dokumenty tożsamości oraz zaświadczenie o dochodach. Tego samego, ale już z koniecznością wizyty w oddziałach banku, wymagają Pekao SA, PKO BP, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK.

Jak wypadły inne banki w sierpniowym rankingu kredytów na wakacje? Zobaczysz tutaj. Pełne rankingi kredytowe z większą liczbą informacji o kredytach można znaleźć na blogu FinAi.