Atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu - Magazyn Travelist

Choć niespodziewana sytuacja na świecie trochę pokrzyżowała nam plany, to jednak fantazja i Dzień Dziecka są od tego, aby bawić się na całego. Specjalnie z myślą o święcie najmłodszych 2020 przygotowaliśmy subiektywną listę atrakcji, którymi można bezpiecznie cieszyć się na otwartej przestrzeni. Od parków rozrywki przez baśniowe labirynty skalne i magiczne ogrody po największą piaskownicę w naszym kraju – wyruszamy w magiczną podróż. Z dzieckiem lub by na nowo odkryć w sobie dziecko!

Zabierz rodzinę w niezwykłą podróż – najlepsze oferty dla małych i dużych podróżników! »

Z wizytą w rozrywkowym raju – Energylandia

Atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu - Energylandia
Materiały prasowe https://energylandia.pl/

Na początek energetyzująca wiadomości dla młodocianych łowców adrenaliny i wszystkich młodych duchem. Od 6 czerwca 2020 Energylandia znów otwiera się dla Was! I jak na największy polski park rozrywki (a zarazem pierwszy w typowo zachodnim stylu) przystało, zapowiadają się naprawdę wielkie emocje, a także promocyjne ceny biletów – do 05.06 bilety do Energylandii zakupić można z wyjątkowym rabatem 20 zł taniej. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że każde otwarcie Energylandii przynosi ekscytujące nowości – i bijące kolejne światowe rekordy rollercoastery – jednak tym razem rozrywkowy raj w Zatorze 55 km od Krakowa i zaledwie pół godziny jazdy samochodem aglomeracji śląskiej szykuje się na prawdziwą eksplozję atrakcji.

Spokojnie, łatwo się wśród nich odnajdziecie, bowiem wszystkie przypisane zostały do kilku rożnych stref tematycznych. I tak na maluchów czeka Bajkolandia, na całe rodziny – strefa familijna, na poszukiwaczy wrażeń – strefa ekstremalna, na amatorów egzotyki – Water Park, a na miłośników baśniowych klimatów – Smoczy Gród. Atrakcji na cały dzień. I tylko przed zachodem słońca koniecznie załapcie się na zjazd kosmicznym rollercoasterm Hyperion czy największym i najszybszym w całej Europie Speed Water Coasterem z niespodziewanymi efektami grawitacyjnymi i efektem wodnym „splash flow”.  Tego trzeba spróbować! A gdyby dnia jednak nie starczyło, zawsze można przedłużyć wizytę i zatrzymać się w rodzinnym hotelu Molo Resort****, oddalonym o zaledwie 20 minut jazdy samochodem – z plażą nad jeziorem, basenami i mnóstwem atrakcji dla najmłodszych.

Odkryj najlepsze hotele w Zatorze i okolicach i zaplanuj energetyzującą wycieczkę »

Bajkowym śladem przez miasto – Wrocław i Łódź

Atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu - Wrocław
Emeryk III / Shutterstock.com

Co zrobić, by zwykły spacer z dziećmi po mieście stał się niezapomnianą przygodą – a zarazem nie wymagał dużych nakładów ani wizyt w zamkniętych pomieszczeniach? Najlepiej zorganizować wspólne poszukiwania bajkowych postaci, które szczególnie upodobały sobie ulice Wrocławia i Łodzi. Stolica Dolnego Śląska nazywana bywa również światową stolicą krasnoludków. I nie bez powodu – małych ludzików z brązu jest tu ponad 200, a do tego co roku pojawiają się nowe, inne znikają, zaś jeszcze inne zmieniają miejsce. Podobno niektóre przynoszą szczęście, jednak wszystkie bez wyjątku potrafią sprawić mnóstwo radości. Szczególnie jeśli trafi się na takiego delikwenta po długim marszu z nosem w mapie. Wrocławskie krasnale nadają temu pięknemu miastu baśniowej otoczki, a spacer ich śladem to długie godziny fantastycznej zabawy. Aby się o tym przekonać, warto zaplanować kilkudniową wizytę w jednym z najbardziej niezwykłych hoteli w mieście – Hotelu Tumskim***, położonym na styku Mostów Piaskowych i Wyspy Słodowej.

Zaplanuj bajkowy city break z dziećmi – sprawdź dostępne hotele we Wrocławiu »

W Łodzi figurek jest nieco mniej, ale ich poszukiwanie dostarcza podobnej dawki pozytywnych emocji. Tym bardziej, że większość z nich doskonale znamy. Kot Filemon, wróbel Ćwirek, Plastuś, miś Colargol, a przede wszystkim pewien sympatyczny niedźwiadek, co klapnięte uszko ma – do dziś w ramach projektu „Łódź Bajkowa” postawiono 10 pomników przedstawiających postaci z kreskówek, które na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat powstawały w tutejszej wytwórni filmowej Se-Ma-For. Wszystkie są wyjątkowo fotogeniczne, a łącząca je trasa już dziś jest jedną z głównych atrakcji polskiej stolicy kinematografii. Wizyta w Łodzi połączona z pobytem w zaaranżowanym w dawnej fabryce Hotelu Focus Łódź *** – oddalonym jedynie 10 minut spacerem od Piotrkowskiej – to świetna okazja, by maluchy poznały bliżej ulubionych bohaterów swoich rodziców czy nawet dziadków i dowiedziały się, że świat bajek nie kończy się na „Psim Patrolu”.

Zaplanuj bajkowy city break z dziećmi – sprawdź dostępne hotele w Łodzi»

W labiryncie – Szczeliniec i Błędne Skały

Atrakcje dla dzieci na świezym powietrzu - Błędne skały

Baśniowe historie rodzą się tu w głowie niemal same – bo czyż może być bardziej sprzyjające ku temu miejsce od najbardziej baśniowej polskiej góry, czyli Szczelińca Wielkiego? Małpolud, wielbłąd, słoń, kura – to tylko część niezwykłych skalnych zwierzaków, jakie zobaczymy na jej szczycie.

Poza menażerią na Szczelińcu w Górach Stołowych możemy podziwiać dziesiątki innych fantazyjnych form skalnych, które niezmiennie działają na wyobraźnię i stały się „bohaterami” wielu legend – a nawet pewnej superprodukcji z gatunku fantasy. W wyjątkowym labiryncie Błędnych Skał – ponoć stworzonych przez Ducha Gór, który przed wiekami miał tutaj swój pałac – można się zgubić na długie godziny. Nic dziwnego, że baśniowa aura, jaką roztacza skryte pośród gęstych lasów skalne miasto, zainspirowała twórców filmowej wersji „Opowieści z Narnii” do nakręcenia tu części scen.

Właściwie całe Góry Stołowe to miejsce jak z bajki. Najsłynniejsze to oczywiście Szczeliniec i Błędne Skały, ale jest ich jeszcze więcej. Warto odwiedzić choćby Skalne Grzyby, wtopiony w naturalną rzeźbę terenu XVIII-wieczny Fort Karola czy rezerwat Łężyckie Skałki. A skoro już zdecydujemy się na bajkową wyprawę, warto połączyć ją z bajkowym wypoczynkiem. Np. w czterogwiazdkowym Hotelu Verde Montana Wellness & Spa**** położonym u stóp Gór Stołowych. To największy obiekt w okolicy, a przy tym elegancki i wyróżniający się imponującym centrum odnowy biologicznej oraz parkiem wodnym, które zapewnią starszym i młodym gościom długie godziny błogiego relaksu i szalonej zabawy.

Bajkowy wypoczynek w Górach Stołowych – sprawdź dostępne hotele w okolicy»

Magiczne Ogrody w Janowcu

Atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu - Magiczne ogrody
http://magiczneogrody.com/
Choć znacznie bliżej niż za siedmioma górami i za siedmioma morzami, jest tu nie mniej baśniowo niż w najpiękniejszej baśni. Magiczne Ogrody w Janowcu to niezwykła atrakcja – pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny będący jednym wielkim ogrodem sensorycznym. Magiczne Ogrody od wejścia rozpalają dziecięcą wyobraźnię i pobudzają do zanurzenia się w bajkowy świat Mordoli, Bulwiaków, Krasnoludów, Wróżek Smużek i wielu innych tajemniczych istot zamieszkujących te kolorowe tereny. W czasie ekscytującej wędrówki dzieci przeistaczają się w odkrywców i wyruszają na poszukiwanie bajecznych krain oraz rozwiązań przygotowanych dla nich zagadek, skrytych pośród setek kwiatów, drzew, krzewów i… gigantycznych marchewek. Park – podzielony na strefy sensoryczne stymulujące wszystkie zmysły – to znakomite miejsce rozrywki na świeżym powietrzu. Dzieci mogą czuć się tu jak u siebie i swobodnie korzystać ze wszystkich atrakcji na terenie Magicznych Ogrodów – poleżeć na trawie, ochłodzić się w strumyku czy zbudować zamek z piasku na plaży.

Świat Magicznych Ogrodów znajduje się jest w Janowcu, naprzeciwko Kazimierza Dolnego. Weekendowy wypad z królewskim noclegiem np. w luksusowym Hotelu Król Kazimierz**** (położony 50 m od malowniczej doliny Wisły obiekt ze strefą wellness) do tego nadwiślańskiego miasteczka można zatem śmiało połączyć ze zwiedzaniem baśniowego parku tematycznego. Zwłaszcza, że z Kazimierza do Janowca regularnie kursuje prom. Na miejscu znajdziecie wszystko co niezbędne, aby spędzić miło i komfortowo czas z całą rodziną – restauracje ze smaczną kuchnią i zdrowymi przekąskami, kawiarnie z lodami czy toalety z przewijakami dla najmłodszych gości.

Zaplanuj bajkową wizytę w królewskim mieście – sprawdź dostępne hotele »

Spacer w koronach drzew – Dolina Wkry w Pomiechówku i Krynica-Zdrój

Atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu - Park Dolina Wkry
Urząd Gminy Pomiechówek – Dolina Wkry – Park motyli
Aby poczuć się jak Mowgli z „Księgi dżungli” i przeżyć rodzinną przygodę na najwyższym poziomie, wystarczy…. szybka wycieczka do Pomiechówka, oddalonego zaledwie 40 km od stolicy. To tam powstał Park Dolina Wkry – zielony raj dla amatorów aktywności na świeżym powietrzu i kontaktów z przyrodą. Cały park skonstruowany został bowiem z poszanowaniem wymogów dyrektywy siedliskowej. Nie doświadczycie tu plastiku i innych tworzywach sztucznych. Natkniecie się natomiast na rzeźby zwierząt z wikliny i gigantyczne makiety motyli. Na niemal 10 ha zielonego terenu  zaaranżowane zostały stanowiska do obserwacji zwierząt oraz przestrzeń do aktywnego wypoczynku… także nad ziemią. A to za sprawą specjalnej ścieżki biegnącej pośród koron drzew, z której podziwiać można dolinę rzeki Wkry i kompleks parkowy w całej jego okazałości. Wijąca się wysoko konstrukcja zabezpieczona została siatkami i poręczami zamontowanymi na dwóch wysokościach – dla dzieci i dorosłych. Poza Doliną Wkry, warto zawitać nad pobliski Zalew Zegrzyński. Położony tam Hotel Warszawianka**** to jedno z tych miejsc, w których jeden weekend może nie wystarczyć na poznanie wszystkich atrakcji i malowniczych zakątków.

Przeżyj rodzinną przygodę na najwyższym poziomie – sprawdź hotele dostępne w Warszawie i okolicach»

Atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu - Krynica-Zdrój
https://wiezawidokowa.pl/

A tym, których pociechy chciałyby wciąż więcej i wyżej, pozostaje wycieczka do Krynicy- Zdroju. To tam, nieopodal górnej stacji ośrodka narciarskiego Słotwiny Arena, znajduje się inna, wysoka na niemal 50 metrów i długa na kilometr… ścieżka w koronach drzew. To pierwsza tego typu inwestycja w Polsce, która na dodatek szybko stała się ewenementem na skalę europejską. Jako jedyna na Starym Kontynencie może bowiem pochwalić się konstrukcją w całości wykonaną z drewna. Spektakularne widoki, przystanki edukacyjne, a także 60-metrowa zjeżdżalnia to powody, dla których warto wdrapać się na szczyt Drabiakówki. A po zejściu na ziemię można zatrzymać się w położonym na zboczu góry Jasiennik, w sercu Krynicy-Zdroju  Panorama Resort, w którym cała rodzina odnajdzie ciszę, spokój i mnóstwo sposobów na relaks i odprężenie.

Przeżyj rodzinną przygodę na najwyższym poziomie – sprawdź hotele dostępne w Krynicy-Zdroju»

Największa piaskownica w kraju – Słowiński Park Narodowy 

Atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu - Słowiński Park Narodowy

Piasek, piasek… i jeszcze więcej piasku. Piasek, który wskutek działania wiatru oraz innych naturalnych czynników przybiera niezwykłe formy, które przywodzą na myśl fantastyczny, pozaziemski krajobraz. Jednym słowem, a konkretnie w trzech: Słowiński Park Narodowy. To na terenie tego parku, na niewielkim obszarze bałtyckiego wybrzeża między Łebą a Rowami, znajduje się jedno z największych w Europie skupisk ruchomych wydm.

Ogromne piaskowe kopce  to wprost nieograniczone możliwości najróżniejszych aktywności. Wydmy inspirują. Z piasku budować można babki, zamki i inne wymyślne konstrukcje – wszak to ogromna naturalna piaskownica. Ale nie tylko! Wydmy to też wyjątkowa zjeżdżalnia i potwierdzi to każdy, kto choć raz zsunął się na jabłuszku z piaskowej góry (oczywiście, w wyznaczonym miejscu). Wydmy zachwycają. Ze szczytu najwyższej z wydm – Łąckiej Góry (30 do 40 m n.p.m. ) – rozpościerają się spektakularne widoki na morze i nie tylko. Wydmy pożerają. Tak, to nie pomyłka. Za sprawą wiatru tutejsze wydmy wędrują z prędkością nawet 10 m rocznie, „pożerając” przy okazji kolejne drzewa i zostawiając za sobą kikuty tych, które już wcześniej stanęły im na drodze. Wydmy to szansa, by przeżyć przygodę i prawdziwą burzę piaskową. Na szczęście Łeba i Ustka są blisko, więc nie trzeba za wszelką cenę szukać oazy.

Tam po dniu pełnym piaskowych wrażeń czekają nie tylko atrakcje nadmorskich kurortów, ale i  największy i najnowocześniejszy hotel Medical Spa na Wybrzeżu, a przy tym „Najlepszy hotel dla rodzin z dziećmi” w konkursie Hotel Przyjazny Rodzinie 2015 – Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka. Pięć gwiazdek, 2 poziomy basenów i ponad 1100 m2 wodnego relaksu, blisko 30 gabinetów SPA i odnowy biologicznej oraz dziesiątki innych atrakcji dla całej rodziny – a wszystko to zaledwie 500 m od plaży. Nas to przekonuje.

Zaplanuj rodzinny wypoczynek blisko ruchomych wydm i Bałtyku – sprawdź dostępne hotele»

Oko w oko z herosami, gigantycznymi owadami i dinozaurami – Zatorland

Atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu - Zatorland
https://zatorland.pl/

Ten niezwykły kompleks rozrywkowo-edukacyjny, rozsiany na imponującej przestrzeni 150 ha, po 11 latach działania zyskał miano legendarnego. Składa się z trzech tematycznych parków: Parku Ruchomych Dinozaurów (Największy w Europie!), Parku Owadów i Parku Mitologii. Park Dinozaurów to obecnie ponad 100 figur prehistorycznych gadów, rozlokowanych na terenie starego lasu. Eksponaty są naturalnej wielkość, a do tego poruszają się i wydają z siebie groźne pomruki. Park Owadów za pomocą olbrzymich makiet insektów pozwoli przyjrzeć się tym, których czasem trudno dostrzec gołym okiem oraz tym, które w naturalnym środowisku są dla nas niezwykle niebezpieczne.

Park Mitologii na Stawie Piastowskim mieści około 30 figur greckich bogów, herosów oraz mitycznych stworów. W tym samym miejscu tuż przy stawie, znajdują się park linowy oraz tańczące fontanny. Warto odwiedzić Park Bajek i Wodnych Stworzeń, w których bajkowe postacie, takie jak Kot w Butach czy Minionki, spacerują między nami. Oprócz gigantycznej biedronki, karuzeli merry-go-round czy konia trojańskiego na najmłodszych czeka lunapark oraz jedyne w Europie kina 5D Extreme. Całość warto zwieńczyć wizytą w specjalnie przygotowanej strefie Dino-gastronomicznej. Zatorland to tylko godzina jazdy samochodem od Krakowa, a atrakcji jest tyle, że można mieć pewność – nikt nie będzie się nudził. Aby zdążyć skorzystać z każdej, najlepiej zaplanować dłuższą wizytę. Najlepiej na 4 gwiazdki, z atrakcjami wellness oraz takimi na świeżym powietrzu, w inspirującym otoczeniu – np. w Hotelu Molo Resort ****.

Odkryj najlepsze hotele w Zatorze i okolicach i zaplanuj wycieczkę tropem herosów i dinozaurów»

Suchą stopą przez rozlewiska – kładka Waniewo-Śliwno

Atrkacje dla dzieci na świeżym powietrzu - kładka Waniewo-Śliwno

Łąki, trzciny, mokradła i rzeka, której bieg na mapie przypomina szalone rysunki kilkulatka – tak prezentuje się zdecydowana większość Narwiańskiego Parku Narodowego. Czy ten malowniczy, ale jednak pozbawiony spektakularnych atrakcji dla dzieci zakątek Podlasia może zainteresować małego, żądnego wrażeń turystę? Zdecydowanie tak – pod warunkiem, że zabierze się go na bodaj najbardziej niezwykłą ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną w naszym kraju. Drewniana kładka o długości ponad 1 km biegnie w poprzek całej doliny Narwi, między wioskami Śliwno i Waniewo. Dzięki temu można zapuścić na zazwyczaj niedostępne, podmokłe tereny i dotrzeć do samego serca parku – bez konieczności zakładania kaloszy. Bieganie wzdłuż długich platform w otoczeniu pejzaży „polskiej Amazonii” samo w sobie stanowi nie lada frajdę dla maluchów.

Atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu - kładka Waniewo-Śliwno

O wyjątkowości tego miejsca decyduje jednak coś innego. Integralną część kładki stanowią bowiem cztery pływające pomosty, którymi pokonuje się kolejne odnogi dziko meandrującej Narwi. Korzystanie z nich to prawdziwa przygoda – i gwarantujemy, że dzieciaki będą zachwycone. Na każdym może przebywać nie więcej niż 10 osób i dobrze, gdyby był wśród nich jakiś silny tatuś, ponieważ przeprawa na drugi brzeg wymaga niemałej tężyzny fizycznej. Zabezpieczony linami pomost trzeba ręcznie przeciągnąć za pomocą specjalnego łańcucha – bez kursów żeglarskich można się poczuć niczym w marynarce. Do tego dochodzi wspinaczka na wieżę obserwacyjną, skąd rozpościera się spektakularny widok na bezkresną przestrzeń naokoło. A jeśli będziemy patrzeć pod nogi, przy odrobinie szczęścia, może uda się dostrzec… niebieską żabę! Kładka wraz z pomostami od początku maja jest ponownie otwarta dla zwiedzających.

Zaplanuj rodzinną wyprawę na malownicze Podlasie – sprawdź hotele dostępne w okolicy»

Kolejką do puszczy (i dalej) – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu - Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie
Soheaux / Public domain

„Lokomotywa”, „Magiczny pociąg”, „Stacyjkowo” czy „Pies, który jeździł koleją” – w galerii bajek nie brak tych inspirowanych składem sprzęgniętych ze sobą wagonów lub innych pojazdów kolejowych. By doświadczyć emocji rodem z bajek, wystarczy wybrać się do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. To największy zbiór wąskotorowych pojazdów szynowych w całej Europie. Na młodych maszynistów i amatorów kolei czeka tu obecnie ponad 160 jednostek taboru wąskotorowego, a także pokaźna kolekcja muzealiów ukazujących codzienne funkcjonowanie kolei w Polsce na przestrzeni dziejów. Propozycja ciekawa, ale jeszcze nie dość ekscytująca? To trzeba koniecznie zdecydować się na wycieczkę kolejką po wąskim torze z muzeum do Puszczy Kampinoskiej. Wiosną i latem jest taka możliwość.

Niemal 18-kilometrowa trasa dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń dzieciom i ich rodzicom, zwłaszcza tym zafascynowanym historią. Niecały kilometr od stacji początkowej znajduje się najcenniejszy zabytek Sochaczewa. To położone malowniczo na wysokim wzgórzu nad Bzurą ruiny średniowiecznego zamku książąt mazowieckich. Dalej na trasie, przejeżdżając przez Brochów, dostrzec można wieżę kościoła obronnego – miejsce chrztu Fryderyka Chopina. W końcu do Żelazowej Woli – rodzinnego miasta słynnego kompozytora – jest stąd rzut beretem.  Pociąg zatrzymuje się na stacji Wilcze Tułowskie, niewielkiej miejscowości u wrót Kampinoskiego Parku Narodowego. Zwieńczenie wycieczki stanowi piknik w Tułowicach nad rzeką Łasicą. Tym, którzy w okolicach Sochaczewa, zawitają po raz pierwszy rekomendujemy dłuższy pobyt, np. w Hotelu Chopin Business & SPA ****. Komfort, elegancja i bliskość Żelazowej Woli – oto największe atuty tego obiektu i gwarancja wypoczynku godnego samego Fryderyka Chopina.

Na młodych podróżników, którzy zasmakują w kolejowych atrakcjach, czeka jeszcze jedna niespodzianka. Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało prezent dla najmłodszych podróżnikówTego dnia będą mogli oni podróżować bezpłatnie. Bilety są już dostępne, sprawdźcie sami!

Zaplanuj pobyt pełen atrakcji w Sochaczewie – sprawdź dostępne hotele»

Zoo Safari Borysew

Atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu - Zoo Safari Borysew

Zoo Safari w Borysewie, ok. 43 km od Łodzi,  to wyjątkowa propozycja dla małych i dużych miłośników zwierząt – w szczególności tych, po których nie spotkamy na ogródkach czy polach. I tak podziwiać tu można nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta, jak białe tygrysy bengalskie, białe lwy, pumę czy białe wilki, ale także lemury, bawoły indyjskie oraz jedyne w Polsce bawoły afrykańskie i tapira. Na terenie ogrodu zamieszkują także: antylopy, zebry, wielbłądy, foki, kangury, małpy czy mandryle. Oprócz tego swoje specjalne miejsce mają żyrafy (Żyrafiarnię) oraz aligatory amerykańskie, żółwie sępie i pytony siatkowe (Gadziarnia). Zoo Safari Borysew wyróżnia się pośród innych ogrodów zoologicznych – wybiegi dla zwierząt są wyjątkowo przestronne i każde z nich ma swoją przestrzeń. Nie bez powodu miejsce zostało już w 2017 roku certyfikowane przez Polską Organizację Turystyczną jako Najlepszy Produkt Turystyczny.

Dla najmłodszych zostały przygotowane dodatkowe atrakcje w postaci Figlarni zlokalizowanej w największym kompleksie namiotów sferycznych w Europie. Warto zwrócić uwagę na zajęcia edukacyjne, zoo kolejkę czy pokazowe karmienia (dostępne także online!). Obowiązkowy punkt na mapie zwierzakomaniaków, ale nie jedyna atrakcja w okolicy. Po spotkaniu oko w oko z dziką fauną istnieje możliwość dzikiego szaleństwa w termach – Termy Uniejów są rzut beretem stąd. A jeśli dzień to byłoby za krótko, zawsze można zatrzymać się na dłużej. Na przykład w nowoczesnym i designerskim Hotelu Termalnym, oddalonym jedynie minutę spacerem od term.

Dzika przygoda i wodne szaleństwo – sprawdź hotele w okolicy»