Zamek Książ – praktyczne informacje

zamki w polsce zamek ksiaz

Do Zamku Książ przyjeżdżają turyści z całej Polski i z zagranicy. Przyciąga ich tajemnicza historia zamku i związane z nim legendy, jego wygląd oraz lokalizacja. Każdy, kto przyjeżdża do Wałbrzycha, aby odkrywać tajemnice tego kompleksy chce się tam zatrzymać na dłużej. Dobrym wyborem jest wtedy Hotel Zamkowy*** – z jego okien rozciąga się piękny widok na zamek i nie tylko.

Zamek Książ to obiekt z długą historią i niesamowitym klimatem. Położony jest na skalnym cyplu, a jego dostojne mury przebijają się przez zieleń drzew. Choć zamek często przechodził z rąk do rąk i był niszczony podczas licznych wojen, to mimo wszystko przetrwał. Dziś jego część udostępniona jest zwiedzającym. Każdy, kto tam się znajdzie natychmiast poczuje niezwykłą atmosferę tajemniczości i zachwyci się ogrodem otaczającym obiekt. Zamek w Wałbrzychu to trzeci co do wielkości zamek w Polsce!

Ceny biletów wstępu do zamku wynoszą 39 zł (zwiedzanie zamku z przewodnikiem w języku polskim plus wizyta w Palmiarni). Bilet ulgowy kosztuje 29 zł. Kasy biletowe są czynne w godz. 9-17 w tygodniu i w godz. 9-18 w weekendy w sezonie wysokim. Z kolei w sezonie niskim (listopad-marzec) są czynne w godz. 10-15 i 10-16.

Zamek Książ to nie jest atrakcja na jeden dzień. Dlatego warto zatrzymać się tam na dłużej i przenocować w bezpośrednim sąsiedztwie tego wspaniałego obiektu – w Hotelu Zamkowym***.

hotel zamkowy zamek ksiaz

Hotel Zamkowy*** Zamek Książ – oferta

Hotel Zamkowy*** oferuje gościom zarówno zwykły pobyt, jak i specjalne pakiety. W ofercie specjalnej znajdują się: weekendowy pobyt “Na tropie złotego pociągu”, oferta “tajemnice Zamku Książ nocą”, oferta “Odkryj tajemnice Wałbrzycha”, “Romantyczny weekend w Zamku Książ” oraz “Weekend w Zamku Książ”.

Niektóre z tych ofert zawierają w sobie zwiedzanie zamku w nietypowych warunkach – np. nocą, kiedy goście korzystający z danej oferty mogą wybrać się do niedostępnych zazwyczaj komnat.

Travelist poleca Hotel Zamkowy:

 • przestronne pokoje i apartamenty urządzone w prawdziwie książęcym stylu,
 • niepowtarzalny widok z okna na Zamek Książ,
 • piwo Złoty Pociąg warzone w Browarze Lwówku w Restauracji Książęcej,
 • codziennie śniadania w formie bufetu w cenie,
 • bezpłatny bezprzewodowy internet.

Warto wiedzieć

 • dzieci do 3. roku życia śpiące na łóżku z rodzicami gratis,
 • koszt dostawek dla dzieci to 70 zł (dzieci 4-12 lat- nocleg ze śniadaniem) lub 90 zł (dzieci 12+ oraz nocleg ze śniadaniem),
 • koszt pokoju jednoosobowego to 200 zł za dobę, dwuosobowego 295 zł, a apartamentu dla dwóch osób 450 zł,
 • hotel przy zameldowaniu może poprosić o udokumentowanie wieku dziecka (jeśli korzysta ze zniżek),
 • w hotelu można organizować wesela, konferencje i spotkania firmowe,
 • cena za pokój nie zawiera w sobie opłaty za parking.

hotel zamkowy zamek ksiaz

Cena oferty Weekend w Zamku Książ zawiera:

 • 2 noclegi ze śniadaniem dla 2 osób,
 • 2 obiadokolacje (zupa, danie główne, deser, napoje) dla 2 osób,
 • pobyt w pokoju dwuosobowym – dziecko do 4 roku życia GRATIS.

Pakiet dostępny w wybranych terminach.

O hotelu

Hotel Zamkowy***
Co na Ciebie czeka
Hotel Zamkowy*** to klimatyczny i wygodny obiekt znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Książ w Wałbrzychu. Z większości okien hotelu rozciąga się widok na zamek. Pokoje dla gości są przestronne i urządzone z dużym smakiem – łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Szczególnie atrakcyjnie wizualnie i komfortowo są apartamenty książęce. Wystrój pokoi oraz jego wyposażenie pozwalają zrelaksować się i odprężyć.

W zabytkowym budynku podzamcza znajduje się 19 luksusowo wyposażonych pokoi, w tym jeden apartament o powierzchni 60 m2. Obiekt może jednorazowo pomieścić 45 osób. Ponadto w całym kompleksie Zamku Książ istnieje możliwość zakwaterowania ok. 180 osób.

Jedzenie i picie
Restauracja Książęca to miejsce, które zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy. Wszystkie potrawy są przyrządzane są przyrządzane z najwyższej jakości składników i z myślą o zadowoleniu gości hotelowej restauracji. Poza codziennym menu restauracja oferuje catering na specjalne wydarzenia oraz przygotowanie potraw na wesela, konferencje i przyjęcia.

hotel zamkowy zamek ksiaz

Lokalizacja

Atrakcje okolicy
Zamek Książ z tarasami i tunelem podziemnym – Stado Ogierów Książ (możliwość jazdy konnej oraz wynajęcia bryczki), Ruiny Starego Książa i zamku Cisy, Uzdrowisko Szczawno- Zdrój.
Park Wodny w Świebodzicach – liczne szlaki piesze i rowerowe na terenie otaczającego parku, a wśród nich malownicza Dolina Pełcznicy i Jeziorko Daisy.
Palmiarnia w Lubiechowie – w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów.
Stara Kopalnia w Wałbrzychu – Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Na jej terenie znajdują się unikatowe w skali Europy i świata zachowane obiekty architektury przemysłowej.
Podziemne miasto Osówka – podziemny kompleks, który służył Nazistom w czasie II Wojny Światowej.

Lokalizacja
znajduje się bezpośrednio przy Zamku Książ
450 metrów od stadniny – Stado Ogierów Książ
2,3 km od Palmiarni
30 km od Podziemnego Miasta Osówka

W ile czasu dojedziesz samochodem?
Warszawa – 4 h 13 min.
Gdańsk – 5 h 30 min.
Olsztyn – 6 h 10 min.
Wrocław – 1 h 15 min.
Poznań – 3 h 20 min.
Kraków – 4 h 20 min.

Comments are closed.