Tegoroczna majówka na Podhalu odbędzie się pod znakiem jazzu i wielkich muzycznych uniesień. Już w sobotę, 30 kwietnia rozpoczyna się bowiem Wiosna Jazzowa 2022 w Zakopanem. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne organizowane w stolicy Tatr po raz osiemnasty. W tym roku festiwal będzie rozłożony na 3 dni i potrwa od 30 kwietnia do 2 maja.

Na scenie pojawią się takie gwiazdy, jak: zespół Kraków Street Band, Patsy Gamble, saksofonistka, która ma na swoim koncie współpracę m.in. z Rodem Stewardem i Mickiem Jaggerem, dobrze znany jazzowym koneserom Krzysztof Ścierański New Quartet czy Gypsy Swing Quartet z ukraińskim skrzypkiem – Siergiejem Wowkotrubem – na czele. Jazzowe święto uświetnią także występy Sławka Uniatowskiego i tria Wojciecha Gogolewskiego wykonującego jazzowe aranżacje przebojów Skaldów. Wisienką na festiwalowym torcie będzie występ Ewy Bem, która powraca do koncertowania po kilkuletniej przerwie i zaprezentuje utwory ze swojego nowego albumu „Live”.

Główną sceną tegorocznej edycji festiwalu będzie sala w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, ale koncerty odbędą się także w hotelu Aries & SPA. Część wydarzeń jest biletowana, pozostałe koncerty odbędą się na otwartej scenie, na balkonie „Bazaru Polskiego” przy Krupówkach 41.

Wydarzenie organizują Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Pełen program Wiosny Jazzowej Zakopane 2022 i więcej informacji o festiwalu znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Znajdź hotel na majówkę w Tatrach

od 479 zł / pokój

od 539 zł / pokój

od 509 zł / pokój

Comments are closed.