Polska wygrała turystyczny ranking na najlepszą międzynarodową destynację przyjazną dla portfela 2023 organizowany przez popularny w Stanach Zjednoczonych portal USA Today. Tuż za nią na podium znalazły się Sycylia i Meksyk. 

W przeprowadzonym w terminie od 8 do 19 maja br. głosowaniu Best International Destination on a Budget 2023 Polska zdobyła najwięcej głosów, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Uczestnicy plebiscytu wybierali spośród dwudziestu destynacji, które organizatorzy i eksperci wyselekcjonowali, kierując się niskim kosztem dziennego pobytu (mniej niż 100 dolarów). Na podium znalazły się Sycylia i Meksyk, zaraz za nim kolejno Kostaryka, Chorwacja, Bali, Tajlandia, Peru, Filipiny i Turcja. Oto top lista kierunków na tanie wakacje!

Ale niskie koszty to nie jedyny argument przemawiający za wizytą w granicach naszego kraju. Pośród atrakcji, których w trakcie pobytu pominąć nie wolno, organizatorzy wymienili m.in. Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, intrygujący i tajemniczy krzywy las koło Gryfina oraz cieszącą się sławą międzynarodową kopalnię soli w Wieliczce. 

Tym, którzy mają apetyt na dalej, polecamy artykuł nt. tanich wakacji za granicą.  Mamy Twój pomysł na zagraniczny wypoczynek w wersji budget – sprawdź!