Amerykańska telewizja CNN umieściła Tatrzański Park Narodowy w elitarnym gronie 30 najlepszych parków narodowych świata (poza USA). Sukces naszych najwyższych gór jest tym bardziej spektakularny, że na listę trafiły zaledwie 4 miejsca z Europy. Zachęcamy na wyprawę, aby Tatry i ich atrakcje…

Tatry - Giewont

Wodospady Iguazu, Wyspa Wielkanocna, pustynia Namib, ruiny Majów w Tikal czy święta góra Aborygenów Uluru… W takim towarzystwie znalazły się Giewont, Rysy i Morskie Oko. Jedna z największych i najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych świata opublikowała listę 30 najlepszych parków narodowych ze wszystkich kontynentów, z wyłączeniem terytorium USA. I poczesne zajmuje na niej właśnie Tatrzański Park Narodowy. Trafił tam jako jedyny park polski oraz jeden z zaledwie 4 mieszczących się w Europie. Także szkocki Cairngorms, turecki Goreme i chorwackie Plitwickie Jeziora. Zachęcamy do wyprawy w Tatry!

Zaplanuj niezapomniane wakacje w Tatrach nawet 60% taniej »

 

Tatry Wśród pozostałych regionów naszego globu zdecydowanie przodują Azja i Ameryka Łacińska – na każdą przypadło po 9 wyróżnionych parków, w tym np. aż 3 znajdziemy w samej Argentynie. Przy tworzeniu listy pod uwagę brane były nie tylko walory przyrodnicze i krajobrazowe. Również infrastruktura, bezpieczeństwo, a nawet gościnność i przyjazne nastawienie lokalnych mieszkańców. Tatry w każdej z tych kategorii wypadły doskonale. Dziennikarzy CNN najbardziej urzekły w Zakopanem i okolicach malownicze pejzaże oraz stosunkowo łatwy dostęp do wysokogórskich szlaków. Nie bez znaczenia były również tradycyjne góralskie zwyczaje – no i niepowtarzalna kuchnia.

Zobacz oferty najlepszych hoteli w polskich górach do -60% »

Tatry - widokiNajwyższy czas zatem już teraz szykować izby, zaprzęgać konie do bryczek oraz zwiększyć produkcję kwaśnicy i oscypków – po takiej rekomendacji szturm turystów z całego świata to tylko kwestia czasu!

Sprawdź najnowsze promocje hoteli w Zakopanem »

Comments are closed.