Polskie Koleje Linowe (PKL) oraz Tatrzański Park Narodowy (TPN) już po raz kolejny łączą siły i organizują drugą edycję akcji #StacjaEdukacja, która od 1 czerwca rusza na Kasprowym Wierchu.

Wszyscy, którzy chcą się więcej dowiedzieć o Tatrach i górskiej przyrodzie, powinni tuż po wyjściu z wagonika rozglądać się za przewodnikami w pomarańczowych koszulkach z nazwą akcji #StacjaEdukacja oraz oznaczeniami PKL i TPN. Będą oni czekać na sympatyków gór codziennie od 9.00 do 15.00 (co 15 minut) w trzech oznakowanych strzałką miejscach: Kasprowy Wierch przy stacji górnej kolei linowej PKL, Sucha Przełęcz, Kasprowy (szczyt).

Podczas górskich opowieści dowiemy się m.in., że świstaki to bardzo zmyślni aranżerzy wnętrz, jak daleko i wysoko potrafi skoczyć kozica górska, a także co zrobić, gdy na swojej drodze spotkamy niedźwiedzia brunatnego. Energiczni przewodnicy nie będą szczędzić też informacji o tym, jak powstały Tatry, jak właściwie zachować się na szlaku, czy na co zwrócić szczególną uwagę podczas górskich wypraw, a także ciekawostek związanych z ukształtowaniem Tatr, zjawiskami pogodowymi panującymi w górach, florą, fauną oraz budową samej kolei linowej.

To wszystko bez dodatkowych opłat. Akcja potrwa do 30 września.

PKL rekomendują zakup biletów na wybrany dzień i godzinę z wyprzedzeniem w biletomatach (na terenie Zakopanego oraz w Biurach Obsługi Klientów – nie tylko w w Kuźnicach, ale i pod Gubałówką) lub poprzez sklep internetowy PKL.

Znajdź hotel w Tatrach:

od 412 zł / pokój

od 539 zł / pokój

Hotel Toporów

Białka Tatrzańska, Podhale

od 469 zł / pokój

Comments are closed.