W niedzielę – 9 stycznia – na Harendzie wystartowała kolejna, ósma edycja Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów. Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wielbicieli szusowania w stylu alpejskim. Gorące emocje, wspaniała zabawa i atrakcyjne nagrody przyciągają nie tylko narciarzy z Zakopanego, ale i z całej Polski. W tym roku łączna pula nagród do wygrania w konkursie to aż 30 000 zł. Sportowe zmagania zostaną rozegrane zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. Kto żądny wrażeń i niemal olimpijskiej rywalizacji, niech czym prędzej się zapisuje. Nie trzeba brać udziału we wszystkich edycjach. Jeśli ktoś nie startował w pierwszych zawodach na Harendzie, może spróbować swoich sił w kolejnych, lutowych edycjach. Zapisy online do drugiej edycji trwają do 10 lutego do godz. 12, a zapisy do trzeciej edycji do 17 lutego, również do godz. 12.

 

 

Kto może wziąć udział?

W narciarskiej rywalizacji udział może wziąć każdy, kto umie jeździć na nartach i ma skończone 18 lat – pod warunkiem, że jest amatorem, a nie zawodnikiem (i w ciągu ostatnich pięciu sezonów nie startował jako zawodnik w narciarstwie alpejskim).

W tym roku po raz trzeci swoich sił w narciarskiej rywalizacji mogą spróbować także najmłodsi. Zmaganiom pełnoletnich uczestników będzie towarzyszyć Puchar Zakopanego Dzieci – w ramach Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskiej. W zawodach będą ponadto uczestniczyć podopieczni Fundacji Handicap Zakopane, która propaguje kulturę fizyczną pośród osób czasowo lub trwałe niepełnosprawnych.

Zapisy on-line dla dorosłych: TUTAJ.
Zapisy na zawody dla dzieci (zapisy na wszystkie edycje były możliwe do 4 stycznia).

Regulamin dostępny TUTAJ.

Wstęp dla kibiców: wolny

 

 

Miejsca i terminy pucharowych edycji:

I edycja: 9 stycznia – Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda Zakopane (I edycja już za nami)
II edycja: 12 lutego – Kasprowy Wierch
III edycja: 19 lutego – Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa

W każdej z trzech edycji uczestnicy rywalizują na trasie slalomu giganta. Start każdorazowo o 9.00, przyjmowanie zapisów i wydawanie numerów startowych w godz. 7.00-8.30, oglądanie trasy przejazdu w godz. 8.30-8.50.

 

Organizatorami Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są: Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa, MOSiR Zakopane.

 

Zobacz hotele w Zakopanem i okolicach

Hyrny Zakopane

Zakopane, Tatry

od 349 zł / pokój

Skalny Brzeg

Czarna Góra k. Białki Tatrzańskiej, Podhale

od 189 zł / pokój

Pensjonat pod Kotelnicą

Białka Tatrzańska, Podhale

od 329 zł / pokój

Comments are closed.