Od 25 czerwca, na czas wakacji, wracają bezpośrednie połączenia kolejowe (dalekobieżne i regionalne) do Zakopanego. Do stolicy Tatr dojedziemy bez przesiadek m.in. z Krakowa, Warszawy i Gdyni.

Od czterech lat trwa modernizacja Zakopianki na linii Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane. W związku z tym połączenia kolejowe – poza sezonem zimowym i wakacyjnym – są zawieszone, a na trasie uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Przebudowa prowadzona jest etapowo, tak aby umożliwić podróżnym bezpośredni dojazd pociągiem pod Giewont latem i zimą (kiedy chętnych na wizytę pod Tatrami jest najwięcej).

W te wakacje nie dojedziemy jednak do dworca przy ul. Chramcówki. Stacja końcowa będzie się znajdować przy ul. Spyrkówka (2 km od dotychczasowej stacji Zakopane). Na podróżnych czekać tam będzie kontenerowy dworzec z poczekalnią, kasami i toaletami. Dodatkowo – według zapewnień PKP – do końca sierpnia na dworcu tymczasowym będą dyżurować informatorzy mobilni. W pobliżu stacji znajduje się przystanek autobusów komunikacji miejskiej, którym można dojechać do centrum.

Zakończenie prac na kolejowej Zakopiance ma nastąpić na koniec 2023 r.

Znajdź hotel w Zakopanem na wakacje:

od 419 zł / pokój

Hotel Skalny

Zakopane, Tatry

od 389 zł / pokój

Grand Hotel Stamary

Zakopane, Tatry

od 619 zł / pokój

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.