Od poniedziałku 28 marca Polacy mogą odetchnąć z ulgą – część obostrzeń związanych z COVID-19 zostaje złagodzonych. Szczególnie istotne dla wszystkich podróżujących jest zniesienie obowiązku kwarantanny lub testu w momencie powrotu do kraju. Dotyczy to wszystkich kierunków bez wyjątku, również tych spoza strefy Schengen.

Zmiana zasad przekraczania granicy zdecydowanie ułatwi Polakom planowanie zagranicznych podróży. Dotychczas powrót z krajów wchodzących w skład strefy Schengen wymagał okazania Unijnego Certyfikatu Covid lub negatywnego wyniku testu. W przypadku pozostałych państw (w tym choćby Czarnogóry czy Albanii) test był obowiązkowy również dla osób zaszczepionych. W przeciwnym wypadku podróżni byli kierowani na kwarantannę. Obecnie nie obowiązują już żadne ograniczenie związane z wjazdem do Polski.

Ale to nie koniec łagodzenia obostrzeń. Po 28 marca noszenie maseczek obowiązuje jedynie w podmiotach leczniczych oraz w aptekach. Oznacza to, że w sklepach, hotelach czy środkach transportu maseczki przestają być wymagane. Zmieniają się też kwestie dotyczące kwarantanny i izolacji. Odtąd każdy zarażony koronawirusem będzie musiał zachować się tak samo, jak w przypadku innej choroby zakaźnej.

Tego typu informacje coraz częściej pojawiają się u naszych sąsiadów. Brak konieczności poddania się testom jest możliwe przy wjeździe do m.in. Wielkiej Brytanii, na Węgry, czy na Półwysep Skandynawski. Jeżeli jednak wybieracie się do Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Chorwacji lub Włoch, to pamiętajcie, że wciąż musicie mieć Unijny Certyfikat Covid i/lub negatywny wynik testu!

Zobacz najlepsze hotele na wakacje

Hotel Baltic Inn

Pogorzelica, Pomorze Zachodnie

od 219 zł / pokój

od 379 zł / pokój

SU Bałtyk

Kołobrzeg, Wybrzeże

od 618 zł / pokój

Comments are closed.