Gdzie na pewno pojeździsz na nartach

Choć pogoda za oknem wciąż bardziej przypomina wiosnę, w polskich górach nie brak miejsc, w których można bez przeszkód oddawać się urokom białego szaleństwa. Podpowiadamy, gdzie na pewno poszusujesz w najbliższych dniach 

 10.01.2013

Na nartyW pierwszej połowie stycznia najlepsze warunki znajdziemy w Tatrach i na Podhalu. Trafionym strzałem będzie z pewnością Białka Tatrzańska. Na dzień dzisiejszy leży tam od 40 do 80 cm śniegu, z 18 kolejek linowych i wyciągów pełną parą działa 10, a narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji prawie 8 km dobrze przygotowanych tras. Pojeździmy również w sąsiedniej Bukowinie Tatrzańskiej (50-65 cm śniegu, 9 czynnych wyciągów i ok. 3,5 km tras) oraz w mniejszych okolicznych ośrodkach, jak m.in. Małe Ciche czy Poronin Suche.

Wybierz hotel 50m od stoku narciarskiego. Rezerwuj 38% taniej!

 

SzymoszkowaA Zakopane? Spokojnie, tutaj też się nie zawiedziemy. Popularne ośrodki Harenda i Polana Szymoszkowa funkcjonują bez przeszkód, podobnie położona w okolicach Kościeliska stacja Witów-Ski. Na Nosalu działają aktualnie 4 wyciągi, zaś najbardziej odważni mogą śmigać nawet na Kasprowym od strony Doliny Gąsienicowej. Niestety na sam dół trzeba już zjechać kolejką linową – nartostrady do Kuźnic wciąż czekają na otwarcie.

Wybierz hotel 50m od stoku narciarskiego. Rezerwuj 38% taniej!

 

Dwie DolinyKto obawia się tłumów w tatrzańskiej stolicy, może wybrać się na stoki Beskidów i Gorców. Szczególnie polecamy stację Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, gdzie otwarte są 2 wyciągi krzesełkowe i 1 orczyk, a miłośnicy szusowania mają do dyspozycji ponad 3,5 km tras. Dogodne warunki czekają również w ośrodku Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach oraz na Polanie Sosny w Niedzicy (łącznie 9 czynnych wyciągów), a także na szczawnickiej Palenicy i w Jaworkach.

 

Wybierz hotel 50 m od stoku narciarskiego. Rezerwuj 38% taniej!

 

Czarna GóraNieco mniej różowo (czy raczej biało) przedstawia się sytuacja w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. W Szczyrku działają zaledwie 3 z blisko 30 wyciągów, stacja Soszów w Wiśle czeka na ponowne otwarcie w okolicach 15-17 stycznia, a ośrodek Pilsko zmaga się aktualnie ze skutkami silnych wiatrów. Nie wszędzie pojeździmy też w Sudetach. O ile Czarna Góra funkcjonuje całkiem obiecująco (5 otwartych tras i 50% zniżki na skipassy), o tyle już Szrenica, Świeradów-Zdrój czy Biały Jar w Karpaczu muszą poczekać na zmianę pogody. Na szczęście ochłodzenie jest o krok i już w okolicach 15 stycznia tegoroczna zima powinna wreszcie rozpocząć się na całego.

Wybierz hotel 50 m od stoku narciarskiego. Rezerwuj 38% taniej!

 

skaliterysyperła dobrabaniaalpejskimalinowy

 

 

Comments are closed.