Najtańsze ośrodki narciarskie w Polsce

Ferie zimowe już za pasem a Ty wciąż się zastanawiasz gdzie się wybrać na narty, nie wydając przy tym fortuny? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie najtańszych stacji narciarskich w naszym kraju. Pod uwagę wzięliśmy cenę jednodniowego karnetu oraz długość tras. Wybraliśmy kilka najbardziej opłacalnych miejsc, gdzie w rozsądnej cenie świetnie się zabawisz. Oto najtańsze ośrodki narciarskie w Polsce!

 

Rodzinne ferie nawet 70% taniej – sprawdź! »

Tylicz MasterSki

Najtańsze ośrodki narciarskie w Polsce - Tylicz

Nasz ranking najtańszych ośrodków narciarskich w Polsce otwiera Beskid Sądecki, a dokładnie ośrodek MasterSki w Tyliczu – cena dziennego karnetu jest całkiem rozsądna, biorąc pod uwagę długość wszystkich tras, czyli 5,5 km. Za dzień szusowania zapłacimy zaledwie 65 zł, co po przeliczeniu wynosi niecałe 12 zł za kilometr jazdy. Dla tych, którzy nie mają w planach spędzać całych dni na stokach, przygotowano znacznie tańsze karnety poranne oraz wieczorowe (odpowiednio: 55 i 30 zł). Do dyspozycji narciarzy pozostaje 4-osobowa kolej krzesełkowa oraz 3 wyciągi. Ośrodek jest  przystosowany do wyjazdów rodzinnych – na jego terenie znajduje się przedszkole narciarskie dla dzieci, wyciąg szkoleniowy, najdłuższa ze wszystkich trasa rodzinna oraz łagodne stoki, przygotowane z myślą o tych, którzy dopiero zaczynają poznawać uroki narciarstwa.

Cena 1-dniowego karnetu: 65 zł

Długość tras: 5,5 km

Cena za km: 11,8 zł

Rodzinne ferie nawet 70% taniej – sprawdź! »

Kasprowy Wierch

Najtańsze ośrodki narciarskie w Polsce - Kasprowy Wierch

W naszym zestawieniu znalazł się także najbardziej utytułowany ośrodek narciarski – Kasprowy Wierch. Wbrew obiegowej opinii, że Zakopane odstrasza drożyzną, ceny, biorąc pod uwagę atrakcyjność stoków, nie są wygórowane. Wręcz przeciwnie – koszt szusowania w przeliczeniu na km trasy wynosi niecałe 10 zł. Do dyspozycji miłośników narciarstwa pozostaje łącznie ok 15 km tras oraz jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Oprócz kolei linowej do dyspozycji są także dwie koleje krzesełkowe w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Jeśli do tego jesteście fanami Krupówek zimą, to macie teraz dodatkową motywację, aby w tym sezonie wybrać się właśnie do Zakopanego.

Cena 1-dniowego karnetu: 138 zł

Długość tras 15 km

Cena za km: 9,8 zł

Rodzinne ferie nawet 70% taniej – sprawdź! »

Szrenica

Najtańsze ośrodki narciarskie w Polsce - Szrenica

Kolejny na liście jest ośrodek w Szklarskiej Porębie – Szrenica zaskakuje różnorodnością swoich tras i z całą pewnością jest warta swoich pieniędzy. Najbardziej stroma trasa w Polsce dla prawdziwych śmiałków, majestatyczna, 4,5-km „Lolobrygida” oraz rodzinny „Puchatek” – to tylko niektóre z licznych atrakcji, czekających na Was w karkonoskim ośrodku. A to wszystko za zaledwie niecałe 8 zł za km jazdy. Z całą pewnością Szrenica aspiruje na bycie najlepszym ośrodkiem narciarskim w Polsce. Brakuje mu tylko jednego – powiewu nowoczesności. Niska cena rekompensuje jednak małe niedociągnięcia.

Cena 1-dniowego karnetu: 93 zł

Długość tras: 12 km

Cena za km: 7,75 zł

Rodzinne ferie nawet 70% taniej – sprawdź! »

Śnieżnik Ski Region

Najtańsze ośrodki narciarskie w Polsce - Śnieżnik

Amatorom białego szaleństwa na pewno przypadnie do gustu ośrodek Śnieżnik, w którego skład wchodzą Czarna Góra, Kamienica oraz Lądek-Zdrój. Od niedawna te trzy ośrodki położone na zboczach masywu Śnieżnika postanowiły połączyć siły, dzięki czemu na turystów czekają wyjątkowo atrakcyjne trasy, z niewygórowaną ceną.  Narciarze mogą liczyć na 13 km tras, 13 wyciągów i 5 kolei, a także na dodatkowe atrakcje – jak najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna na Czarnej Górze. Przy zakupie karnetu z wyprzedzeniem przez Internet można liczyć na jeszcze niższą cenę. Według naszych obliczeń za 1 km jazdy zapłacicie niewiele ponad 6 zł.

Cena 1-dniowego karnetu: od 80,10 zł

Długość tras: 13 km

Cena za km: 6,15 zł

Rodzinne ferie nawet 70% taniej – sprawdź! »

TatrySki

Najtańsze ośrodki narciarskie w Polsce - TatrySki

Najpopularniejszy ośrodek na Podhalu z każdym kolejnym sezonem dostarcza nowych dowodów na to, że można w Polsce stworzyć supernowoczesny, przyjazny całej rodzinie ośrodek na miarę najlepszych wzorców z Austrii czy Francji. Dzięki współpracy aż 8 stacji narciarskich (m.in. Kotelnicy, Bani i Kaniówki, Jurgowa i Czorsztyna), narciarze mogą korzystać z jednego skipassa. Na wspólnym karnecie można do woli zmieniać wyciągi, zróżnicowane warunki sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, a dzięki nowym inwestycjom możemy od tego roku bez odpinania nart zaliczyć wszystkie trasy wchodzące w skład 2 głównych ośrodków w Białce Tatrzańskiej, czyli Kotelnicy i Kaniówki. A wszystko to w niezwykle atrakcyjnej cenie – 4,2 zł za km szusowania po stoku. Cena karnetu dziennego wynosi nieco ponad 100 zł, jednak, biorąc pod uwagę tak bujny wybór tras i ich długość – opłacalność jest bardzo duża.

Cena 1-dniowego karnetu: 105 zł

Długość tras: 25 km

Cena za km: 4,2 zł

Rodzinne ferie nawet 70% taniej – sprawdź! »

Zieleniec

Najtańsze ośrodki narciarskie w Polsce - Zieleniec

25 wyciągów, 21 km tras i supernowoczesne atrakcje jak np. unikalna w skali kraju kolejka Skyway Express  – to czeka na Was w Zieleńcu – największym ośrodku narciarskim w Sudetach. Zieleniec stanowi bardzo silną konkurencję, także cenową, dla Białki Tatrzańskiej, będącej jak na razie niedoścignionym wzorem dla polskich ośrodków. Jeśli chodzi o ceny karnetów są bardzo zbliżone – w Zieleńcu zapłacimy za dzień jazdy 20 zł mniej niż w Białce, czyli 85 zł za dzień jazdy. Oznacza to, że za kilometr jazdy zapłacimy 4 złote. Brzmi zachęcająco, prawda?

Cena 1-dniowego karnetu: 85 zł

Długość tras: 21 km

Cena za km: 4 zł

Rodzinne ferie nawet 70% taniej – sprawdź! »

Korbielów – Pilsko

Najtańsze ośrodki narciarskie w Polsce - Korbielów

Drugi najwyższy szczyt polskich Beskidów już na starcie może się pochwalić kilkoma asami. Wysokość ponad 1500 m n.p.m. gwarantuje emocjonującą różnicę wzniesień (770 m), północna ekspozycja stoków sprawia, że śnieg leży tu wyjątkowo długo, a imponująca łączna długość i zróżnicowanie tras (od zielonej do czarnej, w tym jedna z homologacją FIS) ucieszy zarówno amatorów, jak i zawodowców. Dodatkowo 9 wyciągów i niska cena skipassa sprawa, że Korbielów jawi się narciarzom jako nowa przystań. Za kilometr emocjonującej jazdy zapłacimy zaledwie…3,9 zł.

Cena 1-dniowego karnetu: 70 zł

Długość tras: 18 km

Cena za km: 3,9 zł

Rodzinne ferie nawet 70% taniej – sprawdź! »

Szczyrk – SON i COS

Najtańsze ośrodki narciarskie w Polsce - Szczyrk

To jeden z największych kompleksów narciarskich w Polsce, składający się z dwóch stacji głównych, skupiających w sumie 13 wyciągów i 13 różnorodnych tras narciarskich o łącznej długości 36 km. Kompleks, mimo swoich pokaźnych rozmiarów,  przez wiele lat był niedoinwestowany, co można zobaczyć patrząc na wyciągi. Jednak teraz, dzięki słowackim inwestorom ośrodek sportów zimowych w polskich Beskidach jest obecnie na najlepszej drodze, by znów stać się narciarskim eldorado. Warto więc skorzystać, póki cena jest wciąż skandalicznie niska – według naszych obliczeń to 2,4 zł za km.

Cena 1-dniowego karnetu: 85 zł

Długość tras: 36 km

Cena za km: 2,4 zł

Rodzinne ferie nawet 70% taniej – sprawdź! »

Komentowanie zostało wyłączone.